Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ēriks Ešenvalds un Uģis Prauliņš komponē jaundarbus veltītus Latvijai

2008-11-03

Rīga, 3. novembris. Rīgas domes Kultūras departaments aicinājis komponistus Ēriku Ešenvaldu un Uģi Prauliņu radīt jaundarbus veltītus Latvijai tās 90 gadu jubilejā. Abi jaundarbi, kuros izmantota latviešu autoru dzeja, tiks atskaņoti Latvijas 90 gadu jubilejas svētku koncertos.

„Mūzikas jaundarbi ir būtiska laika liecība, tādēļ, gatavojoties Latvijas jubilejai, šķita svarīgi aicināt komponistus apliecināt ticību mūsu valstij mūzikā, ” stāsta Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle.

Uģis Prauliņš radījis jaundarbu „Piesaukšana”, kurā izmantots Jāņa Jaunsudrabiņa darbs Piemini Latviju. „Darbs veltīts to cilvēku drosmei, kuri spēja, tāpat kā toreiz citas Eiropas valstis, izcīnīt un nosargāt savu neatkarību: mūsu valsti - Latviju. Karš par valsts nosargāšanu vēl šodien nav beidzies: mūsu ļaudis kā ekonomiskie bēgļi atstāj savas mājas un uztic Latvijas "nosargāšanu" kādam citam. Ceru, ka "piesauktie" mums palīdzēs aptvert, saprast, beidzot atkal iegūt drosmi, pašlepnumu, lai turpinātu savu cīņu par neatkarību, līdzvērtību citu Eiropas tautu vidū,” par jaundarbu stāsta komponists Uģis Prauliņš.

Jaundarba pirmatskaņojums notiks Lāčplēša dienā, šī gada 11. novembrī, Rīgas Kongresu namā plkst. 19:00 koncertā "Piesaukšana", kas būs veltījums Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem. Jaundarbu atskaņos Rīgas kamerkoris Ave Sol un postfolkloras grupa Iļģi. Koncertā būs dzirdama arī Ulda Stabulnieka, Jāņa Norviļa un Tālivalža Ķeniņa mūzika.

Koncertu organizē koncertorganizācija "Ave Sol". Bezmaksas ielūgumus uz šo koncertu varēs saņemt no 4. novembra Rīgas Kongresu namā blakus „Biļešu servisa” kasei darba dienās no plkst. 8:30 līdz plkst.17:00.

Savukārt komponists Ēriks Ešenvalds pēc Rīgas domes Kultūras departamenta direktores un Profesionālā pūtēju orķestra (PPO) “Rīga” aicinājuma radījis jaundarbu „Latvija. Gadalaiku impresijas”, kurā skanēs latviešu dzejnieku Jāņa Jaunsudrabiņa, Imanta Ziedoņa, Ineses Zanderes, Māras Zālītes u.c. dzeja.

„Lirika, dzeja ir ne vien katras literatūras dvēsele. Lirika ir arī katras lielākas darbības dvēsele vispār. Un bez dvēseles nav nemirstības nekam. ”(Rainis)
Komponists Ēriks Ešenvalds stāsta: „Latviešu dzejnieku uzrakstītās dvēseles ir bagāta pūralāde, lai tajā smeltu pašapziņu, stiprinātu Tēvzemes mīlestību un lolotu nākotnes ideālus. Latvijai – 90. Tas ir brīdis Latvijas zemes skaistuma apjausmai un sapņu, ilgu lidojumam.”

Kantāte „Latvija. Gadalaiku impresijas” būs dzirdama Latviešu mūzikas koncertā Rīgas Domā šī gada 15. novembrī plkst. 19.00. Koncertā piedalīsies PPO “Rīga” diriģenta Andra Pogas vadībā, jauniešu koris „Balsis”, kamerkoris „Austrums”, solisti Sonora Vaice un Jānis Apeinis. Koncertā būs dzirdams arī Viļņa Šmīdberga darbs „Vēstījums” un Jāņa Ivanova „Mana dzimtene”. Koncertu organizē PPO “Rīga”. Bezmaksas ielūgumus uz šo koncertu var saņemt Rīgas Doma kasē no 5. novembra.

Abi jaundarbi tapuši ar Rīgas domes Kultūras departamenta atbalstu. Jaundarbam „Latvija. Gadalaiku impresijas” atbalstu devis arī Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Plašāku Latvijas 90 gadu jubilejas pasākumu kalendāru par Rīgā un citur Latvijā notiekošajiem pasākumiem meklējiet Latvijas jubilejas dienasgrāmatā www.lv90.lv

 

Pēdējās ziņas

2008-11-03 Zaļā rota Limbažu apkārtnē
2008-11-03 AS Tallink Grupp 2007 / 2008 finanšu gada ieņēmumi pārsniedz 780 miljonus eiro
2008-11-03 Rīgas kamerkoris "Muklājs" izcīna pirmo vietu koru konkursā Itālijā
2008-11-03 Latvijas jubilejas dienasgrāmatas www.lv90.lv jaunumi
2008-10-31 A. Kušķis: Izdzīvos tikai labākās, lētākās viesnīcas un restorāni
2008-10-31 Rudenīgi skaistuma svētki - "Baltic Beauty World" Ķīpsalā
2008-10-31 Izstādē "Baltic Beauty World 2008" jaunākās skaistumkopšanas tendences un konsultācijas apmeklētājiem
2008-10-31 Lāčplēša dienai veltītie pasākumi 11. novembrī Rīgā
2008-10-31 Karostas cietums spāņu dizaina žurnālā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski