Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kamermūziķu meistardarbnīca Alūksnē

2008-10-21

Alūksne, 21. oktobris.Sestdien, 25. oktobrī pulksten 18.00 Alūksnes Tautas namā notiks Vidzemes kamerorķestra un Alūksnes mūzikas skolas sadarbības koncerts, kurā kopā ar kamerorķestri muzicēs perspektīvākie skolas klavierspēles, vijoļspēles un pūšaminstrumentu spēles izglītības programmu audzēkņi.

Alūksnes mūzikas skolas direktore Gunta Boša pastāstīja, ka koncerts būs veltīts kā dāvana Latvijai deviņdesmitajā dzimšanas dienā.
- Ar to vienlaikus mēs esam vēlējušies parādīt skolas audzēkņu šā brīža profesionālās prasmes un pieredzi, kā arī apliecināt savu izaugsmi jaunās pašizteiksmes formās. Koncerts notiks ar Vidzemes plānošanas reģiona, Cēsu Kultūras centra un Alūksnes pilsētas domes atbalstu, - saka G. Boša.

Vidzemes kamerorķestra koncerti kopā ar Vidzemes mūzikas skolu audzēkņiem veicina jaunatnes muzikālo izglītošanu un audzināšanu un dod stimulu turpmākai radošai sadarbībai. Šāda veida koncerti kļuvuši par tradīciju un jau izskanējuši Cēsīs, Gulbenē, Jaunpiebalgā, Limbažos, Līgatnē, Madonā, Rīgas 6. vidusskolā, Saulkrastos un Valmierā.

- Alūksnes jauno izpildītāju uzstāšanās kopā ar Vidzemes kamerorķestri būs pirmreizējs notikums gan audzēkņiem, gan viņu pedagogiem. Vienlaikus tā būs arī kā meistarklase pie Latvijā atzītiem un iemīļotiem mūziķiem, - uzsver G. Boša.

Vidzemes kamerorķestris dibināts 1981. gadā. Divdesmit septiņu darbības gadu laikā kolektīvs ir bijis kalve daudziem jauniem mūziķiem, kuri savu darbību turpina citos profesionālos orķestros, tajā skaitā „Kremerata Baltica” un „Rīgas kamermūziķi”. Dalībnieki atbilstoši orķestra nosaukumam pārstāv visu Vidzemes novadu. Vidzemes kamerorķestris katru gadu sniedz vidēji 20 koncertus.

No 1995. gada orķestra mākslinieciskais vadītājs ir diriģents Andris Veismanis. Koncertā Alūksnē šoreiz pie diriģenta pults būs Aigars Meri.

Programmā skanēs ne tikai pasaulē atzītu klasiķu – G. F. Hendeļa, F. Veračini, J. Haidna skaņdarbi, bet arī dažādu nacionālo skolu – poļu (K. Kurpinskis, E. Mlinarskis), krievu (M. I. Gļinka), itāļu ( P. Maskanji) un arī Latvijas mūzikas klasiķa A. Jurjāna un citu skaņražu sacerējumi. Kopā ar orķestri muzicēs Elīna Dambe, Ieva Aizupe, Līna Patrīcija Petrikalne, Zane Pakalne, Paula Petrikalne, Marta Ziņģe, Alberts Kristolds Līviņš, Edgars Krūmiņš, Elvijs Mūrnieks, Reinis Puriņš, Reinis Riekstiņš un Edgars Kalniņš.


 

Pēdējās ziņas

2008-10-21 Liepāju apmeklē Zemgales tūrisma uzņēmēji
2008-10-21 "Ritma talka" Cēsu Izstāžu namā
2008-10-20 "Skrien par Latviju" stafetē finišēja 3844 Latvijas fani
2008-10-20 Rīga nodos Baltijas Metropoļu sadarbības tīkla prezidentūru Stokholmai
2008-10-17 Baltijas vīnziņu čempionāts 2008
2008-10-17 "Skrien! Par Latviju" pirmais startēs Raimonds Bergmanis
2008-10-17 Valsts svētku pasākumi Alūksnē
2008-10-17 Notiks spiningošanas sacensības Alūksnes ezerā
2008-10-17 Jūrmalas pilsētas dome piesaka veloceliņa Dubulti – Vaivari izbūvi ERAF līdzfinansējumam

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski