Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

LR proklamēšanas 90. gadadienas svētku pasākumi Ventspilī

2008-10-22

Ventspils, 19. oktobris. Ventspilī Latvijas Republikas proklamēšanas 90. gadadienai veltītie pasākumi norisināsies deviņu dienu garumā. Svinību kulminācija 18. novembrī – Svētku koncerts un salūts, pulcinās ventspilniekus pilsētas Lielajā laukumā.

Pasākumus rīko Ventspils Kultūras centrs, sadarbojoties ar Ventspils muzeju, Amatu māju, Ventspils bibliotēku, Ventspils Mūzikas vidusskolu, Ventspils Digitālo centru, Skolēnu jaunrades namu, un svētku rīkošanā iesaistīti gandrīz visi Ventspils mākslinieciskie kolektīvi.

Pirmdien, 10.novembrī, svētku programmu atklās Ventspils Nacionālo Kultūras biedrību asociācijas rīkotais koncerts „Mūsu Latvija” ar sieviešu kora „Slavjaņe”, folkloras ansambļa „Zdravica”, baltkrievu dziesmu ansambļa „Žuravinka” un ukraiņu dziesmu ansambļa „Mrija”, kā arī ebreju biedrības ansambļa «Hevre Hahomim» piedalīšanos. Tāpat koncertā piedalīsies horeogrāfiskais ansamblis „Konfetti”, kā arī teātris „Mēs” ar teatralizētu uzvedumu - Vizma Belševica „Indriķa hronika” - vēstures cīņa par Latvijas neatkarību 12.gadsimtā.

Otrdien, 11. novembrī ar piemiņas brīdi Meža kapos tiks atzīmēta Lāčplēša diena.

Trešdien, 12.novembrī, notiks vairāki pasākumi – Ventspils reģiona mūzikas skolu un Ventspils pilsētas vispārizglītojošo skolu koru festivāla „Muzicējam kopā!” noslēguma koncerts, Mūzikas stunda Amatu mājas senajā skolas klasē, sadziedoties Ventspils Mākslas skolas audzēkņiem un visiem apmeklētājiem, kuriem nav svešas latviešu patriotiskās dziesmas, kā arī Ventspils mūzikas skolas un mūzikas vidusskolas audzēkņu un pedagogu rīkots koncerts „Dziesma dzimtenei”.

Ceturtdien, 13. novembrī, vairāki pasākumi norisināsies Ventspils bibliotēkās- „Mazs bij’ tēva novadiņš” sākumskolas skolēniem un pasākums lielākiem skolēniem „Mēs savai zemītei” Ventspils bibliotēkas Bērnu un jauniešu centrā, muzikāls pasākums „Re, latvietis spēlē!” Pārventas bibliotēkā un literāri muzikāls pasākums „Starp citām sejām un citām ugunīm- Ar to pašu nepārtaisāmo sirdi” (O. Vācietis). Galvenajā bibliotēkā no 8. novembra būs aplūkojama arī mākslinieka Valda Celma darbu izstāde „Latvija zīmēs un simbolos”.

Piektdien, 14.novembrī, izskanēs Ventspils Skolēnu jaunrades nama audzēkņu svētku koncerts “Skaista mana tēvu zeme”, kurā piedalīsies Skolēnu jaunrades nama mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi – dejotāji, dziedātāji un runātāji. Noslēguma daļā Imanta Mežaraupa latviešu tautas dziesmu ciklu korim „Dod, Dieviņi, kalnā kāpti” dziedās apvienotie pilsētas vispārizglītojošo skolu 5.-9.klašu un jauniešu kori. Savukārt Latvijas Evanģēliski Luteriskās baznīcas Sieviešu līga šajā dienā rīko grāmatas „Durvis uz mājām” – mācītāja Dr. theol. Gunta Kalmes uzrunu krājuma prezentācijas pasākumu ar aktiera Jāņa Reiņa, folkloras kopas „Vilki” un mācītāja Gunta Kalmes piedalīšanos.

Sestdien, 15.novembrī, Ventspils Kultūras centrā notiks Vidzemes kamerorķestra koncerts, kurā izskanēs Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Jāzepa Mediņa, Jurjānu Andreja, Artura Maskata, Pētera Vaska un Emila Dārziņa skaņdarbi.

Svētdien, 16.novembrī, Bērnu pilsētiņā un bērnu parkā „Fantāzija” uzvedums „Ja es būtu prezidents!” aicinās bērnus aizdomāties par to, kas ir valsts prezidents un kādiem jābūt svarīgo darbu darītājiem. Tajā pašā dienā Ventspilī notiks Leģendārā Amerikas latviešu ansambļa „Čikāgas piecīši” atkalatgriešanās koncerts - pēc 13 gadiem.

Pirmdien, 17.novembrī, Kultūras centrā notiks LR proklamēšanas 90. gadadienas svētku balle ar mūziķa un komponista Gunāra Meijera un pavadošās grupas uzstāšanos.

Otrdien, 18. novembrī, svētku programma sāksies ar Ekumēnisko dievkalpojumu Ventspils Nikolaja evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Kultūras centrā notiks kamerkora „Ventspils” un Ventspils mūzikas vidusskolas simfoniskā orķestra koncerts, Livonijas ordeņa pilī izskanēs Ventspils muzeja, Ventspils Mūzikas vidusskolas un Digitālā centra kopīgi veidota audio-vizuāla koncertprogramma, bet Lielajā laukumā ventspilniekus kopā pulcēs Svētku koncerts un salūts.

Pasākumu rīkotāji aicina ikvienu ventspilnieku apmeklēt plašo svētku programmu, izjust kopības sajūtu un lepnumu par savu valsti – neatkarīgu Latviju. 
 

Pēdējās ziņas

2008-10-22 Daugavpils rajona Līksnas baznīcas torņa remontam vāks ziedojumus
2008-10-22 Evalda Vasilevska izstāde "…un viss ir pa īstam…"
2008-10-22 Latgales Kultūrvēstures muzejā izstāde "Asins lāse Latvijai!"
2008-10-22 airBaltic šonedēļ sāks tiešos lidojumus uz Dubaiju un Amsterdamu
2008-10-22 Kamermūziķu meistardarbnīca Alūksnē
2008-10-22 Mākslas galerijā "Promenade" vērienīgākā mākslas darbu izsole ārpus Rīgas
2008-10-22 "Rīgas mākslas telpas" jaunumi
2008-10-22 Apstiprināti Ginesa rekorda "garākā deja" seši neatkarīgie novērotāji
2008-10-22 Piešķirs jaunus ielu nosaukumus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski