Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

"Rīgas mākslas telpā" izstāde Disobedience

2008-11-11

Rīga, 11. novembris. Rīgā atklās starptautiski pazīstamo izstādi “Disobedience. An Ongoing video archive” par nozīmīgiem politiskajiem, sociālajiem notikumiem pasaulē pēdējo 30 gadu laikā.

No 14. novembra līdz 18. decembrim Rīgas pilsētas izstāžu zāles „Rīgas Mākslas Telpa”, INTRO zālē, Kungu ielā 3, būs apskatāma izstāde „Disobedience video arhīvs” (nepakļaušanās, angļu val.). Apjomīgais arhīvs, Rīgā iegūs „trīsdimensionālas vārdnīcas” formu, kurā papildus vairāk kā 24 dažādu autoru video darbiem būs atrodami arī pilsoniskās nepakļaušanās nozīmīgāko terminu skaidrojumi, daļu no kuriem ieteikuši projektā iesaistītie mākslinieki. Tikšanās ar izstādes kuratoru Marko Skotīni (Marco Scotini) notiks 14.novembrī plkst. 16.00; izstādes atklāšana plkst.18.00.

Disobedience video arhīvs (www.disobediencearchive.com) ir novatorisks ilgtermiņa projekts, kas attīstās tā norises laikā, sadarbojoties ne vien ar māksliniekiem, bet arī kultūras teorētiķiem, filozofiem, politiskajiem aktīvistiem un tiek nemitīgi papildināts un pilnveidots. Projekta autors ir itāļu mākslas kritiķis, neatkarīgais izstāžu kurators un Milānas Jaunās Mākslas Akadēmijas (Nuova Accademia di Belle Arti, NABA) Vizuālās mākslas un Kuratora zinību bakalaura un maģistra programmu direktors  Marko Skotīnī (Marco Scotini). Savukārt izstādes kuratora asistents kopš 2007. gada ekspozīcijas Eindhovenā ir Rīgā dzimušais neatkarīgais izstāžu kurators un Milānas Jaunās Mākslas Akadēmijas (Nuova Accademia di Belle Arti, NABA) pasniedzējs Andris Brinkmanis.  Kopš pirmās izstādes 2005. gadā Berlīnē, izstāde parādīta arī Mehiko, Sanktpēterburgā, Einhovenā, Karlsrūhē, Notingemā, Zagrebā un līdz 18.12.2008. būs apskatāma arī Rīgā.

Projekts ir kā ceļvedis dažādām pretošanās formām - tiešai darbībai, pretdarbībai ar informāciju, bioloģiskai pretestībai u.c.
Šobrīd arhīvs sadalīts desmit tematiski atšķirīgās sekcijās, no kurām sešas tiks eksponētas Rīgā. Tās ir -  Reclaim the Streets (Atgūsti ielu), Protesting Capitalist Globalization (Protestējot pret kapitālistisko globalizāciju), Bioresistance and Society of Control (Biopretošanās un kontroles sabiedrība), Disobedience East (Nepakļaušanās Austrumeiropā) un Argentina Social Factory(Argentīnas socialā fabrika). Arhīvā iekļauta arī sadaļa, kas veltīta Itālijas strādnieku kustības “operaismo” vēsturei un 1977. gada notikumu dokumentācijai.

Disobedience video arhīvs ir apjomīgs pilsoniskās nepakļaušanās ģeogrāfijas atlants. Tajā atspoguļoti notikumi no sociālajām cīņām Itālijā 1977. gadā, līdz pat plašu atbalsi guvušajiem anti-globalizācijas protestiem. Disobedience īpaši fokusējas uz to mākslas aktīvistu grupu darbībām, kuras dzimušas pēc padomju bloka sagrūšanas, ASV 11. septembra notikumu, kā arī citu, nozīmīgu sociālu un politisku pārmaiņu rezultātā. Pateicoties šo grupejumu aktivitātēm, šobrīd mākslas iesaistīšanas prakse sociālajos un politiskajos procesos jau kļuvusi par globālu fenomenu.

Arhīvā iekļautie video darbi rada platformu nozīmīgai diskusijai par mākslas un politisko notikumu savstarpējām attiecībām. Disobedience mērķis ir radīt vienotu telpu, mākslinieciskās, kreatīvās un politiskās prakses savstarpējai mijiedarbībai.

Izstādē piedalās:
atelier d’architecture autogérée, Beth Bird (Beta Bērda), Dodo Brothers (Andrea Ruggeri/Giancarlo Vitali Ambrogio (Andreā Rudžēri, Džankarlo Vitāli Ambrodžo)), KanalB, Grupo de Arte Callejero, Black Audio Film Collective, Department of Space and Land Reclamation, Critical Art Ensemble, Etceterà, Marcelo Expósito (Marselo Espozito), Harun Farocki/Andrei Ujica (Haruns Faroki un Andrejs Udžika), Alberto Grifi (Alberto Grifī) , Ashley Hunt (Ešlijs Hants), Non–Governmental Control Commission, OUT (Mariette Schiltz/Bert Theis (Marjete Šilca, Bērts Teiss)), Park Fiction, Post Programmed City Territory(PPC-T), Radek Community, Oliver Ressler (with Zanny Begg (Olivers Reslers ar Zanniju Begu)), Paula Roush (msdm (Paula Rūša)), Paola Salerno (Paula Salerno), Nomeda & Gediminas Urbonas (Nomeda un Gedimīnas Urbonas) , Dmitry Vilensky (Dmitrijs Vilenskis), Wayruro

Izstādes kurators - Marko Skotīnī (Marco Scotini)
Kuratora asistents - Andris Brinkmanis
Izstādes iekārtojums – Zbiņeks Baladrans (Zbynek Baladran)
Grafiskais dizains – Kjāra Figone (Chiara Figone) no Boletsfernando un Tomāzo Garners (Tommaso Garner)

Rīgas Mākslas telpa, www.artspace.riga.lv / Kungu ielā 3 (zem Rātslaukuma).
Darba laiks: otrdiena – svētdiena 12.00 – 19.30 (kases darba laiks līdz 19.00). Pirmdiena – brīvdiena. 

Pēdējās ziņas

2008-11-11 Pateiksies "Latvijas Dzelzceļam" par ieguldījumu pilsētas izgaismošanas projektā
2008-11-11 13. novembrī atklās Katrīnas Neiburgas personālizstādi "Personīga izstāde"
2008-11-11 Apstiprina cenu Ventspils kalendāram, tūrisma brošūrai un kartei
2008-11-11 Komponista un pianista Ingmara Zemzara autorvakars
2008-11-11 Kamerkoris Ave Sol un grupa Iļģi gatavo veltījuma koncertu Lāčplēša dienā
2008-11-11 Latvijas jubilejas dienasgrāmatas www.lv90.lv jaunumi
2008-11-11 Latvijas deviņdesmitgades svētku pasākumi Alūksnē
2008-11-10 Klubu nakts dāvanu kastes ceļos pa visu Latviju
2008-11-10 Atgādinājums par valsts karogu izkāršanu 11. novembrī

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski