Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

"Eseju maratons 2008" iesniegta simtā eseja

2008-10-24

Rīga, 24. oktobris. Interneta bibliotēkas „Atlants.lv” rīkotajam, un nu jau par tradīciju kļuvušam Vislatvijas eseju konkursam „Eseju maratons 2008” ir iesūtītas jau vairāk kā 100 simts esejas. Par godu Latvijas Republikas dzimšanas dienai šī gada konkursa tēma ir „Es Latvijā”.

„Lai gan līdz valsts svētkiem vēl vairākas nedēļas, daudzi konkursa dalībnieki savas esejas jau ir iesnieguši. Vadoties no iepriekšējo konkursu pieredzes, kopā „Eseju maratonā 2008” piedalīsies ne mazāk kā 500 dalībnieku. Tāpat patīkami, ka arvien vairāk pasniedzēju atrod laiku iesaistīties konkursa darbu vērtēšanā,” stāsta „Eseju maratona 2008” rīcības komitejas pārstāvis Oskars Dilēvičs.

Jauniešu darbi ir ļoti dažādi, tomēr caur ikvienu no tiem vijas līdzīgs noskaņojums – lepnums par savu valsti, cieņa pret tās vēsturi, mīlestība pret savu zemi un cerības, kas saistītas ar savu tautu. Tā, piemēram, Sigita raksta: „Šodien, spriežot par savu dzimteni un tautu, mani apņem siltas sajūtas: miers, cieņa, stabilitāte. Taču pāri visam – lepnums. Es esmu lepna par Latvijas valsti, jo manā dzimtenē mīt daudz gudru cilvēku, kas sekmē attīstību un izaugsmi. Vēl vairāk es lepojos ar savas tautas veiklajiem sportistiem un skanīgajām dziedātāju balsīm. Es mīlu savas dzimtenes skaisto dabu – upes, mežus, ainavas, skaistās debesis un liedagu, jūru. Latvija ir mana dzimtene un mājas manai ģimenei. Es esmu piederīga savai tautai, dzimtenei, tradīcijām un valodai, kuru es cienu.”

Latvijas daba ir arī Olgas iedvesmas avots: „Katrā zāles stiebrā ir saskatāma manas mīļās, dzimtās un vienīgās Latvijas pievilcība un skaistums, kas ceļ augšup arī manu sirdi. Nekur citur nav tādu debesu kā Latvijā. Ar savu gaišo plīvuru tās aicina pacelties augšup, pretī zvaigznēm, kas ir dzidras kā dzintars un vieglas kā putas. Daba glabā sevī skaistumu, kas nevienas grāmatas lappusēs nevarētu tikt aprakstīts tāds, kādu to radīja Latvija, jo tas ir jūtīgs un necieš glaimus.”
„Domāju strādāt par mūzikas skolotāju, jo man ļoti labi padodas mūzika. .. Man ļoti patīk, kā skolotāji strādā, tāpēc es arī gribu būt skolotāja. .. Paldies Tev, Latvija, ka tu esi!” Tā raksta Lelde, kura šobrīd ir vienpadsmit gadus veca.

Visi „Eseju maratonam 2008” iesniegtie darbi ir pieejami un vērtējami konkursa mājas lapā ar adresi „www.atlants.lv/maratons2008”. Turpat var atrast konkursa nolikumu, kā arī esejas iesniegšanas formu tiem, kuri vēlas piedalīties konkursā. Konkurss norisināsies līdz novembra beigām un nav noslēpums, ka līdztekus gandarījumam par savu darbu, konkursa dalībnieki saņem „Eseju maratona 2008” rīkotāju un atbalstītāju sarūpētas balvas – ikvienam dalībniekam tiek nodrošināta veicināšanas balva, bet konkursa galvenās balvas saņems trīs veiksmīgāko eseju autori, kā arī viņu pasniedzēji.
„Eseju maratonu 2008” rīko interneta bibliotēka "Atlants.lv", sadarbībā ar mūzikas veikalu "DoReMi.lv", laikrakstu „Diena”, vortālu "E-Skola.lv", kā arī starptautiskās studentu identifikācijas kartes oficiālo pārstāvi Latvijā – SIA "ISIC.lv". Informatīvais atbalstītājs - portāls „Draugiem.lv”.

 

Pēdējās ziņas

2008-10-24 Latvijas iedzīvotājus aicina just līdzi "garākās dejas" dejotājiem
2008-10-24 Noķert vilcieniņu
2008-10-24 Fotokonkurss "Stāsts par manu skolu/augstskolu 2008"
2008-10-24 Fotokonkurss "Latvijai - 90"
2008-10-23 Latvijas dzimšanas dienas suvenīrus var iegādāties Cēsīs!
2008-10-23 Rēzeknē pulcēsies Latgales uzņēmēji un amatnieki
2008-10-22 LR proklamēšanas 90. gadadienas svētku pasākumi Ventspilī
2008-10-22 Daugavpils rajona Līksnas baznīcas torņa remontam vāks ziedojumus
2008-10-22 Evalda Vasilevska izstāde "…un viss ir pa īstam…"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski