Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kamermūziķu meistardarbnīca Alūksnē

2008-10-22

Alūksne, 22. oktobris. Sestdien, 25. oktobrī pulksten 18.00 Alūksnes Tautas namā notiks Vidzemes kamerorķestra un Alūksnes mūzikas skolas sadarbības koncerts, kurā kopā ar kamerorķestri muzicēs perspektīvākie skolas klavierspēles, vijoļspēles un pūšaminstrumentu spēles izglītības programmu audzēkņi.

Alūksnes mūzikas skolas direktore Gunta Boša pastāstīja, ka koncerts būs veltīts kā dāvana Latvijai deviņdesmitajā dzimšanas dienā.
- Ar to vienlaikus mēs esam vēlējušies parādīt skolas audzēkņu šā brīža profesionālās prasmes un pieredzi, kā arī apliecināt savu izaugsmi jaunās pašizteiksmes formās. Koncerts notiks ar Vidzemes plānošanas reģiona, Cēsu Kultūras centra un Alūksnes pilsētas domes atbalstu, - saka G. Boša.

Vidzemes kamerorķestra koncerti kopā ar Vidzemes mūzikas skolu audzēkņiem veicina jaunatnes muzikālo izglītošanu un audzināšanu un dod stimulu turpmākai radošai sadarbībai. Šāda veida koncerti kļuvuši par tradīciju un jau izskanējuši Cēsīs, Gulbenē, Jaunpiebalgā, Limbažos, Līgatnē, Madonā, Rīgas 6. vidusskolā, Saulkrastos un Valmierā.

- Alūksnes jauno izpildītāju uzstāšanās kopā ar Vidzemes kamerorķestri būs pirmreizējs notikums gan audzēkņiem, gan viņu pedagogiem. Vienlaikus tā būs arī kā meistarklase pie Latvijā atzītiem un iemīļotiem mūziķiem, - uzsver G. Boša.

Vidzemes kamerorķestris dibināts 1981. gadā. Divdesmit septiņu darbības gadu laikā kolektīvs ir bijis kalve daudziem jauniem mūziķiem, kuri savu darbību turpina citos profesionālos orķestros, tajā skaitā „Kremerata Baltica” un „Rīgas kamermūziķi”. Dalībnieki atbilstoši orķestra nosaukumam pārstāv visu Vidzemes novadu. Vidzemes kamerorķestris katru gadu sniedz vidēji 20 koncertus.

No 1995. gada orķestra mākslinieciskais vadītājs ir diriģents Andris Veismanis. Koncertā Alūksnē šoreiz pie diriģenta pults būs Aigars Meri.

Programmā skanēs ne tikai pasaulē atzītu klasiķu – G. F. Hendeļa, F. Veračini, J. Haidna skaņdarbi, bet arī dažādu nacionālo skolu – poļu (K. Kurpinskis, E. Mlinarskis), krievu (M. I. Gļinka), itāļu ( P. Maskanji) un arī Latvijas mūzikas klasiķa A. Jurjāna un citu skaņražu sacerējumi. Kopā ar orķestri muzicēs Elīna Dambe, Ieva Aizupe, Līna Patrīcija Petrikalne, Zane Pakalne, Paula Petrikalne, Marta Ziņģe, Alberts Kristolds Līviņš, Edgars Krūmiņš, Elvijs Mūrnieks, Reinis Puriņš, Reinis Riekstiņš un Edgars Kalniņš.

 

Pēdējās ziņas

2008-10-22 LR proklamēšanas 90. gadadienas svētku pasākumi Ventspilī
2008-10-22 Daugavpils rajona Līksnas baznīcas torņa remontam vāks ziedojumus
2008-10-22 Evalda Vasilevska izstāde "…un viss ir pa īstam…"
2008-10-22 Latgales Kultūrvēstures muzejā izstāde "Asins lāse Latvijai!"
2008-10-22 airBaltic šonedēļ sāks tiešos lidojumus uz Dubaiju un Amsterdamu
2008-10-22 Mākslas galerijā "Promenade" vērienīgākā mākslas darbu izsole ārpus Rīgas
2008-10-22 "Rīgas mākslas telpas" jaunumi
2008-10-22 Apstiprināti Ginesa rekorda "garākā deja" seši neatkarīgie novērotāji
2008-10-22 Piešķirs jaunus ielu nosaukumus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski