Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Parīzes mūsdienu kultūras foruma Baltā Nakts programmā iekļauts Ginta Gabrāna mākslas darbs

2008-10-02

Rīga, 2. oktobris. Mūsdienu kultūras forums Baltā nakts Parīzē šogad notiks no 4. oktobra vakara līdz 5. oktobra rītam. Tajā ar mākslas darbu „Ejot cauri sienām. Ne vilnis, ne daļiņa.” piedalīsies arī Gints Gabrāns no Latvijas.

Ginta Gabrāna mākslas darbs tiks izstādīts Parīzes vēstures muzeja „Karnavalet” pagalmā („Musée Carnavalet”, 23 rue de Sévigné, 75003, Paris; www.carnavalet.paris.fr) pagalmā – tas atrodas Parīzes centrālajā daļā, piecu minūšu gājienā no Pompidū centra (centre culturell Pompidou).

Starptautiskā sadarbības projekta „Eiropas Baltās Naktis” vienošanās paredz savstarpēju mākslinieku apmaiņu starp foruma dalībvalstīm. Partneri vienojās, ka katra dalībvalsts ieteiks 5 -10 savus māksliniekus un vienlaicīgi katra valsts izvēlēsies vismaz vienu mākslinieku no kādas citas dalībvalsts savai Baltajai Naktij. Rīgas domes Kultūras departaments šogad dalībai Baltās Nakts pasākumā Rīgā uzaicināja māksliniekus Deividu Vornu (David Worn) un Kevinu Krivelu (Kevin Krivel) no Kanādas ar projektu „Galva : griežas”, savukārt Parīzes producenti izvēlējās mākslinieku no Latvijas – Gintu Gabrānu.

„Šis darbs ir veltīts tiem, kas iztēlē vai kādā citā veidā ir izgājuši cauri sienai vai tikai taisās to darīt. Darbā sienu veido gaisma, kas no fizikas viedokļa ir fotoni, kuriem ir divējāda daba - tie vienlaicīgi ir gan vilnis, gan daļiņa. Vai jūs varat to stādīties priekšā? Un kādu domāšanas veidu jūs pielietosiet: racionāli loģisko vai iracionālo, intuitīvo, tēlaino? Vēlu veiksmi!” Tā savu darbu raksturo mākslinieks Gints Gabrāns.

„Mākslinieks Gints Gabrāns sevi ir pierādījis starptautiskā mērogā, piedaloties desmitiem dažādās izstādēs. Viena no nozīmīgākajām ir Venēcijas 52. mākslas biennāle, kur pagājušajā gadā Gints Gabrāns pārstāvēja Latviju ar ekspozīciju „Paraspoguļi”. Latvijas auditorijai šie darbi tika parādīti, veidojot jaunās izstāžu zāles „Rīgas mākslas telpa” atklāšanas izstādi „Paraspoguļi II. Kristāli.””, stāsta mākslinieka producente Gundega Tihi, pilna servisa pasākumu aģentūras „Pareizā ķīmija“ direktore.
 
Mūsdienu kultūras forums Baltā nakts ir starptautisks projekts, kurā Rīga piedalījās jau trešo gadu. Starptautisko sadarbības tīklu uzsāka piecas pilsētas – Parīze, Brisele, Madride, Roma un Rīga, kurām vēlāk pievienojās arī Valeta, Monreāla, Tokija, Čikāga, Santa Monika, Bukareste, Toronto, Majami Bīča un citas. Sīkāka informācija: www.baltanakts.lv 

Pēdējās ziņas

2008-10-02 Kurzemes tūrisma asociācija aicina iesūtīt akcijas "Apceļo Kurzemi" dalībnieku anketas
2008-10-02 Liepājas fotokonkursam 2008 iesniegtas 190 bildes
2008-10-02 Rīgas Muzikālais teātris viesojas Valmierā
2008-10-02 Gatavojas ierobežot intīma rakstura izklaižu rīkošanu Rīgas vēsturiskajā centrā
2008-10-02 Domes komiteja: Vērmanes dārzam jābūt atvērtam visu diennakti un labi izgaismotam
2008-10-01 Torņkalna stacijā uzstādīs videonovērošanas iekārtas
2008-10-01 Attiecībā pret VAS Starptautiskā lidosta "Rīga" Lietuvas tiesa pieņem aizmugurisku spriedumu
2008-10-01 Noslēgusies Liepājas tūrisma sezona
2008-10-01 airBaltic prezidenta un izpilddirektora Bertolta Flika komentārs

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski