Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Raimonds Tomsons uzvar Baltijas vīnziņu čempionātā

2008-10-28

Rīga, 28. oktobris. 24. un 25. oktobrī Lietuvas galvaspilsētā Tallinā notika Baltijas vīnziņu čempionāts („Baltic Sommelier Championship Vanna Tallinn Grand Prix”)), kurā sīvā cīņā uzvaru izrāva Latvijas pārstāvis Raimonds Tomsons (restorāns „Vincents”). Otro vietu ieguva Kristjans Marki (restorāns „Balthasar“) no Igaunijas, bet trešā vieta tika Latvijas pārstāvim Jānim Kaļķim (viesnīca „Jurmala Spa Hotel“).

Baltijas vīnziņu čempionāts, ko rīko Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vīnziņu (sommeljeru) asociācijas norit jau trešo gadu pēc kārtas. Tajās tiek vērtēta dalībnieku teorētiskās zināšanas, kā arī praktiskā prasme dekantēšanā un viesu apkalpošanā. Šoreiz, atšķirībā no citiem gadiem starp dalībniekiem bija arī vīnziņi no Ukrinas un Pēterburgas Krievijā, kas tikai saasināja jau tā sīvo konkurenci baltiešu vidū. 

Pēc pirmās daļas, kurā vajadzēja noskaidrot 4 labākos finālistus situācija bija ļoti saspringta. Pirmajās trīs vietās bija Jūlija Knaibuļina no Krievijas, mūsu pašu Jānis Kaļķis un Kristjans Marki no Igaunijas. Lai noskaidrotu ceturto dalībnieku nācās rīkot papildkonkuru starp Raimondu Tomsonu un Ukrainas pārstāvi. Par laimi tajā uzvarēja Latvijas vīnzinis.

Sekoja fināls, kurā punktus atkal skaitīja no nulles. Finālistiem vajadzēja labot kļūdas vīna kartē, aklajā degustācijā noteikt, kāds stiprais dzēriens ir glāzēs, izanalizēt četrus nezināmus vīnus, dekantēt vīnu, pasniegt dzirkstošo vīnu, kā arī uz skatuves iejusties sommeljēra lomā un žūrijas locekļiem ieteikt vīnu pie viņu izvēlētās ēdienkartes un nodemonstrēt savas zināšanas par cigāriem. Pēc šī pēdējā un diezgan nervozā un stresa pilnā pārbaudījuma izrādījās, ka pēc punktiem ar pavisam nelielu pārsvaru pār Kristjanu Marki uzvarējis Raimonds Tomsons, bet trešajā vietā palika Jānis Kaļķis. Latvijas pārstāvis žūrijā Mārcis Mitrevics komentējot Raimonda uzstāšanos norādīja, ka viņā stiprās puses šajās sacensībās bija: ēdienu un dzērienu saderība, degustāciju apraksti un to metodoloģija, situācijas restorānā izspēle, pārliecinoša svešvalodu prasme un, varbūt pat vissvarīgākais, personīgā harizma. Trešais Latvijas pārstāvis Kaspars Vēzītis (Park MV) palika aiz finālā iekļuvušajiem, tomēr šāda līmeņa sacensības jebkurā gadījumā ir unikāla iespēja pieredzes gūšanai un savas kompetences paaugstināšanai.

2007. gadā Baltijas vīnziņu sacensības notika Rīgā, kurās uzvaru arī izcīnīja Raimonds Tomsons, otro vietu ieguva Jānis Kaļķis, bet trešajā palika Kristjanu Marki.

Baltijas vīnziņu sacensības „Vana Tallinn Grand Prix 2008” ir iekļautas Starptautiskās sommeljēru asociācijas (Association de la Sommelier International) kalendārā. 

Pēdējās ziņas

2008-10-28 Ērģeļmūzikas festivāls "Vox angelica"
2008-10-28 airBaltic prezidenta un izpilddirektora Bertolta Flika komentārs
2008-10-28 VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" ir izlabojusi kļūdas, lai izvairītos no ievērojamiem zaudējumiem nākotnē
2008-10-28 Trokšņu mūzika un dzeja Cēsu Izstāžu namā
2008-10-28 Dzintras Erlihas "Zvaigznes skatiens" Cēsu Izstāžu namā
2008-10-28 Latvijas jubilejas dienasgrāmatu lasa aizvien vairāk
2008-10-27 Novembrī būs garās svētku brīvdienas
2008-10-27 Latvijas jubilejas dienasgrāmatas WWW.LV90.LV jaunumi
2008-10-27 Ginesa rekorda uzstādīšanā piedalās 2208 dalībnieku - divas reizes vairāk nekā nepieciešams

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski