Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Valsts svētkiem gatavojas arī Cēsu izglītības iestādes

2008-10-30

Tā paši mazākie cēsnieki Cēsu 3.pirmskolas izglītības iestādē lielajiem svētkiem sākuši gatavoties jau septembrī ar izglītojošo pasākumu ciklu „Esi vesels un stiprs Latvijā”. Tāpat mazie savā iestādes teritorijā skrēja, atbalstot akciju „Skrien! Par Latviju”, savukārt oktobrī iesaistījās pasākumā „Latvijas dzimšanas dienu gaidot”, kurā guva ieskatu vēsturē un ģeogrāfijā, uzzinot vairāk par Latvijas novadiem un pilsētām un par valstīm ārpus dzimtenes. Mazie cēsnieki lasīja, klausījās un mācījās dzejoļus par tēvzemi, kā arī gatavoja Valsts karodziņus. Svētku mēnesī novembrī bērni kopā ar vecākiem piedalīsies pašu rīkotajā viktorīnā „Es dzīvoju Latvijā”, kas būs izglītojošs pasākums kopā ar vecākiem Ko es zinu par Latviju? Savukārt vēlāk rotaļu laukumā veidos Latvijas kontūru no dabas materiāliem. Būs arī svinīgs koncerts „Mēs Latvijai”, bet pēc koncerta rotaļu laukumā mazie ar pašu veidotiem lukturīšiem un svecēm izgaismos Latvijas kontūru. Vēlāk pie ugunskura vecāki stāstīs par barikāžu laiku un visi kopīgi nodos vēlējumus Latvijas nākamajos 90.

Jau nedaudz lielāki Latvijas patrioti Cēsu 2.pamatskolā par godu Latvijas 90.gadadienai novembrī skolā rīko izglītojošus un motivējošus pasākumus. Tā, piemēram, pašiem skolas jaunākajiem apmeklētājiem ir iespēja savu mīlestību Latvijai izteikt gan literārajā darbu konkursā „Latvija pēc 10 gadiem”, gan prāta spēlē „Mana Latvija”, tāpat arī vecāko klašu skolēni piedalās radošo darbu izstādē „Mans sveiciens Latvijai dzimšanas dienā”. Skolēni atceras un izdzīvo vēstures notikumus vēsturiskā koncertuzvedumā „Soļi laikā” un citos izglītojošos pasākumos. Skolas audzēkņi piedalīsies Cēsu pilsētas rīkotajā pasākumā „Ar mīlestību savai pilsētai” , interaktīvajā spēlē „Vai Tu pazīsti Latviju?”, kā arī mazās ģildes muzikālā vēstures stundā „Piemini Latviju”. Tāpat arī 2.pamatskola gatavo Cēsu pilsētas domes svinīgo sēdi, kas norisināsies skolas zālē 14.novembrī plkst.18.00.
 
Arī Cēsu pamatskola aktīvi uzsākusi gatavoties Valsts svētkiem. Skolas teritorijā jau rīkota teritorijas sakopšanas talka un notikusi klašu rotāšana ar latvisko simboliku, tāpat notiek klašu apsveikumu gatavošana izstādei par godu Latvijas dzimšanas dienai. Pamatskolas skolēni piedalīsies rajona erudītu konkursā „Tu esi Latvija” un paši savā skolā rīkos konkursu par sabiedriski politiskiem notikumiem Latvijā. Skolēni skatīsies filmu „Padomju stāsts”, savukārt mazāko klašu skolēni piedalīsies zīmējumu konkursā „Puķe Latvijai”. Kā ik gadu, pilsētas pamatskola piedalīsies arī Lāčplēša dienai par godu veltītos pasākumos kā skolā, tā pilsētā – aizdegs sveces skolas pagalmā un veidojot piemiņas zīmi un dosies kopīgā lāpu gājienā pa pilsētu. Skolā paredzēti arī vairāki koncerti un uzvedumi par tēmām „Iededzies par Latviju”, „Nekur nav tik labi kā mājās” un Cēsu k/c balvas „Skolas lepnums” pasniegšana. Katrā klasē būs arī īpašas audzināšanas stundas veltītas dzimtenei - „Daudz laimes dzimšanas dienā!” ar kliņģeri un svecēm.
Arī citas Cēsu skolas un bērnudārzi rīko pasākumus par godu mūsu valsts dzimšanas dienai, tādejādi audzinot bērnos un jauniešos patriotismu un radot sevī svētkus.

 

Pēdējās ziņas

2008-10-30 Anasteiša atgriežas jaunā ampluā
2008-10-30 Andrea Bočelli piedāvā jaunu albumu
2008-10-30 Dīdžeji uzsāk darbu pie Klubu nakts dziesmu sagatavošanas
2008-10-30 Mākslas galerijā "Promenade" vērienīgākā mākslas darbu izsole ārpus Rīgas
2008-10-29 Pasniegs stipendijas tūrisma un viesmīlības nozarē
2008-10-29 Iepazīsti Talsu pilsētu un rajonu!
2008-10-29 Džeimss Morisons izdod jaunu albumu
2008-10-29 Keane atgriežas ar trešo albumu
2008-10-29 Itāļu firmas SALVI arfu izstāde un Itālijas mūziķu koncerts

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski