Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Informē par Rīgas gatavību kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. gadā

2008-10-14

Rīga, 14. oktobris. No 13. līdz 15. oktobrim notiek Eiropas Savienības galvaspilsētu vadību tikšanās, kuras laikā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Almers Ludviks (LPP/LC) informēs par Rīgas gatavību kļūt par Eiropas Kultūras galvaspilsētu 2014. gadā. Pilsētu vadību tikšanās notiek ikgadējās Eiropas Savienības galvaspilsētu apvienības Ģenerālās asamblejas ietvaros Dublinā.

Eiropas Savienības galvaspilsētu apvienības Ģenerālās asamblejas tēma šogad ir „Līderība – jaunā galvaspilsētu robeža”. Tikšanās laikā tiks debatēts par Eiropas galvaspilsētu līderības potenciālu ilgspējīgas attīstības un ekonomikas jomā. Eiropas galvaspilsētu vadība spriedīs arī par galvaspilsētu lomu globālu izaicinājumu priekšā. Jāatzīmē, ka Rīga ir Eiropas Savienības galvaspilsētu apvienības biedre kopš 2004. gada.

Rīga ir viena no pilsētām Latvijā, kas pretendē uz Eiropas Kultūras galvaspilsētas vārdu 2014. gadā. Ģenerālās asamblejas laikā A. Ludviks uzrunās Eiropas galvaspilsētu mērus, iepazīstinot ar Rīgas konceptuālo piedāvājumu un rosinot Eiropas pilsētas izteikt savu atbalstu Rīgas kandidatūrai.

A.Ludviks: „Rīga jau šobrīd ir Latvijas kultūras galvaspilsēta un ieņēmusi stabilu vietu Austrumeiropas kultūras apritē. Mūsu Eiropas partneru atbalsts oficiālā statusa piešķiršanai 2014. gadā būtu vēl viens apstiprinājums tam, ka Rīga ir gatava kļūt par Eiropas līmeņa kultūras centru.”

Šobrīd notiek Kultūras galvaspilsētas pieteikuma sagatavošana, ko veic Rīgas domes Kultūras departaments. Departamenta vadītāja Diāna Čivle norāda: „Rīgas pilsētas priekšlikums akcentēs kultūras jomas nozīmi pilsētas pārvaldībā, tās klātesamību un ietekmi uz ikvienu pilsētas iedzīvotāju dzīves aspektu. Papildus, Rīgas pilsētas eiropeiskajā tēlā tiks izceltas tikai Latvijas galvaspilsētai raksturīgās iezīmes. Tāpat Rīga piedāvās ne tikai tradicionālās kultūras un mākslas formas, bet akcentēs arī radošumu kā ierosmi inovācijām visās pilsētas pārvaldības jomās un radošo industriju nozīmi pilsētas ilgspējīgai attīstībai.”

Kultūras galvaspilsētas statuss garantē ne tikai aktīvu un kultūras notikumiem bagātu gadu, bet ļauj piesaistīt ievērojamu Eiropas mēroga un starptautisku uzmanību, veicina tūrisma attīstību un palielina pilsētas ietekmi starptautiskajā arēnā. Tas sniedz arī papildus ES finansējuma piesaistīšanas iespējas.

A. Ludviks atzīmē: „Rīgai ir attiecīga kapacitāte un pieredze, lai ieguvumu vienai pilsētai pārvērstu arī par visas valsts ieguvumu – tieši Rīga kā oficiālā kultūras galvaspilsēta spētu vislabāk Eiropas iedzīvotājiem pastāstīt arī par visu Latviju. Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšana Rīgai būtu gan loģiska un likumsakarīga, gan vienlaikus arī pagodinājums un izaicinājums.” 

Savu atbalstu Rīgas kandidatūrai Kultūras galvaspilsētas statusam jau paudušas Parīze, Madride, Brisele, Valeta un Bukareste. Jau šobrīd ir zināms, ka 2014. gadā Eiropas Kultūras galvaspilsētas vārdu nesīs kāda Latvijas un Zviedrijas pilsēta. Šogad, 2008. gadā Eiropas galvaspilsētas ir Liverpūle (Lielbritānija) un Stavangere (Norvēģija). Savukārt, nākamajā, 2009. gadā Kultūras galvaspilsētas būs Viļņa un Linca (Austrija).
 

 

Pēdējās ziņas

2008-10-14 Mākslinieku Aivara VILIPSŌNA & Rudītes GODFREY izstāde "Paslēpusies puma"
2008-10-14 Dons izdod pēdējo albuma "Lelle" singlu
2008-10-14 Zināmi Liepājas fotokonkursa 2008 uzvarētāji
2008-10-14 Gintas Stavrovskas personālizstāde "Dzīves svinēšana"
2008-10-14 Atrodi jaunas krāsas Latvijā!
2008-10-14 Pirmo reizi galantais klavesīns skanēs Cēsu Jaunajā pilī
2008-10-14 Ārlietu ministrijas rīkoto izstādi "90 Latvijas gadi grāmatniecībā" apmeklējis pus tūkstotis interesentu
2008-10-14 "Skrien! Par Latviju" pieteikušies vairāk kā 2000 Latvijas fani
2008-10-13 SPEKTROPIJA - izstādes un festivāla "Māksla+Komunikācijas" programma Rīgas mākslas telpā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski