Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Brīnumpasaka "Reiz bija..." pirmā RīBēJa MuTe izrāde, kas iemūžināta DVD!

2008-11-13

Rīga, 13. novembris. Priecājamies ziņot, ka Rīgas Bērnu un jauniešu muzikālais teātris RīBēJa MuTe un „Mikrofona ieraksti” Latvijas 90. dzimšanas dienā saviem skatītājiem dāvina unikālu videofilmu – brīnumpasaku „Reiz bija...” DVD formātā!

18. novembrī pl.16.30 ir iespēja filmu noskatīties Leļļu mākslas muzeja telpās Spīķeros (Maskavas iela 12), tā kopā ar saviem bērniem gūstot patiesu Latvijas svētku un patriotisma sajūtu!

Izrāde „Reiz bija...” savu skatuves mūžu dzīvoja VEF Kultūras pilī, bet nu dodas pie skatītājiem mājās, skolās un bērnudārzos, lai kopīgi turētu cieņā savu senču spēku un tautas gara gudrības. Pasaka stāsta par mūsdienu bērniem Laimu un Jāni, kas, meklē atbildi tam „kā tapa zeme, kā pasaule tapa”. Caur Brīvības pieminekļa durvīm dodoties pagātnē, bērni satiek senlatviešu dievības Laimu, Jūras māti, Meža māti..., zvērus, putnus, līdz nonāk Dieva sētā, tur satiekot pašu Dieviņu…

Režisores Daces Micānes–Zālītes pasaku lugu piedzīvo Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālās studijas „Knīpas un knauķi” bērni kopā ar brīnišķīgu profesionālu aktieru ansambli: Ģirtu Jakovļevu, Anitu Grūbi, Leonīdu Grabovski, Gunāru Placēnu, Intu Tiroli, Aināru Ančevski, Ievu Ertmani, Kārli Krūmiņu, Dāvi Staltu, folkloras un cīņu kopas „Vilkači” puišiem Edgaru Kārkli, Gati Valteru, Ilgvaru Zāraku, Reini Zumbergu un citiem. RīBēJa MuTe izrādes „Reiz bija” tapšanā īpašu paldies teic Ilgai Reizniecei un Gatim Gaujeniekam. Viņu abu muzikālais un filozofiskais padoms izrādei deva īpašu spēku un dziļumu.

Par izrādes „Reiz bija...” iestudējumu Rīgas Bērnu un jauniešu muzikālais teātris „RīBēJa MuTe” un lugas autore un režisore Dace Micāne–Zālīte 2006. gadā saņēma LIELO FOLKLORAS GADA BALVU nominācijā: Tradicionālās kultūras mantojumā balstīta jaunrade. Savukārt CD „Reiz bija...” saņēmis „Mūzikas ierakstu Gada balvu 2006” Bērnu albumu kategorijā.

Videofilma „Reiz bija...” tapusi ar Rīgas Domes finansiālu atbalstu. Patiesi ceram, ka „Reiz bija...” kļūs par nozīmīgu kultūrvēsturiskās izglītības sastāvdaļu bērniem Latvijā un ārpus tās.


 

Pēdējās ziņas

2008-11-13 Ķīpsalā atklāta vadošā kokapstrādes nozares izstāde Baltijā
2008-11-13 Iznāk grupas Gain Fast otrais albums
2008-11-13 Andra Vītoliņa personālizstāde "220 kilometri līdz laimei"
2008-11-13 Sērijas "Pasaku lāde" ietvaros klajā nāk "Pīters Pens"
2008-11-13 Koncertcikla Latvijai - 90 Latviešu komponistu garīgās mūzikas koncerts
2008-11-13 Kvinteta "Arirang" koncerti Latvijā
2008-11-13 Koncerts 40 pirksti uz taustiņiem
2008-11-13 Eiropas Saksofonu ansambļa koncerts
2008-11-13 LR proklamēšanas 90. gadadienai veltīto JVLMA simfoniskā orķestra koncerts

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski