Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Naujenes pagasts - labākais pagasts Latgalē

2008-10-16

Daugavpils, 16. oktobris. 11. oktobrī Daugavpils rajona padomes kultūras namā tika godināts un slavēts Daugavpils rajona Naujenes pagasts, kā konkursa „Sakoptākais Latvijas pagasts 2008” uzvarētājs Latgales novadā.

 Ai, Latgale, Tu dvēselīte mana,
    Kur cilvēks Dieva vārdam vēl jau tic.
    Pie tavām kājām apsēstos es bikli,
    Jo manā vietā nedarīs to cits...

Latgale ir saaugusi ar cilvēku gaitām un likteņiem. Laika gaitā mainās viss, taču Latgale, pateicoties cilvēku pūlēm, darbam un uzticībai savam dzimtajam novadam, mājām un sētai, saglabā savu vienreizējību, stiprumu, ticību, cerību un mīlestību.

Naujenes pagasts, kā sakoptākais Latvijas pagasts 2008, savu uzvaru konkursā izcīnījis 5 Latgales pagastu konkurencē, atstājot aiz sevis Rēzeknes rajona Bērzgales pagastu, Ludzas rajona Malnavas pagastu, Balvu rajona Tilžas pagastu un Krāslavas rajona Izvaltas pagastu.
    
Konkursa noslēguma pasākumā tika aicināti piedalīties visi konkursa dalībnieki un godināts ikviens no tiem par padarīto darbu sava pagasta attīstībā, uzņēmējdarbības veicināšanā, nacionālās identitātes kopšanā. Cilvēka mūžs ir īss, bet padarītie darbi ir mūžam... Cilvēks ir tas, kas ceļ savu pagastu ar savu darbu un darba mīlestību, mīlestību pret savu zemi, saviem cilvēkiem.
    
Pateicības raksti par piedalīšanos tika pasniegti arī atsevišķās konkursa nominācijās uzvarējušajiem pagastiem. Pateicības rakstus pasniedza konkursa vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs Aivars Okmanis un vērtēšanas komisijas locekļi. Savukārt īpašo balvu ieguvējiem balvas pasniedza Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Zemnieku savienība, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts, Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts, Satiksmes, Kultūras, Zemkopības, Ekonomikas, Vides, Izglītības un zinātnes, Labklājības, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu, Bērnu un ģimenes lietu ministrija, Meža attīstības fonds, laikraksts „Latvijas Avīze”.
    
Ludzas rajona Malnavas pagasts, Krāslavas rajona Izvaltas pagasts un Balvu rajona Tilžas pagasts ir uzvarējuši katrs vienā nominācijā. Savukārt Naujenes pagasts uzvarējis 9 nominācijās: 1) Pagasta attīstības iespējas (vērtēja un apbalvoja RAPLM); 2) Izglītība un sports (IZM); 3) Kultūrvides veidošana pašvaldībā (Kultūras ministrija); 4) Sociālais darbs pašvaldībā (LM), 5) Vides aizsardzība (Vides ministrija); 6) Sakoptākā uzņēmējdarbības vide (EM); 7) Par veselības aprūpes pieejamības nodrošināšanu pagasta iedzīvotājiem (Veselības ministrija); 8) Civilā aizsardzība un ugunsdrošība pagastā (Iekšlietu ministrija) un 9) Bērnam un ģimenei draudzīgs pagasts (Bērnu un ģimenes lietu ministrija).
    
Atsevišķām pagastu zemnieku saimniecībām tika pasniegti pateicības raksti un balvas par sakoptāko zemnieku saimniecību, par veiksmīgāko uzņēmējdarbību bagātajos un ražīgajos laukos.
    
Izvaltas pagasts saņēma pateicības rakstus un balvas no Satiksmes ministrijas par uzvaru nominācijā ceļi un ielas, Malnavas pagasts ir uzvarējis nominācijā zemkopība un lauku vide, Bērzgales pagasts saņēma balvas par uzvaru 3 nominācijās: mežs un sabiedrība, dialoga meistari, stipra pilsoniskā sabiedrība lauku apvidos, savukārt Balvu rajona Tilžas pagasts uzvarēja nominācijā e-pārvaldes ieviešana Latvijas pagastos.
    
Konkursa atbalstītāju vidū jau otro gadu ir arī Eiropas Parlamenta deputāti Ģirts Valdis Kristovskis un Inese Vaidere, kuri ar braucienu uz Briseli apbalvoja katra reģiona labāko „Dialoga meistaru” un „Pagasta odziņu”. Balvu „Pagasta odziņa” Inese Vaidere kopīgi ar „Latvijas Avīzi” piešķīra Balvu rajona Tilžas pagastam par interesantāko un savdabīgāko atšķirību no citiem pagastiem. Savukārt Bērzgales pašvaldības darbiniekus vērtēšanas komisija ir atzinusi par vislabākajiem „Dialoga meistariem”. Tieši tāpēc Bērzgales pagastam tika pasniegta Ģirta Valda Kristovska balva.
    
Viens pats cilvēks neko nav spējīgs sasniegt. Visiem pagasta cilvēkiem apvienojoties, var sasniegt nepārspējamus rezultātus un īstenot tos sapņus, kas sākumā var šķist pat neīstenojami. Tieši Naujenes pagasts ir tas pagasts, kurš ar savu pagasta ļaužu neatlaidīgo darbu ir kļuvis par konkursa „Sakoptākais Latvijas pagasts 2008” uzvarētājiem.
    
Naujenes pagasta dvēsele Vasilisa Pudovkina var lepoties ar savu pagastu un cilvēku devumu pagasta attīstībā, jo Naujenes pagasts ir labākais. Vasilisa Pudovkina atzīst, ka lielākā pagasta bagātība ir cilvēki, kas tajā dzīvo. Tieši tāpēc liela pateicība tika sacīta visiem, visiem, kas nes Naujenes pagasta vārdu Latgalē un visā pasaulē. Bez šaubām, visi ir strādājuši un darījuši, bet īpaša pateicība tika sacīta Naujenes pagasta dvēselītēm – Spodrim Kačānam, Boļeslavam Purmalim, Aivaram Elksniņam, Aldim un Annai Ādmīdiņiem, Oļegam un Anastasijai Belousiem, Olgai un Jānim Bružikiem, Evitai Kusiņai, Diānai Čiževskai, Annai Vaiderei, Edgaram Kucinam, Viktorijai Grišinai, Ingai Zeilei, Inārai Miglānei, Aleksandram Aizbaltam, Jānim Gaidelim, Sandrai Strodei, Rutai Krustānei, Gunai Smelcerei un daudziem, daudziem citiem.
    
Pasākuma noslēgumā Labklājības ministrija Naujenes pagastam pasniedza goda plāksni, kas tagad liecinās, ka Naujenes pagasts ir sakoptākais Latvijas pagasts 2008. Latvijas Republikas 9. Saeimas deputāte Sarmīte Ķikuste Naujenes pagastam pasniedza zelta medaļu par apliecinājumu tam, ka Naujenes pagasta iedzīvotāju darbs ir zelta vērts.
    
Konkursa vērtēšanas komisija izteica domu, ka, neskatoties uz administratīvi teritoriālo reformu, kas skars katru pagastu un to reorganizāciju, arī nākamajos gados šā konkursa tradīcija turpināsies. Taču jau ne kā „Sakoptākais Latvijas pagasts”, bet nu jau kā „Sakoptākais Latvijas novads”.

www.drp.lv 

Pēdējās ziņas

2008-10-16 Klubu nakts dziesmu TOP90 tuvojas noslēgumam
2008-10-16 Kuģītis "New Way" aizvadījis savu pirmo sezonu un gatavojas jaunajai
2008-10-16 Piektdien Mumiy Troll albuma "8" pirmā pārdošanas diena
2008-10-16 The Streets izdod jaunu albumu
2008-10-16 Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija organizē LVRA Biedru kopsapulci un viesnīcu - restorānu pārstāvju darbsemināru
2008-10-16 Pēdējās trīs mūzikla "KLASE" izrādes!
2008-10-16 Tautas tērpu centra "SENĀ KLĒTS" Latvijas novadu tautas tērpu izstāde
2008-10-16 Latvijas Republikas 90. jubilejai veltīta bērnu un jauniešu mākslas izstāde "Ar mīlestību"
2008-10-16 "Skrien par Latviju" visi starta laiki ir aizņemti

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski