Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Populāri Talsu mūziķi apvienojas Talsu Kristīgā Ģimenes centra atbalstam

2008-11-21

Talsi, 21. novembris. 30.novembrī 17.00 Talsu luterāņu baznīcā labdarības koncertu sniegs Linda Leen, Intars Busulis, Raimonds Tiguls, Jānis Stībelis un Rihards Zaļupe. Atsaucoties aicinājumam „Talsenieki talseniekiem”, mūziķi dos savu artavu, lai palīdzētu savākt ziedojumus Kristīgā Ģimenes centra izveidei Talsos.

Vienā no Talsu deviņiem pakalniem — Baznīckalnā — jau vairākus mēnešus aktīvi notiek būvdarbi — top kristīgs bērnu un ģimeņu centrs. 30.novembrī, pirmajā Adventes svētdienā, tiks iesvētīts rekonstruētais nams tiks iesvētīts. Tajā strādās Svētdienas skola un bērnu un ģimeņu attīstības centrs «Brīnumiņš» , Talsos saukts par „Bēbīšu skolu”.
Namu par saviem līdzekļiem rekonstruējusi Talsu luterāņu draudze, tomēr pilnīgai darbu pabeigšanai vēl pietrūkst aptuveni 30 tūkstoši latu. Tā ir liela summa, tomēr draudzes locekļi ir pārliecināti, ka to ir iespējams savākt. Kopējās būvniecības izmaksas ir vairāk nekā 100 tūkstoši latu. Draudzes aicinājumam palīdzēt atsaucās mūziķi no Talsiem, kuru vārdi vairs komentārus neprasa. Labdarības koncertā „Talsenieki talseniekiem” piedalīsies Intars Busulis, Linda Leen, Jānis Stībelis, Raimonds Tiguls un Rihards Zaļupe.
Jautāta par iemesliem, kāpēc piekritusi piedalīties koncertā Linda Leen saka: „Ar Talsiem man saistās īpašas atmiņas un emocijas, jo tieši no Talsiem, ja tā var teikt, tiku „saulītē iecelta”. Šogad ar draugu viesojāmies Talsu Mācītājmuižā iesvētes nometnē, kur runājām par savu kristīgo pieredzi, kas bija brīnišķīgs vasaras piedzīvojums. Kādreiz man kristīgi cilvēki teica, ka labi darbi bez Dieva svētības nav nekā vērti. Es šos vārdus saprotu tikai tagad, kad pati esmu kristīta un iesvētīta. Es nevaru atbildēt, kāpēc man ir svarīgi piedalīties labdarības koncertā, jo, kad tu dzīvo, apzinoties Dieva klātbūtni it visā, tad nemaz nepastāv jautājums, kāpēc darīt labus darbus”.
Raimonds Tiguls kopā ar Talsu luterāņu draudzes kori diriģenta Imanta Mežaraupa vadībā izpildīs divus skaņdarbus no koncertuzveduma „Dod, Dieviņi.” „Ja es spēju ar koncertu atbalstīt tik labu projektu savā dzimtajā vietā, tad nav jautājumu, kāpēc. Turklāt man ir prieks satikties ar citiem mūziķiem no Talsiem, es pat domāju, ka šādus koncertus varētu ieviest kā tradīciju. Ja šāda satikšanās notiek baznīcā, tad šim pasākumam ir īpaša svētība un visam ir jāizdodas,” stāsta Raimonds.
Centrs „Brīnumiņš” Talsos strādā jau piecus gadus, palīdzot mazajiem talsiniekiem ienākt pasaulē un augt tajā laimīgākiem. Uz „Brīnumiņa” nodarbībām dodas topošās māmiņas un tēti grūtniecības laikā un vecāki ar bērniem no 3 mēnešu līdz pat skolas vecumam. „Brīnumiņa” skolotājas ir apguvušas zināšanas un prasmes, lai vairāk varētu palīdzēt bērniem ar īpašām vajadzībām. Skolotājām ir daudz ideju, kā padarīt nodarbības interesantākas un noderīgākas, piemēram, mūzikas terapijas izmantošana bērnu ar īpašām vajadzībām ārstēšanai. Šobrīd svarīgākais jautājums ir atbilstošas telpas, lai šos pakalpojumus iedzīvotājiem sniegtu.
Jaunā ēka ir pilnībā rekonstruēta vecā luterāņu draudzes svētdienas skolas māja, kas lieliski papildina vecpilsētas ainavu un pilnībā iederas vēsturiskajā pilsētas daļā blakus vecākajai Talsu mūra celtnei – Talsu luterāņu baznīcai – un draudzes namam. Talsu pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus uzskata, ka Kristīgā ģimenes centra izveide ir labs piemērs, kā no šķietami sīkas idejas, kāda pirms pieciem gadiem bija doma satikties jaunajām māmiņām bēbīšu skolā, rodas visai sabiedrībai svarīgi projekti. „Katra pašvaldība varētu lepoties ar tik aktīviem un radošiem cilvēkiem kā Talsu luterāņu draudzē,” saka A.Lācarus.
Talsu luterāņu draudze priekšnieks Ainārs Lūks cer, ka cilvēki sekos mūziķu piemēram un atbalstīs Kristīgā ģimenes centra izveidi.
Ziedojumus var ieskaitīt  www.ziedot.lv projektam „Palīdzi tapt Talsu BRĪNUMIŅAM!”


 

Pēdējās ziņas

2008-11-20 Noslēdzas 8.starptautiskais vizuāli plastiskās mākslas konkurss "Es dzīvoju pie jūras"
2008-11-20 Jūrmalas mūzikas vidusskolas koklētāju panākumi 3.Starptautiskā daudzstīgu instrumentu konkursā Maskavā
2008-11-20 Jūrmalas pilsētas dome izsludina konkursu "Skaistākais Ziemassvētku noformējums"
2008-11-20 Tapis Cēsīm veltīts kalendārs - plānotājs 2009.gadam!
2008-11-20 Portretu cikls Dominante kinoteātrī "K SUNS"
2008-11-20 PĒDĒJĀS mūzikla "Klase" izrādes 26. un 27. novembrī
2008-11-20 Notiks izstāde "Drošam darbam 2008"
2008-11-20 Spriedīs par atjaunojamo energoresursu izmantošanas scenārijiem Latvijā
2008-11-19 Jaunas kartes uz Pārgaujas novada robežām!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski