Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Evalda Vasilevska izstāde "…un viss ir pa īstam…"

2008-10-22

Daugavpils, 22. oktobris. Līdz 8. novembrim Latgales Kultūrvēstures muzeja Izstāžu namā skatāma Evalda Vasilevska 55 gadu jubilejai veltītā izstāde "...un viss ir pa īstam...". Izstādes atklāšana notiks 17. oktobrī plkst. 15.00.

Šī izstāde ir kā savstarpējo domu, ideju un vērtību saspēle, jo mākslinieks izstādi atver kopā ar saviem draugiem un domubiedriem, kur kopā savijas Evalda Vasilevska keramikas burvība ar Gundegas Muzikantes grafikām un Ulda Muzikanta fotogrāfijām.

Evalds Vasilevskis Latgales keramikas pasaulē pazīstams ar svēpēto jeb melno keramiku un joprojām turpina strādāt Rēzeknes rajona Kaunatas pagasta „Akminīšos”. Darbojies apvienībā „Latvijas keramika”, mācījies Tautas universitātes Keramikas nodaļā, podnieka amatu apguvis patstāvīgi, praktisko pieredzi pilnveidojis pie Pētera Ušpeļa un Vladislava Vinceviča, tajā pašā laikā vienmēr uzmanību pievērsis etnogrāfisko materiālu izpētei, lai savos darbos atspoguļotu Latgales māla visdziļāko vērtību, informē Latgales Kultūrvēstures muzeja Sabiedrisko jautājumu un reklāmas speciāliste Maija Upeniece.

Kopš 1990. gada E.Vasilevskis vada Latvijas Kultūras fonda keramiķu kopu „Pūdnīku skūla”, kurā apvienojušies vairāki mākslinieki, lai saudzētu, atjaunotu un popularizētu senās podniecības tradīcijas. "Pūdnīku skūla" regulāri rīko plenērus, to laikā izmēģinot senās keramikas apdedzināšanas metodes un paņēmienus, arī šoruden E.Vasilevska „Akminīšos” plenērs pulcināja keramiķus un brīnums notika, – māla trauki tika apdedzināti tāpat kā daudzus gadu tūkstošus pirms mūsu ēras – zemē izraktā bedrē svēpējuma tehnikā, bet izstādē tie atklāsies pavisam citādi – mūsdienīgā spožumā.

„Pūdnīku skūlas” moto atklājas arī Evalda Vasilevska darbos – tajos atrodama gudra vienkāršība, pirmatnēja noslēpumainība un praktisks skaistums.

Gundega Muzikante – grafiķe, vairāku grāmatu ilustrāciju autore (E.Virza " Karalis Nameitis”, latviešu tautas pasaka „Eža kažociņš”, G. Andersone „Ābece”, „Rūķis šķiro” u.c.), Jauno mākslinieku apvienības biedre, interesējas par trīsdimensiju grafikas darbiem un netradicionāliem grāmatu iespiešanas veidiem. Māksliniece ar līniju var skatītāju aizvest pavisam citā pasaulē – dimensijā, kas ir zīmējumā. Līnija grafikās uzrunā, pārsteidz un aicina meklēt pašam, atliek vien atsaukties.

Uldis Muzikants – arhitekts, pievērsies fotogrāfijai un plašākai publikai zināms kā fotogrāfiju autors vairākos žurnālos (“Mājas un Dārzs”, “Sievietes pasaule”, “Dārza pasaule” u.c.), fotokluba „Rīga” un Latvijas Fotomākslinieku savienības biedrs, Latgales keramiķu vērotājs un iemūžinātājs fotogrāfijās. Caur fotogrāfijām mākslinieks ļauj sajust gaisotni Evalda Vasilevska un „Pūdnīku skūlas” keramikas tapšanas procesā, kad notiek māla un uguns satikšanās.

 

Pēdējās ziņas

2008-10-22 LR proklamēšanas 90. gadadienas svētku pasākumi Ventspilī
2008-10-22 Daugavpils rajona Līksnas baznīcas torņa remontam vāks ziedojumus
2008-10-22 Latgales Kultūrvēstures muzejā izstāde "Asins lāse Latvijai!"
2008-10-22 airBaltic šonedēļ sāks tiešos lidojumus uz Dubaiju un Amsterdamu
2008-10-22 Kamermūziķu meistardarbnīca Alūksnē
2008-10-22 Mākslas galerijā "Promenade" vērienīgākā mākslas darbu izsole ārpus Rīgas
2008-10-22 "Rīgas mākslas telpas" jaunumi
2008-10-22 Apstiprināti Ginesa rekorda "garākā deja" seši neatkarīgie novērotāji
2008-10-22 Piešķirs jaunus ielu nosaukumus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski