Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kvinteta "Arirang" koncerti Latvijā

2008-11-13

Rīga, 13. novembris. 2008. gada novembra nogalē kvintets Arirang ar diviem koncertiem viesosies Latvijā. Šis kvintets pārstāv 100 dažādu tautību labākos mūziķus, kuri spēlē vienā no labākajiem Vācijas filharmonijas orķestriem Junge Deutsche Philharmonie.

Koncertturnejas laikā ansambļa pieci mūziķi uzstāsies:
23. novembrī plkst. 15.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā un
24. novembrī plkst. 18.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē. Ieeja par ziedojumiem.

Koncertu programmā:
V.A. Mocarts: Uvertīra no operas Burvju flauta (Joahima Linkelmaņa pārlikums)
V.A. Mocarts Serenāde do minorā KV 388 (Mordehai Rehtmana pārlikums)
Starpbrīdis
Augusts Klūghards Kvintets do mažorā op. 79
Žaks Ibērs Trīs īsi skaņdarbi

Ansambļa sastāvs:
Fridrihs Hāberštoks (Friedrich Haberstock), flauta
Fridrihs Hāberštoks ir dzimis Hamburgā, studējis Minhenē, Vircburgā, Manhetenas mūzikas skolā „Manhattan School of Music" Ņurjorkā, ASV. Vēl pirms studiju uzsākšanas viņš kā Hamburgas teātra „Flora“ flautists piedalījās daudzos mūziklu iestudējumos, piemēram, „Operas spoks“, „Šausmu veikaliņš“, „Vestsaidas stāsts“.  2000. gadā viņš kļuva par „Junge Deutsche Philharmonie“ mūziķi. Fridrihs Hāberštoks regulāri uzstājās kā viesmākslinieks kopā ar tādiem orķestriem kā Vircburgas filharmoniķi, Hamburgas Cramerata vai arī Minhenes simfoniķiem.

Jergs Šneiders (Jörg Schneider), oboja
Jergs Šneiders ir uzaudzis Berlīnē, studējis Berlīnē un Minhenē. Pēc uzņemšanas Berlīnes Jaunatnes orķestrī viņš kļuva arī par RIAS Jaunatnes orķestra obojas solistu, „Junge Deutsche Philharmonie“ mūziķi un Baireitas festivāla jaunatnes orķestra obojas solistu. Pieredzi orķestra darbā viņš ir uzkrājis Frankfurtes pie Oderas valsts orķestrī, Minhenes filharmoniķos, Berlīnes simfoniķos u.c. 2000. gadā viņš kļuva par Esenes filharmoniķu orķestra akadēmijas dalībnieku un stipendiātu. Patlaban Jergs Šneiders ir aizvietotājs ansamblī „Modern“, Mālera kamerorķestrī un Berlīnes vācu simfoniskajā orķestrī, kā arī Bonnas klasiskās filharmonijas obojists. 2006. gadā viņš tika iecelts par "Ensemble Nacional de Espana de Musica Contemporanea" Madridē obojas solistu un profesoru. Kopš 2007. gada Jergs Šneiders ir arī Jēnas filharmonijas obojas solista vietnieks.

Sebastjans Lambercs (Sebastian Lambertz), klarnete
Sebastjans Lambercs dzimis 1982. gadā Diseldorfā. Pēc pirmās klarnetes spēles apmācības viņš kļuva par Diseldorfas Roberta Šūmaņa augstskolas studentu. Kopš 2003. gada viņš studē Veimāras Ferenca Lista mūzikas augstskolā un Ķelnes mūzikas augstskolā. Viņš vairākkārt ir bijis Vācijas jaunatnes mūzikas konkursa „Jaunatne muzicē“ laureāts gan kā solists, gan kā kamermūziķis. Bez tam viņš spēlēja dažādos orķestros,- Ziemeļreinas-Vestfāles federālās zemes jaunatnes orķestrī, kā arī vairākkārt uzstājās kā solists, ar Noisas kamerorķestri u.c.

Sebastjans Šindlers, (Sebastian Schindler), rags
Dzimis Leimenā, raga spēli apguvis pie tādiem skolotājiem kā Žoržs Delviņjs, Horsts Cīglers, prof. Kristiāns Lamperts u.c..
Pirmo orķestra spēles pieredzi viņš guva Pasaules jaunatnes pūtēju orķestrī un Baireitas festivāla jaunatnes orķestrī.
Kopš 2003. gada viņš ir „Junge Deutsche Philharmonie“ mūziķis. Kopš 2008. gadā viņš ir Bernes simfoniskā orķestra raga solista vietnieks.

Monika Šneidere (Monika Schneider), fagots
Monika Šneidere fagota spēli apguva pie tādiem skolotājiem kā Mihaela Helda, prof. Albrehta Holdera, prof. Gintra Pficenmaiera u.c. Viņa ir vairākkārtēja Vācijas mūzikas konkursa „Jaunatne muzicē“ laureāte.  2000. gadā viņa bija Baireitas konkursa "pacem in terris" fināliste un Karla Erba fonda stipendiāte.  Kopš 2002. gada viņa ir arī fonda "live music now Yehudi Menuhin" stipendiāte.
Pirmo orķestra spēles pieredzi viņa ir guvusi Bādenes – Virtmebergas federālās zemes Jaunatnes orķestrī un Vācijas Jaunatnes orķestrī. 2002. gadā viņa kļuva par „Junge Deutsche Philharmonie“ mūziķi. No 2007./2008. gada sezonas viņa ir Bernes simfoniskā orķestra fagota soliste. 

Pēdējās ziņas

2008-11-13 Ķīpsalā atklāta vadošā kokapstrādes nozares izstāde Baltijā
2008-11-13 Iznāk grupas Gain Fast otrais albums
2008-11-13 Andra Vītoliņa personālizstāde "220 kilometri līdz laimei"
2008-11-13 Sērijas "Pasaku lāde" ietvaros klajā nāk "Pīters Pens"
2008-11-13 Brīnumpasaka "Reiz bija..." pirmā RīBēJa MuTe izrāde, kas iemūžināta DVD!
2008-11-13 Koncertcikla Latvijai - 90 Latviešu komponistu garīgās mūzikas koncerts
2008-11-13 Koncerts 40 pirksti uz taustiņiem
2008-11-13 Eiropas Saksofonu ansambļa koncerts
2008-11-13 LR proklamēšanas 90. gadadienai veltīto JVLMA simfoniskā orķestra koncerts

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski