Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Notiks izstāde "Drošam darbam 2008"

2008-11-20

Rīga, 20. novembris. Jau piekto reizi no 27. līdz 29. novembrim, Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks darba vides drošības, darba aizsardzības un strādājošo aizsardzības izstāde “Drošam darbam” – vienīgā specializētā izstāde Baltijas valstīs, kas ir kļuvusi par neaizvietojamu informācijas avotu katram, kurš profesionāli darbojas darba aizsardzības jomā, uzņēmējiem un ikvienam interesentam, kam rūp sava drošība un veselība.

Šogad izstādē piedalīsies vairāk nekā 50 ražotāji, tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji no Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas un Dānijas, kas savos stendos prezentēs drošus un Eiropas Savienības normām atbilstošus produktus un pakalpojumus.

Darba drošības speciālisti, uzņēmumu vadītāji, kā arī ikviens interesents vienuviet varēs iegūt daudzpusīgu informāciju par jaunākajiem un aktuālākajiem plaša spektra aizsardzības līdzekļiem, to izvēli un pareizu lietošanu, drošības un aizsardzības sistēmām, to organizēšanu un uzraudzību, risku novērtēšanu, ergonomiskas darbavietas iekārtošanu un darba organizāciju, ērtas datoru darbavietas izveidošanu.

Tāpat izstādē “Drošam darbam 2008” varēs saņemt plašu informāciju par pakalpojumiem, kas saistīti ar veselības aizsardzību darbā, pirmās palīdzības sniegšanu nelaimes gadījumos un palīdzību stresa situācijās, psihosociālo jautājumu risināšanā, kā arī dzīvības, veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Savukārt Valsts darba inspekcijas, Labklājības ministrijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības stendos izstādes apmeklētāji varēs iegūt informāciju par jaunumiem likumdošanā, darba tiesiskām attiecībām, darba aizsardzības pasākumiem, darba devēju un darbinieku sociālo un tiesisko aizsargātību darbā, kā arī plānotajām institūciju aktivitātēm darba aizsardzības jomā līdz 2013. gadam.

Projekta “Drošam darbam” vadītāja Ilze Avota uzsver, ka darba vides sakārtošanai un veselībai nekaitīgu darba apstākļu nodrošināšanai ne vienmēr ir nepieciešami milzīgi līdzekļi. Bieži vien labus rezultātus dod darba vides un darba vietas risku novērtēšana, iesaistot šajā procesā uzņēmuma darbiniekus un kopīgi meklējot efektīvākos un ekonomiskākos risinājumus, kas veicina uzņēmuma darbības efektivitātes paaugstināšanu un nodrošina labus un drošus darba apstākļus darbiniekiem.

Izstādes jaunumi
Izstādē pirmo reizi piedalās līderis kravu pacēlāju un stiprinājumu ražošanā – “Sorelex” Ltd. Šī Latvijas – Francijas kopuzņēmuma plašajā piedāvājumu klāstā ir viss nepieciešamais aprīkojums kravu stiprinājumiem un drošībai – kravu cēlējstropes, drošības siksnas, āķi, karabīnes, jostas –, kā arī pilns individuālo aizsardzības līdzekļu aprīkojums darbam augstumā – stacionāras drošības sistēmas, pretkritiena sistēmas, iejūgi darbam lielā augstumā, drošības jostas, enerģijas un kritiena absorbētāji.

Latvijas tirgū pirmo reizi ASV uzņēmums “Ergodyne”, kam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze darba aizsardzības līdzekļu ražošanā, prezentēs individuālos darba drošības un aizsardzības līdzekļus, kas piemēroti darbam ekstremālos klimatiskos apstākļos un sliktas redzamības apstākļos. Uzņēmuma pārstāvis Ziemeļeiropā “EuroNorth” piedāvā arī Arsenal™ Equipment Storage Systems, tai skaitā somas ugunsdzēsības, glābšanas un avārijas dienestos strādājošajiem, kas vienmēr nodrošinās ērtu darba instrumentu sasniedzamību. Savukārt apdrošināšanas kompānija “If Latvia” izstādes laikā uzņēmumiem sagādājusi īpašu piedāvājumu veselības apdrošināšanai.

Arī šogad izstādē būs aplūkojams jaunākais objektu tehniskās apsardzes jomā – signalizācijas iekārtas, jaunākie sakaru līdzekļi un drošības tehnoloģijas. Piemēram, uzņēmums “DCP” izstādē prezentēts profesionālas digitālās un analogās videonovērošanas un videoieraksta sistēmas, kas bāzētas uz jaunām tehnoloģijām. Savukārt līderis IP videonovērošanas programmatūrā, sertificēts dāņu programmatūras “Milestone” izplatītājs Latvijā SIA “Mondat” prezentēs jaunākos risinājumus IP videonovērošanas programmatūrā, tostarp arī jauno “Mobotix” kameru Q22M, kurai iespējams panorāmas skats 360˚ leņķī.

Pirmo reizi tiks prezentēti arī unikāli “antiSlip system®” pretslīdēšanas risinājumi, kas ātri un neieguldot lielus līdzekļus  palīdz efektīvi  novērst nelaimes gadījumus un samazināt paslīdēšanas riskus uz slapjiem flīžu vai akmens grīdu segumiem( pelbaseinos, lielveikalos, sabiedriskās telpās, SPA utt.). Kā apgalvo SIA “Antislip Baltics” pārstāvji, virmas apstrāde neatstāj iespaidu uz to oriģinālo izskatu un rezultāts nav redzams, bet noteikti sajūtams.

Semināri par aktualitātēm darba drošības jautājumos
Izstādes laikā, 27. un 28. novembrī notiks plaša semināru programma, kurā vadošie nozaru speciālisti informēs par aktualitātēm veselības aizsardzībā un darba drošībā, tai skaitā arī par darba aizsardzības prasībām cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, mūsdienu ergonomiku un tās risinājumiem birojā, psihoemocionālā stresa ietekmi darbā un citiem svarīgiem jautājumiem. Seminārus organizē Valsts Darba inspekcija, Latvijas Ergonomikas biedrība un AAS “If Latvia”. Semināru apmeklētāji saņems rīkotāju sertifikātus. Plašāka pasākumu programma pieejama www.bt1.lv/dd

Notiks konkursa “Profs 2008” fināls
Jau otro gadu Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība rīko konkursu par darba drošību un darba tiesībām – “Profs 2008”, kurā piedalās profesionālo izglītības iestāžu pēdējo kursu audzēkņi. Šogad konkursā piedalās 46 profesionālās izglītības iestādes no visas Latvijas, kuru audzēkņiem konkursa pirmajā kārtā jāatbild uz jautājumiem par darba drošību, darba tiesībām un arodbiedrības lomu. Konkursa fināls, kurā piedalīsies Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales un Rīgas labākās grupas notiks 28.novembrī, izstādes “Drošam darbam 2008” laikā. 

Izstādi rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Republikas Labklājības ministriju, Valsts darba inspekciju, Latvijas Darba devēju konfederāciju, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību, Darba un vides veselības institūtu un Latvijas Ugunsdzēsības asociāciju.

Vienlaikus ar izstādi “Drošam darbam 2008” notiks arī 4. starptautiskā enerģētikas un videi draudzīgu enerģijas sistēmu un tehnoloģiju izstāde “Vide un enerģija”.

Darba laiks:
27. un 28. novembris: 10.00 – 18.00
29. novembris: 10.00 – 17.00

Ieejas biļešu cenas:
Ieejas biļete: 3,00 LVL
Pensionāriem, skolēniem: 2,50 Ls
Grupu (10+) biļešu cenas: 2 Ls
Līdz 7 g. vecumam bez maksas

Pēdējās ziņas

2008-11-20 Spriedīs par atjaunojamo energoresursu izmantošanas scenārijiem Latvijā
2008-11-20 PĒDĒJĀS mūzikla "Klase" izrādes 26. un 27. novembrī
2008-11-20 Portretu cikls Dominante kinoteātrī "K SUNS"
2008-11-20 Tapis Cēsīm veltīts kalendārs - plānotājs 2009.gadam!
2008-11-20 Jūrmalas pilsētas dome izsludina konkursu "Skaistākais Ziemassvētku noformējums"
2008-11-20 Jūrmalas mūzikas vidusskolas koklētāju panākumi 3.Starptautiskā daudzstīgu instrumentu konkursā Maskavā
2008-11-20 Noslēdzas 8.starptautiskais vizuāli plastiskās mākslas konkurss "Es dzīvoju pie jūras"
2008-11-19 Cēsu Izstāžu namā uzstāsies Kristīne Gailīte koncertprogrammā "Noasa šķirsts"
2008-11-19 Jaunas kartes uz Pārgaujas novada robežām!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski