Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Itāļu firmas SALVI arfu izstāde un Itālijas mūziķu koncerts

2008-10-29

Rīga, 29. oktobris. No 28. līdz 30. oktobrim Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē notiek unikāla izstāde. Pirmo reizi Baltijas valstīs tiks izstādītas un prezentētas viena no Eiropas populārākā arfu izgatavotāju zīmola - itāļu firmas SALVI arfas. No Itālijas atceļos 8 arfas. Piecas no tām būs pedāļu arfas (Pedal harps) un trīs mazās arfas (Lever harps).
Šajā laikā, paralēli izstādei, notiks arī itāļu arfistes Patrīcijas Tasīni (Patrizia Tassini) un flautista Džordžo Markosi (Giorgo Marcossi) meistarklases un 29. oktobrī plkst. 18.00  - koncerts.
Gan koncertā, gan meistarklasēs itāļu arfiste spēlēs uz vienas no izstādītajām arfām.

Sīkāka informācija par arfām - http://www.salviharps.com/
Par koncertu un meistarklasēm – tel. 67222935 un www.jvlma.lv

Itāļu arfiste Patrīcija Tasīni studējusi pie profesores Evelīnas Vio Triestes, absolvējot viņas klasi konservatorijā ar izcilību (cum laude). Studijas turpinājusi Augstākajā Nacionālajā konservatorijā Lionā (Francija). Maģistra grādu mūzikā un literatūrā ieguva Ročesteras Universitātes Īstmana mūzikas skolā Ņujorkā. Blakus vairākām uzvarām nacionālos konkursos Tasīni 1982. gadā ieguva 2. vietu Starptautiskajā arfu konkursā Izraēlā un 1984. gadā uzvarēja Lilī Laskini konkursā ASV. Pēdējos gados pati ir bijusi Starptautiskā arfu konkursa Izraēlā, Lilles arfu konkursa žūrijas locekle un Parīzes Augstākās konservatorijas balvas piešķiršanas komisijā. Daudzas mākslinieces atskaņotās programmas ir ierakstītas Itālijas un Francijas radio. Māksliniece bieži sadarbojas ar solistiem Džordžo Markosi un Masimo Mercelli, kā arī ar Maincas kamerorķestri un Serbijas Radio un televīzijas orķestri.  Pašlaik Tasīni pasniedz arfas spēli Udines konservatorijā Itālijā. Kopš 2002. gada Tasīni ir Pasaules Arfu kongresa direktoru padomes locekle.

Itālijas pilsētā Gorīcijā dzimušais flautists Džordžo Markosi  izglītību ieguvis Udines konservatorijā un Kidžana mūzikas akadēmijā Sienā (Toskāna), saņemot diplomu par izcilību. Prasmes turpināja slīpēt pie pasniedzējiem Roberto Fabričani un Miloslava Klementa. Savā vairāk nekā 30 gadus garajā profesionālajā karjerā ir ieņēmis pirmās flautas vietu daudzos simfoniskajos orķestros un strādājis kopā ar tādiem izciliem māksliniekiem kā  M. Rostropovičs, M. Maiskis, F. Gulli, A. Nanuts, A. Camponi, L. Šambadal, M. Hamel, M. Kuarta, R. Renzeti, G.G. Rats u.c.
25 gadus uzstājoties kā solistam, kopā ar orķestri vai dažādos kamersastāvos, piemēram, duetā ar arfisti Patrīciju Tasīni, Markosi iemantojis kritiķu atzinību un publikas mīlestību. Viņa repertuārā ietilpst darbi no tradicionālās līdz modernajai mūzikai, tajā skaitā vairāki pasaules pirmatskaņojumi, kas ir fiksēti neskaitāmos radio ierakstos. Pieminēšanas vērta ir Mocarta Flautas koncerts K314, kuram Markosi pats sacerējis kadenci un tas translēts Vatikāna radio. Flautists regulāri koncertē visā Itālijā un Eiropā (Prāga, Budapešta, Vīne, Zagreba, Zalcburga, Ļubļana, Bukareste, Ankara, Smirne), piedalās Zalcburgas, Ļubļanas, Bukarestes festivālos, Venēcijas biennālē, viņa koncerti tiek ierakstīti un raidīti nacionālajos televīzijas kanālos.
Kopš 1976. gada Džordžo Markosi ir arī aizrautīgs pasniedzējs. Sākotnēji Venēcijas konservatorijā, vēlāk Triestē un kopš 1988. gada Udines konservatorijā, kur viņš pasniedz visiem flautu grupas studentiem. Vairākus gadus Markosi sadarbojās ar franču flautistu Patriku Galuā, rīkojot ikgadējus Santa Čičīlia akadēmijas meistarkursus Portogruaro, kā arī katru vasaru sniedz meistarklases flautas spēlē un kamermūzikā Gorīcijā, Udinē un Bolzano.

 

Pēdējās ziņas

2008-10-29 Pasniegs stipendijas tūrisma un viesmīlības nozarē
2008-10-29 Iepazīsti Talsu pilsētu un rajonu!
2008-10-29 Džeimss Morisons izdod jaunu albumu
2008-10-29 Keane atgriežas ar trešo albumu
2008-10-29 Jaunais AC/DC albums pieejams arī Latvijā
2008-10-29 Kinoteātrī K SUNS studijas KINOLATS kultūras filmu seansi
2008-10-29 Ventspils Amatu mājā mainīts darba laiks
2008-10-29 Modes, mākslas un mūzikas notikums [moment]
2008-10-28 Ērģeļmūzikas festivāls "Vox angelica"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski