Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kobē popularizēs Rīgu kā biznesam un tūristiem pievilcīgu pilsētu

2008-11-04

Rīga, 4. novembris. Laikā no 4. līdz 10. novembrim Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks (TB/LNNK) dosies darba vizītē uz Japānu, kur notiks Rīgas dienām Kobē veltīti dažādi semināri un arī kultūras pasākumi. Latvijas un Rīgas delegācijas mērķis ir veicināt sadarbību starp Latvijas un Japānas uzņēmējiem, kā arī popularizēt Japānas iedzīvotājiem Rīgu un Latviju kā pievilcīgu tūrisma galamērķi.

Rīgas dienas notiek no 5. novembra līdz 10.novembrim Kobē, kā arī divās lielākajās Japānas pilsētās – Osakā un Tokijā.
Vizītes laikā 5. novembrī Tokijā Rīgas mērs atklās tūrisma semināru „Rīga – pievilcīgs ceļojumu galamērķis”, kuru organizē Rīgas Tūrisma informācijas un koordinācijas centrs, savukārt 7.novembrī Kobē notiks seminārs „Rīgas un Kobes pašvaldību projekti”, kuru organizē Rīgas dome sadarbībā ar Kobes pašvaldību.

Vēl 7.novembrī J.Birks piedalīsies seminārā „Latvijas galvaspilsēta - Rīga: vārti uz Ziemeļeiropu un NVS valstu tirgu”, kas notiks Osakā un kuru organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Tā kā Rīgas dienu pasākumos piedalās arī Latvijas uzņēmēju delegācija, tad vizītes laikā notiks vairākas tikšanās ar Kobes un Osakas tirdzniecības un rūpniecības palātām, kā arī Kobes ostas apskate.

Lai iepazīstinātu Japānas iedzīvotājus ar Latvijas kultūras mantojumu un mūsdienu Kultūras programmu, 6.novembrī Kobē tiks atklātas divas izstādes: fotoizstāde „Dziedot mūžu nodzīvoju”, kas veltīta Dziesmu un deju svētkiem, kā arī digitālā izstāde „Latvijas tēlotāja māksla 19.-20.gadsimtā”, ko veidojuši Latvijas Nacionālā mākslas muzeja eksperti.

Tāpat Kobē notiks „Jauno trīs brāļu” - Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Akustiskās koncertzāles un Modernās mākslas muzeja projektu prezentācijas.

Rīgas dienu laikā Kobē Latvijas tautas daiļamatniecības studijas meistares Valda Kesnere un Dagmara Priberga demonstrēs latviešu rokdarbu un lietišķās mākslas izstrādājumus. Tos papildinās tautas mūziķu Valda un Rūtas Muktupāvelu priekšnesumi.  
Ar koncertiem Kobē un Osakā uzstāsies vokālā grupa „Cosmos”.

1974.gadā starp Rīgu un Japānas pilsētu Kobi tika noslēgts līgums, kura mērķis ir veicināt abu pilsētu sadarbību kultūras, tūrisma un uzņēmējdarbības jomās. Jau vairāk nekā gadu ilgst sagatavošanās darbi Rīgas un Kobes sadarbības 35.gadskārtas atzīmēšanai, kurus ievada Rīgas dienas Kobē, un noslēgs Kobes dienas Rīgā 2009.gada augustā.

Rīgas mēra J.Birka prombūtnes laikā viņa pienākumus pildīs Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Almers Ludviks. 

Pēdējās ziņas

2008-11-04 Rīga iegūst starptautisku balvu par Dzelzceļa tilta izgaismojumu
2008-11-04 Rātsnamā notiks konference "Reģionālā konkurētspēja un ilgtspējīgā mode"
2008-11-04 Valsts darba inspekcija atgādina par darbdienu pārcelšanu
2008-11-04 Dome gatavojas Vecrīgas pasargāšanai no automašīnu skaita palielināšanās
2008-11-04 Domes komiteja atbalsta Brīvības ielas dubliera maršrutu
2008-11-04 Ventspils piesakās konkursam "Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2008"
2008-11-04 Cēsu Jaunajā pilī atklās Latvijas dzīvesstāstu!
2008-11-04 Aicina noteikt labākos tūrisma objektus un uzņēmumus Kurzemē 2008.gadā
2008-11-04 Stikla deja Cēsu Izstāžu namā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski