Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas mākslinieku izstāde bija skatāma Lietuvas Seimā

2008-11-14

Rīga, 14. novembris. Pateicoties Lietuvas sūtņa Antana Vinkus un Seima deputāta Vitauta Draugeļa pūlēm Lietuvas Republikas  Seima galerijā no 28.oktobra līdz 11.novembrim pirmo reizi galerijas vēsturē bija apskatāma kaimiņvalsts mākslinieku – jūrmalnieku grafiķa Imanta Ozoliņa un fotogrāfes Inas Intas Liniņas-Ozoliņas kopdarbs – izstāde „Latvija jubilejas gadā”.

Grafikas darbos parādīta vēsture - visi Latvijas prezidenti, Latvijas Armijas simbolika, kuras autors arī ir I. Ozoliņš. Visi pārējie darbi un fotogrāfijas ir pēdējā gada abu mākslinieku devums Rīgai, Jūrmalai un citām Latvijas vietām, cilvēkiem un notikumiem.

„Izstādē bija apskatāmi arī ekslibri mūsu kaimiņvalsts prezidentam, sūtnim un populārākajiem dziedātājiem, par ko lietuviešu puse bija pārsteigta un iepriecināta,” pastāsta viens no izstādes autoriem – I. I. Liniņa-Ozoliņa.

Izstādes atklāšanā bija daudzas tikšanās ar politiķiem - gan iepriekšējā sasaukuma, gan jaunievēlētajiem. Šo notikumu atbalstīja Latvijas pilnvarotais sūtnis Lietuvas Republikā Hardijs Baumanis.

No Jūrmalas pilsētas domes izstādes atklāšanā piedalījās deputāts Andrejs Kondratjuks. Notikumu filmēja Jūrmalas „Ģimenes televīzijas” filmēšanas grupa. Mākslinieki izstādes kuratorus un palīgus apdāvināja ar atklātņu komplektu un kalendāru 2009. gadam ar I.Ozoliņa grafikām par Jūrmalas koka arhitektūru.

Pašiem māksliniekiem šis periods bija interesantu tikšanos laiks ar Lietuvas kolēģiem, politiķiem, kā arī tuvāka iepazīšanās ar Viļņu, Kauņu, Paņevežu, Mariampoli, Traķu pili un izstāžu apmeklēšana. „No viesmīlīgajiem saimniekiem saņēmām ielūgumu uz modernās operas pirmizrādi,” stāsta I.I.Liniņa-Ozoliņa. „Bijām pārsteigti par pilno zāli un to, ka kopā ar jauno paaudzi izrādi apmeklē viņu vecāki un vecvecāki.”

Sākot no 12. decembra, jūrmalnieku grafiķa Imanta Ozoliņa un fotogrāfes Inas Intas Liniņas-Ozoliņas izstādi varēs apskatīt galerijā „Inta un Imants Ozoliņi” Kāpu ielā 143, Jūrmalā.

 

 

Pēdējās ziņas

2008-11-14 Aicinām savlaicīgi iegādāties caurlaides iebraukšanai Jūrmalas īpaša režīma zonā
2008-11-13 Ķīpsalā atklāta vadošā kokapstrādes nozares izstāde Baltijā
2008-11-13 Iznāk grupas Gain Fast otrais albums
2008-11-13 Andra Vītoliņa personālizstāde "220 kilometri līdz laimei"
2008-11-13 Sērijas "Pasaku lāde" ietvaros klajā nāk "Pīters Pens"
2008-11-13 Brīnumpasaka "Reiz bija..." pirmā RīBēJa MuTe izrāde, kas iemūžināta DVD!
2008-11-13 Koncertcikla Latvijai - 90 Latviešu komponistu garīgās mūzikas koncerts
2008-11-13 Kvinteta "Arirang" koncerti Latvijā
2008-11-13 Koncerts 40 pirksti uz taustiņiem

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski