Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pasniegs stipendijas tūrisma un viesmīlības nozarē

2008-10-29

Rīga, 29. oktobris. Piektdien, 31.oktobrī izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) prezidents Juris Zudovs, tūrisma aģentūras „Baltijas Ceļojuma grupa” direktors Vlads Korjagins un „Vītolu fonda” valdes priekšsēdētāja Vita Diķe pasniegs ikgadējās stipendijas tūrisma un viesmīlības nozarē studējošajiem jauniešiem un pasniedzējiem, kā arī – informēs par LVRA un tās sadarbības partneru iniciatīvām izglītībā.

Ministre ir vienisprātis un atbalsta stipendiju iniciatoru ideju, ka augsti kvalificēts un darba tirgus prasībām atbilstoši sagatavots darbaspēks ir svarīgs ikvienā tautsaimniecības nozarē, tajā skaitā – viesmīlībā un tūrismā. Savukārt šādu rezultātu nosaka, gan mācībspēku kvalifikācija, gan pašu jauniešu motivācija un mācību vide, gan uzņēmēju un darba devēju iesaistīšanās izglītības procesā. Tādēļ, lai sniegtu ieguldījumu nozares speciālistu sagatavošanā, LVRA jau otro gadu piešķir šīs stipendijas, kuru skaits šogad dubultojies un tās saņems 2 jaunieši un 2 skolotāji.

LVRA ir vienīgā sabiedriskā organizācija Latvijā, kas piešķir stipendijas viesmīlības nozares studentiem un pedagogiem, kā arī iesaistās izglītības procesā gan nodrošinot prakšu vietas topošajiem speciālistiem, gan sadarbojoties dažādu ar izglītību saistītu projektu īstenošanā. Turpinot līdzdarboties jaunu speciālistu sagatavošanā un izglītības pilnveidē, šogad par LVRA stipendiju projekta sadarbības partneri kļuvusi tūrisma aģentūra „Baltijas Ceļojuma grupa” un Vītolu fonds. 

Jauniešu atlasē tiek ņemtas vērā viņu sekmes, materiālais stāvoklis, un stipendija ir paredzēta gan mācību materiālu iegādei, gan dzīvošanai. Savukārt, pedagogiem šīs stipendijas domātas kvalifikācijas paaugstināšanai, semināru un/vai kursu apmeklēšanai kā Latvijā, tā ārvalstīs.


 

Pēdējās ziņas

2008-10-29 Iepazīsti Talsu pilsētu un rajonu!
2008-10-29 Džeimss Morisons izdod jaunu albumu
2008-10-29 Keane atgriežas ar trešo albumu
2008-10-29 Itāļu firmas SALVI arfu izstāde un Itālijas mūziķu koncerts
2008-10-29 Jaunais AC/DC albums pieejams arī Latvijā
2008-10-29 Kinoteātrī K SUNS studijas KINOLATS kultūras filmu seansi
2008-10-29 Ventspils Amatu mājā mainīts darba laiks
2008-10-29 Modes, mākslas un mūzikas notikums [moment]
2008-10-28 Ērģeļmūzikas festivāls "Vox angelica"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski