Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Māris Riekstiņš Ārlietu ministrijā atklās "Meierovica zāli" un izstādi par Latvijas valsts izveidi

2008-11-10

Rīga, 10. novembris. 11.novembrī ārlietu ministrs Māris Riekstiņš Ārlietu ministrijā atklās zāli, kurai dots pirmā Latvijas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica vārds un izstādi "Latvijas valsts izveidošanas pirmie gadi", kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Valsts vēstures arhīvu. Pasākumā piedalīsies arī Meierovica radinieki un ilggadējā Meierovica piemiņas vietas kopēja Milda Goste, kurai tiks pasniegts ministra atzinības raksts.

"Meierovica zāle" ir viena no lielākajām Ārlietu ministrijas sanāksmju zālēm, kurā atrodas mākslinieka Ivara Drulles veidotā Meierovica piemiņas zīme, Lielbritānijas vēstnieka dāvinājums Latvijai - kolāža, kurā ietverti foto un Meierovica sarakste ar Lielbritānijas Ārlietu ministriju, kā arī neliela Meierovicam veltīta ekspozīcija ar dokumentiem un foto, kas ataino izcilā diplomāta darbību.

Latvijas deviņdesmitgadei veltītajā izstādē "Latvijas valsts izveidošanas pirmie gadi" ietverti unikāli dokumenti un fotogrāfijas, kas atspoguļo Latvijas valsts izveidošanu, kā arī neatkarīgās Latvijas politiskās, ekonomiskās un kultūras darbības pirmsākumus (1918-1926). Izstādē apskatāmas tādas vērtīgas vēstures liecības kā Tautas Padomes lēmums par Latvijas neatkarības proklamēšanu, Latvijas un Krievijas miera līgums, Pagaidu līgums par Latvijas un Vācijas attiecību atjaunošanu, Latvijas, Somijas, Igaunijas un Polijas militāri politiskā vienošanās. Izstādes materiālos plaši atainota Latvijas valsts iestāžu tapšana, īpašu uzmanību veltot ārlietu dienesta institucionālajai izveidei un Ārlietu ministrijas pirmajiem darbības gadiem, kad jaunizveidotajai valstij bija jāpierāda, ka tā spēj ieņemt cienīgu vietu starptautiskajā dzīvē un ir atvērta politiskai un saimnieciskai sadarbībai ar draudzīgām zemēm. Ekspozīcijas dokumentos atspoguļoti vēsturiskie notikumi saistībā ar Latvijas neatkarības cīņām, bēgļu atgriešanos Latvijā, sabiedrisko dzīvi kara laikā. Tā ietver dokumentus un fotouzņēmumus, kā arī vēstures hronikas video formātā. Izstādē izmantoti Latvijas Valsts vēstures arhīva, Latvijas Kara muzeja un Latvijas Valsts kinofonofotodokumentu arhīva materiāli. Ekspozīcija ir noderīgs izziņas avots Latvijas vēstures apzināšanā.

Izstāde apmeklētājiem būs pieejama no 12.novembra līdz 12.decembrim Ārlietu ministrijas foajē, iepriekš piesakoties ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā pa tālruni 67015984 (Elīna Krēsliņa).


 

Pēdējās ziņas

2008-11-10 Klubu nakts dāvanu kastes ceļos pa visu Latviju
2008-11-10 Atgādinājums par valsts karogu izkāršanu 11. novembrī
2008-11-10 Aicina uz ikmēneša semināru par tūrismu
2008-11-10 Rātsnama zvani valsts svētkos atskaņos patriotiskas melodijas
2008-11-10 Zemgale prot pārsteigt
2008-11-10 Jūrmala - "Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014" kandidātpilsēta
2008-11-10 Arņa Medņa kora labdarības koncerts pansionāta "Mežciems" atbalstam
2008-11-10 Laikraksts "Diena" izdod speciālizlaidumu "Latvijai 90"
2008-11-10 Par satiksmi Lāčplēša dienas pasākumu laikā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski