Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Apstiprināti Ginesa rekorda "garākā deja" seši neatkarīgie novērotāji

2008-10-22

Rīga, 22. oktobris. Latvijas tautas deju ansambļu mēģinājumu Rīgā 25. oktobrī plkst. 12:00 uzstādīt jaunu Ginesa rekordu kategorijā „garākā deja” vēros seši neatkarīgi novērotāji - sabiedrībā pazīstami un respektēti cilvēki, kuri sniegs savu atzinumu par rekorda sasniegšanu: bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, dziedātāja Ance Krauze, ģenerālprokurors Jānis Maizītis, dzejnieks Jānis Peters, Saeimas deputāts un dramaturgs Pauls Putniņš un pavārs Lauris Aleksejevs.

Dejotāju gatves garums tiks mērīts dejotāju skaitā, cenšoties pārspēt pašreizējo Ginesa rekordu kategorijā „garākā deja”, kas sasniegts 2007.gada 25.septembrī Honkongā, piedaloties 1048 dalībniekiem. Latvijas tautas deju kolektīvi, kopskaitā nu jau vairāk nekā 1900 dejotāju, rekordu mēģinās uzstādīt, izpildot vienu no cēlākajām un spilgtākajām latviešu tautas dejām - Gatves deju.

Lai Ginesa rekords tiktu atzīts par notikušu, savs atzinums ir jāsniedz neatkarīgajiem novērotājiem, kuriem būs jāizvērtē dalībnieku reģistrēšanās process, dalībnieku daudzums, dejas ilgums, sinhronitāte un citi parametri, pēc tam to brīvā tekstā aprakstot un apliecinot ar savu parakstu. Latvijas dejotāju gatve, kas vīsies cauri pašai Vecrīgas sirdij, tiks sadalīta pa posmiem, un katram novērotājam būs jāatbild par savu posmu.

 „Tautas deja ir viens no mūsu identitātes stiprajiem rakstiem. Mēs varam ar to pamatoti lepoties, un šī akcija apliecina, ka stiprie raksti, kas ieausti dejas solī, ir pastāvējuši gadsimtiem un turpināsies tik ilgi, cik vien paši šos rakstus kopsim un nodosim tālāk nākamajām paaudzēm,” izsakās Vaira Vīķe-Freiberga.

Pauls Putniņš kā novērotājs piekritis piedalīties, cienot mūsu tautas deju un tās jaunradi. Viņaprāt, šādi pasākumi tikai veicina mīlestību pret deju un pievērš uzmanību mūsu brīnišķīgajam kultūras mantojumam.

Dejotāju gatve vīsies no Latvijas Universitātes ēkas (Raiņa bulvārī 19) līdz Rīgas Tehniskās universitātes ēkai (Kaļķu ielā 1). Rīgas iedzīvotāji un tās viesi aicināti dejotājus atbalstīt klātienē, vienlaicīgi Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja just līdzi dejotājiem, klausoties Latvijas Radio 3 - „Klasika”, kur ēterā atskaņos Gatves dejas mūziku.

Kā jau iepriekš norādīja Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle, tad tieši šādi unikāli un pārsteidzoši notikumi ir tie, kuri spēj Rīgai pievērst pasaules uzmanību un palīdz nodrošināt Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2014.gadā.

Jauna Ginesa rekorda uzstādīšana plānota kā tautas deju kolektīvu apsveikums Latvijas valsts neatkarības 90 gadadienā. Pasākuma idejas autors RTU tautas deju ansamblis „Vektors” dejotāju pulkā aicinājis piedalīties Rīgas deju kolektīvus un tuvāku un attālāku rajonu dejotājus. „Vektors” šī gada rudenī ar diviem koncertiem atzīmēs savas pastāvēšanas 50. gadadienu.

Pasākuma organizatori un finansiālie atbalstītāji - Rīgas dome un Rīgas domes Kultūras departaments, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubs; sadarbības partneri - „Latvijas Radio 3 – Klasika”, TDA „Dancis”, TDA „Līgo”, Latvijas Universitātes fonds „Juventus”; atbalstītāji - AS „Latvijas Krājbanka”, restorāns „Kaļķu vārti”, spēļu klubs „Melnais kaķis”.
 

Pēdējās ziņas

2008-10-22 LR proklamēšanas 90. gadadienas svētku pasākumi Ventspilī
2008-10-22 Daugavpils rajona Līksnas baznīcas torņa remontam vāks ziedojumus
2008-10-22 Evalda Vasilevska izstāde "…un viss ir pa īstam…"
2008-10-22 Latgales Kultūrvēstures muzejā izstāde "Asins lāse Latvijai!"
2008-10-22 airBaltic šonedēļ sāks tiešos lidojumus uz Dubaiju un Amsterdamu
2008-10-22 Kamermūziķu meistardarbnīca Alūksnē
2008-10-22 Mākslas galerijā "Promenade" vērienīgākā mākslas darbu izsole ārpus Rīgas
2008-10-22 "Rīgas mākslas telpas" jaunumi
2008-10-22 Piešķirs jaunus ielu nosaukumus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski