Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Sinfonietta Rīga un deju grupas Dzirnas koncertuzvedums Valmierā, Liepājā un Cēsīs

2008-11-25

Rīga, 25. novembris. Pagājušā gada nogalē veiksmīgi aizsākto sadarbību turpina Sinfonietta Rīga un deju grupa Dzirnas, kuri jau atkārtoti kopīgi dosies ārpus Rīgas un piedāvās saviem klausītājiem trīs neaizmirstamus koncertus – otrdien, 2. decembrī pl. 19:00 Valmieras Kultūras centrā, trešdien, 3. decembrī pl. 18:00 Liepājas Olimpiskajā Sporta centrā un ceturtdien, 4. decembrī pl. 18:30 Cēsu Kultūras centrā.

Arī šoreiz, tāpat kā pērn, koncerti pārsteigs ar franču baroka lielmeistara Žana Filipa Ramo krāšņās operas Dardans fragmentu koncertuzvedumu, kurā piedalīsies deju grupas Dzirnas pamatsastāvs. Redzēsim Agra Daņiļeviča un viņa austriešu izcelsmes Itālijas kolēģa Markusa Cmelniga (Zmoelnig) veidotu mūsdienīgu kustību zīmējumu ar baroka elementiem (konsultāciju baroka dejas jautājumos sniedza Guna Ezermale). Košos tērpus veidojusi tērpu māksliniece Evija Dāboliņa.

Ar Sinfonietta Rīga māksliniecisko vadītāju Normundu Šnē pie diriģenta pults koncertos skanēs arī Sergeja Prokofjeva viens no populārākajiem opusiem – Pirmā simfonija (Klasiskā), kas ir zīmīga ar mūsdienu mūzikai neraksturīgo klasisko vienkāršību līdzās komponistam raksturīgajām harmonijām. Tāpat klausītāji dzirdēs arī Igaunijas ievērojamākā vidējās paaudzes komponista Erki Svena Tīra skaņdarbu Passion & Illusion.

Atgādinām, ka ar pārsteidzošu koncertprogrammu divos Jaungada koncertos 2007. gada nogalē Sinfonietta Rīga aizsāka jaunu un vēl nebijušu sadarbības formu ar Agra Daņiļeviča vadītās deju grupas Dzirnas dejotājiem, kad tika iestudēti fragmenti no Žana Filipa Ramo operas Dardans, kura stāsta par Zeva un Elektras dēlu Dardanu.

Jāmin, ka uzsākot savu trešo koncertsezonu 2008. gada septembrī, Sinfonietta Rīga prezentēja jaunāko Pētera Vaska instrumentālās mūzikas CD ar nosaukumu Viatore, ko skaņu ierakstu firmai Wergo kamerorķestris diriģenta Normunda Šnē vadībā ieskaņoja 2007. gada jūnijā Rīgā. Pieminēšanas vērts ir arī tas, ka 2008. gada martā Sinfonietta Rīga, kas dibināts 2006. gadā, jau saņēma savu pirmo nozīmīgo valsts apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu 2007 nominācijā par izcilu un daudzveidīgu koncertdarbību gada garumā.

Biļetes uz Sinfonietta Rīga un deju grupas Dzirnas koncertiem būs iespējams iegādāties pirms koncerta tā norises vietā. Sīkāka informācija www.sinfoniettariga.lv, www.valmiera.lv, www.liepaja.lv un www.cesis.lv.

Pēdējās ziņas

2008-11-25 Ziemassvētku vecīša birojs 2008.gadā uzsāk savu darbu!
2008-11-25 Koncerts 40 pirksti uz taustiņiem
2008-11-25 Eiropas Saksofonu ansambļa koncerts
2008-11-25 Dziedātāja Dido atgriežas ar jaunu albumu
2008-11-25 Decembra sākumā tiks uzsākta biļešu iepriekšpārdošana uz grupas "Mumiy Troll" februāra koncertu Latvijā
2008-11-25 Sinfonietta Rīga atskaņo krievu moderno klasiku un džezu
2008-11-25 Teātrī RīBēJa MuTe PIRMIZRĀDE – pasaka "Kazlēni un vilks"!
2008-11-25 Ventspils naktsmītņu konkursa uzvarētāji dosies gūt pieredzi Vidzemē
2008-11-25 Cēsu Izstāžu namā uzstāsies pianiste Liene Circene

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski