Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Lāčplēša dienai veltītie pasākumi 11. novembrī Rīgā

2008-10-31

Rīga, , 31. oktobris. Šī gada 11. novembrī Latvijas 90 gadu jubilejas noskaņā Rīgā visas dienas garumā gaidāmi vairāki Lāčplēša dienai velīti pasākumi, kurus būs iespēja apmeklēt bez maksas. Pasākumu programma ietver jau tradicionālus piemiņas un atceres pasākumus, kā arī koncertus un citas norises.

„Gaidot Latvijas 90. Dzimšanas dienu, svētku noskaņa ir jūtama ikvienā Latvijas pilsētā un arī galvaspilsēta Rīgā, kur gaidāmi daudz piemiņas un kultūras pasākumi. Aicinu ikvienu rīdzinieku Lāčplēša dienā, 11. novembrī, iedegt svecītes Daugavas krastā pie Rīgas pils mūra, kā arī kopīgi guldīt svēto uguni Daugavā pie Akmens tilta un vienoties kopīgā dziesmā Strēlnieku laukumā, pieminot mūsu brīvības cīnītājus, tautas apņēmību un vienotību, ” aicina Rīgas mērs Jānis Birks.

Lāčplēša dienas rīts sāksies ar stundu garu dievkalpojumu Doma baznīcā plkst. 9:00, pēc tam notiks vainagu nolikšanas ceremonija pie Mūžīgās uguns Rīgas Brāļu kapos plkst. 11:00. Tālāk iedzīvotāji aicināti pulcēties laukumā pie Brīvības pieminekļa, kur plkst. 13:00 pusstundu notiks Rīgas Garnizona vienību militārā parāde. Savukārt plkst. 14:00 pie Rīgas pils būs iespēja vērot Godasardzes posteņa svinīgu maiņas ceremoniju.

Karavīru piemiņas godināšana notiks arī Esplanādē pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa un Sudrabkalniņā. Tāpat plkst. 15:00 sāksies Lāpu gājiens no Rīgas Brāļu kapiem, piestājot un godinot karavīru piemiņu pie Brīvības pieminekļa, un turpināsies līdz Strēlnieku laukumam, kur vakarā notiks koncerts, militārās tuvcīņas paraugdemonstrējumi, uguns rituāli, svētās uguns novadīšana uz plosta Daugavā pie Akmens tilta, kā arī tautas sadziedāšanās.

Pirms svecīšu iedegšanas un kopā būšanas Strēlnieku laukumā, rīdziniekiem un pilsētas viesiem vakarā būs iespēja apmeklēt koncertus Sv. Pētera baznīcā un Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā, kā arī dzirdēt Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantāti Dievs, Tava zeme deg Rīgas Latviešu biedrības namā.

Savukārt koncertā Rīgas Kongresu namā būs dzirdams Uģa Prauliņa komponētais jaundarbs „Piesaukšana”, kurā izmantota Jāņa Jaunsudrabiņa dzeja Piemini Latviju. Jaundarbu atskaņos Rīgas kamerkoris Ave Sol un latviešu tautas un folkloras mūzikas grupa Iļģi.

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Rīgas pilī, būs aplūkojami unikāli muzeja eksponāti, kā arī tiks demnostrēta dokumentālā filma Kā tapa Latvijas valsts. Jau tradicionāli organizētas skolēnu grupas gaidītas Rīgas Latviešu biedrības namā, lai plkst. 12:00 noskatītos koncertiestudējumu Vēlais viesis, kas vēsta par latviešu strēlnieku - jaunu puišu dzīvi un kaujas gaitām un kura pamatā ir Aleksandra Čaka tāda paša nosaukuma poēma.

Ieeja uz šiem pasākumiem ir bez maksas vai ar ielūgumiem, kurus varēs saņemt Rīgas Kongresu namā (K. Valdemāra ielā 5) no 4. novembra darba dienās no plkst. 8:30 līdz plkst.17:00.

Plašāka informācija par 11. novembra un citiem Latvijas 90 gadu jubilejas pasākumiem atrodama Latvijas jubilejas dienasgrāmatā www.lv90.lv.

LĀČPLĒŠA DIENAI VELTĪTIE PASĀKUMI
2008. GADA 11. NOVEMBRĪ RĪGĀ


9:00 – 10:00
Doma baznīcā
Ekumeniskais dievkalpojums par godu Lāčplēša dienai

10:00 -18:00
Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Rīgas pilī
Unikāli muzeja eksponāti, dokumentālā filma Kā tapa Latvijas valsts, pasākums par godu Lāčplēša dienai*

11:00 – 12:00
Rīgas Brāļu kapos
Vainagu nolikšanas ceremonija pie Mūžīgās uguns

12:00
Rīgas Latviešu biedrības namā
Koncertiestudējums Vēlais viesis
Iestudējumā izmantota Aleksandra Čaka poēma Vēlais viesis, dokumentāli kadri par strēlnieku gaitām, vēsturiski attēli no arhīva, strēlnieku dziesmas
Ielūgumi Rīgas Latviešu biedrības namā
 
13:00 – 13:30
Laukumā pie Brīvības pieminekļa
Rīgas Garnizona vienību militārā parāde

14:00 – 14:30
Pie Rīgas pils
Godasardzes posteņa svinīga maiņas ceremonija

14:40
Esplanādē pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa
Karavīru piemiņas godināšanas pasākums

15:00 - 16:30
11. novembra kauju piemiņas brīdis Sudrabkalniņā (pretī Slokas ielas Nr. 161)
Piedalās: Profesionālais pūtēju orķestris Rīga, vīru koris Absolventi, vīru kopa Vilki

15:00 - 23:00
Pasākums Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem
Lāpu gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz Strēlnieku laukumam. Svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa, koncerts, militārās tuvcīņas paraugdemonstrējumi un tautas sadziedāšana Strēlnieku laukumā

19:00
Rīgas Latviešu biedrības namā
Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantāte Dievs, Tava zeme deg!
Latvijas Universitātes jauktais koris Juventus, ērģelnieks Roberts Hansons, pianiste Ilze Dzērve, diriģents Juris Kļaviņš*

19:00
Sv. Pētera baznīcā
Latviešu garīgās mūzikas koncerts Brīvība - kāds tev ir vārds? 
Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas meiteņu koris Sapnis, mākslinieciskā vadītāja Baiba Danovska, diriģente Iveta Rīsmane, koncertmeistares Ausma Anuševica un Ilze Zvaigznekalne, solisti Ilze Paegle, Andris Kanniņš, Līga Freimane u.c. **

19:00
Rīgas Kongresu namā
Koncerts Piesaukšana. Veltījums Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem
Grupa Iļģi, Rīgas kamerkoris Ave Sol, diriģents Uldis Kokars, režisors Uģis Brikmanis **

19:00
Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā
Pie ērģelēm muzicē Kristīne Adamaite, Iveta Pelše, Jānis Pelše, Aivars Vīksna*

* Ieeja bez maksas

** Ieeja ar ielūgumiem. Ielūgumi saņemami Rīgas Kongresu namā K. Valdemāra ielā 5 no 4. novembra darba dienās no plkst. 8:30 līdz plkst.17:00

N.B. Plašāku Latvijas 90. gadu jubilejas pasākumu kalendāru par Rīgā un citur Latvijā notiekošajiem pasākumiem meklējiet Latvijas jubilejas dienasgrāmatā www.lv90.lv


 

Pēdējās ziņas

2008-10-31 A. Kušķis: Izdzīvos tikai labākās, lētākās viesnīcas un restorāni
2008-10-31 Rudenīgi skaistuma svētki - "Baltic Beauty World" Ķīpsalā
2008-10-31 Izstādē "Baltic Beauty World 2008" jaunākās skaistumkopšanas tendences un konsultācijas apmeklētājiem
2008-10-31 Karostas cietums spāņu dizaina žurnālā
2008-10-31 Cēsu pilsētas dome aicina iepazīties ar Cēsu vecpilsētas transporta shēmas projektu
2008-10-30 Anasteiša atgriežas jaunā ampluā
2008-10-30 Andrea Bočelli piedāvā jaunu albumu
2008-10-30 Dīdžeji uzsāk darbu pie Klubu nakts dziesmu sagatavošanas
2008-10-30 Valsts svētkiem gatavojas arī Cēsu izglītības iestādes

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski