Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ārlietu ministrijas rīkoto izstādi "90 Latvijas gadi grāmatniecībā" apmeklējis pus tūkstotis interesentu

2008-10-14

Rīga, 14. oktobris. 10.oktobrī noslēdzās Latvijas valsts dibināšanas 90.gadadienai veltītā izstāde "90 Latvijas gadi grāmatniecībā". Mēneša laikā izstādi apmeklēja 520 interesentu. Ar ekspozīciju iepazinās 12 skolēnu un studentu grupas, Valsts kancelejas darbinieki, Latvijas Grāmatnieku ģildes un Jāņa Rozes apgāda darbinieki, kā arī privātpersonas.

Ministrijā viesojās skolēnu un studentu grupas no Saldus rajona Druvas pagasta, Bauskas rajona Vecumnieku pagasta, Valdemārpils, Ventspils, Brocēniem, Liepājas un Rīgas. Īpašu interesi par izstādes apmeklējumu izrādīja Latvijas Mākslas akadēmijas Grāmatu grafikas, kā arī Glezniecības nodaļas studenti, kuriem ministrijas telpās semināru vadīja grāmatnieks Artis Ērglis. Latvijas Universitātes Bibliotēkzinātnes un informācijas nodaļas studenti ar ekspozīciju iepazinās asoc. profesora Viestura Zandera vadībā. Izstādi apmeklēja arī topošie grāmatizdevēji - Rīgas Valsts tehnikuma Poligrāfijas centra audzēkņi, kuriem nodarbības ministrijas telpās vadīja poligrāfijas pasniedzēja Ilga Klotiņa. Valsts kancelejas darbiniekiem par izstādi stāstīja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas galvenā bibliotekāre Kristīne Līce.

Papildus izstādes apmeklējumam skolēnu un studentu grupas izrādīja interesi arī par ministrijas atjaunotās ēkas apskati, tādēļ apmeklējums tika apvienots ar ekskursiju par ministrijas ēkas vēsturi - grupas apskatīja ministrijas telpas un ārlietu ministru portretu galeriju.

Izstādē "90 Latvijas gadi grāmatniecībā" bija skatāmas no 1918.gada līdz mūsdienām izdotās skaistākās un nozīmīgākās grāmatas par Latviju, kurās atspoguļota valsts pastāvēšana un attīstība dažādos vēstures posmos. Ekspozīciju veidoja Latvijā un trimdā iznākušie izdevumi, kas ļauj iepazīt Latviju – zemi, cilvēkus, tautsaimniecību un kultūru. Grāmatu vērtību nosaka ne tikai to saturs, bet arī kvalitatīvais poligrāfiskais izpildījums un mākslinieciskais noformējums. Daudzas ekspozīcijā izstādītās grāmatas ieguvušas augstu novērtējumu Latvijas grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele". Līdzās grāmatām izstādē bija aplūkojami arī plakāti, kas atspoguļo Latviju starptautiskā kontekstā dažādos vēstures posmos. Izstādes ekspozīcija ir noderīgs izziņas avots Latvijas vēstures apzināšanā.

Izstādi Ārlietu ministrija organizēja sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Grāmatnieku ģildi. Šī ir jau ceturtā Ārlietu ministrijas organizētā izstāde, kas veltīta Latvijas valsts 90.jubilejai. Nākamā izstāde "Latvijas valsts izveidošanas pirmie gadi", ko Ārlietu ministrija organizē sadarbībā ar Latvijas Valsts vēstures arhīvu, tiks atklāta 11.novembrī.

Ārlietu ministrija turpina attīstīt sadarbību ar Latvijas skolām, piedāvājot skolēniem un studentiem apmeklēt ministrijas rīkotās izstādes, kā arī organizējot jauniešu tikšanās ar diplomātiem. Interesentus lūdzam sazināties ar Sabiedrisko attiecību nodaļu pa tālruni 67015984 (Elīna Krēsliņa).

 

Pēdējās ziņas

2008-10-14 Mākslinieku Aivara VILIPSŌNA & Rudītes GODFREY izstāde "Paslēpusies puma"
2008-10-14 Dons izdod pēdējo albuma "Lelle" singlu
2008-10-14 Zināmi Liepājas fotokonkursa 2008 uzvarētāji
2008-10-14 Gintas Stavrovskas personālizstāde "Dzīves svinēšana"
2008-10-14 Atrodi jaunas krāsas Latvijā!
2008-10-14 Pirmo reizi galantais klavesīns skanēs Cēsu Jaunajā pilī
2008-10-14 Informē par Rīgas gatavību kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. gadā
2008-10-14 "Skrien! Par Latviju" pieteikušies vairāk kā 2000 Latvijas fani
2008-10-13 SPEKTROPIJA - izstādes un festivāla "Māksla+Komunikācijas" programma Rīgas mākslas telpā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski