Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latvijas Republikas 90. jubilejai veltīta bērnu un jauniešu mākslas izstāde "Ar mīlestību"

2008-10-16

Rīga, 16. oktobris. Šī gada 17. oktobrī plkst. 16:00 Rīgas Kongresu nama telpās tiks atklāta Latvijas Republikas 90. jubilejai veltītā 7. Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde “Ar mīlestību”, kas būs apskatāma līdz 18. novembrim.

Izstādē būs iespēja apskatīties ap 500 zīmējumu un gleznojumu, kurus papildinās fotogrāfijas, video darbu kolekcija un trīs dimensiju mākslas objekti. Darbus, kas iesūtīti no Latvijas un no 10 ārvalstīm, vērtēs starptautiska žūrija – Somijas bērnu un jauniešu mākslas skolu asociācijas pārstāvis Klauss Savoleinens, Nīderlandes Mākslas skolu asociācijas pārstāvis Otto Bergs, Viļņas Mākslas skolas pārstāve, grafiķe Inga Darguzaite, Māras Muižnieces Mākslas skolas pedagoģe, māksliniece Iveta Laure un mākslinieks Kārlis Siliņš. Izstādes laikā plānotas divas bērnu un jauniešu radošās darbnīcas, kurās piedalīties varēs ikviens interesents.

17. un 18. oktobrī Rīgas Kongresu nama Lielajā auditorijā strādās „Arts4all” sanāksme, kurā piedalīsies septiņu Eiropas valstu mākslas skolu koordinatori un vadītāji. Viņiem būs lieliska iespēja iepazīties ar Latvijas mākslas skolu darbu un iegūt jaunus sadarbības kontaktus. Sanāksmē runās par skatījumu uz mākslas izglītību kā uz radošās industrijas sastāvdaļu. Šāds jēdziens profesionālās ievirzes izglītībā Latvijā ir maz apskatīts un pētīts, bet, atsaucoties uz Eiropas pieredzi, Rīgas skolas cer iegūt iespēju padarīt izglītību kvalitatīvāku un atbilstošāku darba tirgum radošajās industrijās un iegūt pieredzi finansējuma piesaistīšanai mākslas izglītības jomā.

„Apskatot izstādi, atļausimies paraudzīties bērnu acīm uz mīlestību, kas mums ikvienam ir vajadzīga. Vai manī pašā ir pietiekami daudz mīlestības pret apkārtējo pasauli, kur to rast? Varbūt mainot attieksmi vienam pret otru, mēs arī globāli varam ko mainīt pasaulē? Bērnu un jauniešu skatījums uz lietām ir ļoti nepieciešams pieaugušo pasaulei, lai padarītu to labāku. Tas ir arī viens no izstādes mērķiem - ar mākslas valodas palīdzību panākt, lai jaunieši un bērni tiktu uzklausīti. Veicināt sapratni sabiedrībā un atvērt ceļu mīlestībai. Ieskatīsimies jauniešu darbos un mēģināsim saprast, ko viņi vēlas mums teikt,” stāsta Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas projektu vadītāja Ingemāra Treija-Čivle.

Izstādi organizē Rīgas domes Kultūras departamenta Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skola sadarbībā ar Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolu un Bolderājas Mūzikas un mākslas skolu. Izstādi atbalsta Rīgas domes Kultūras departaments. 

Pēdējās ziņas

2008-10-16 Klubu nakts dziesmu TOP90 tuvojas noslēgumam
2008-10-16 Kuģītis "New Way" aizvadījis savu pirmo sezonu un gatavojas jaunajai
2008-10-16 Piektdien Mumiy Troll albuma "8" pirmā pārdošanas diena
2008-10-16 The Streets izdod jaunu albumu
2008-10-16 Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija organizē LVRA Biedru kopsapulci un viesnīcu - restorānu pārstāvju darbsemināru
2008-10-16 Pēdējās trīs mūzikla "KLASE" izrādes!
2008-10-16 Tautas tērpu centra "SENĀ KLĒTS" Latvijas novadu tautas tērpu izstāde
2008-10-16 Naujenes pagasts - labākais pagasts Latgalē
2008-10-16 "Skrien par Latviju" visi starta laiki ir aizņemti

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski