Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Noslēgusies Liepājas tūrisma sezona

2008-10-01

Liepāja, 1. oktobris. 30.septembri var uzskatīt par Liepājas tūrisma sezonas noslēguma datumu. Lai arī lielākā daļa statistikas datu tiek apkopota decembrī un janvārī, jau tagad Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja darbinieki (LRTIB) var būt gandarīti par padarīto aizvadītajā sezonā.

Par lielāko šīs sezonas notikumu var uzskatīt pastaigu maršruta „Liepāja kā pa notīm!” pagarināšanu. Jaunais pagarinātais maršruts ved cauri Jūrmalas parkam, pa ceļam ir apskatāma bijušās sanatorijas teritorija, kā arī Kūrmājas prospekta jūgendstila apbūve. Kopumā ielas segumā iestrādātas 450 mazās notis un četri jauni pieturas punkti, kas atzīmēti ar mūzikas instrumentiem: bungām, saksofonu, vijoli un trompeti. Jaunās notis ir iestrādātas zaļos klucīšos, lai tādējādi izceltu jauno maršruta loku. Atgādinām, ka pastaigu maršruts „Liepāja kā pa notīm!” tika izveidots 2007.gada maijā, un to atzinīgi novērtējuši un izstaigājuši ne tikai simtiem Liepājas viesu, bet arī tūrisma nozares speciālisti un paši liepājnieki.

Lai arī statistika par aizvadīto sezonu tiks apkopota tikai gada nogalē, jau tagad ir skaidrs, ka šogad palielinājies apmeklētāju skaits Tūrisma informācijas birojā, kā arī pilsētā kopumā. Līdz 30.septembrim Tūrisma informācijas biroju apmeklējuši gandrīz 15000 apmeklētāji, tas ir apmēram par 500 vairāk kā pērn kopumā. Vislielākais tūristu pieplūdums tāpat kā pagājušajā gadā bija vērojams no Lietuvas un Vācijas, kā arī Latvijas citām pilsētām. Tūrisma informācijas birojs uzskata, ka lielā mērā to ietekmējis šī gada sākumā Lietuvā veiktās mārketinga aktivitātes un tiešais avio reiss uz Hamburgu, ko piedāvā „airBaltic”. Protams, vislielāko viesu pieplūdumu pilsētā varēja vērot jūlijā, kad norisinājās „Tele2 Baltic Beach party” un „Fontaine festival”.

Īpašu uzmanību šajā sezonā izpelnījušies jaunradītie Liepājas suvenīri, kuri likušies gana interesanti ne tikai ārvalstu viesiem, bet arī pašiem liepājniekiem. Tūrisma informācijas birojs var lepoties ar vairākiem šīs sezonas jaunumiem, kā, piemēram, Tūrisma taksometru, kas ir īpaši marķēts auto, kur gids vienlaikus ir arī šoferis. Sākot ar šīs vasaras sākumu Liepājas viesiem tika piedāvāta iespēja izīrēt velosipēdu Liepājas un tās apkārtnes apskatei, kā arī audiogidus.

Ievērojamus uzlabojumus un papildinājumus piedzīvojusi arī Liepājas mājas lapas www.liepaja.v Tūrisma sadaļa. Tajā ikviens interesents var ne tikai izlasīt, bet arī noklausīties informāciju par populārākajiem apskates objektiem, kā arī jau pirms došanās uz Liepāju izvēlēties sev piemērotāko suvenīru, jo arī tie atrodami mūsu mājas lapā. Par pēdējā laika jaunumu var uzskatīt nesen izdoto Liepājas spēli „Liepāja kā pa notīm”, kas tagad jau guvusi lielu atsaucību un piekrišanu. Spēli iespējams iegādāties ne tikai Tūrisma informācijas birojā, bet arī lielākajās Liepājas grāmatnīcās.

Pateicoties Liepājas tūrisma uzņēmēju iniciatīvai un Liepājas pilsētas Domes finansiālam atbalstam, šogad īpaši krāšņi un plaši Liepāja tika pārstāvēta izstādē „Balttour 2008”. Tika izveidota „Liepājas iela”, kurā apmeklētājus gaidīja mīmi, ielu muzikanti un improvizēta Liepājas sirds - Rožu laukums. Kopējais Liepājas stenda izmērs bija gandrīz 100 m2.

Šajā sezonā uzņemtas arī vairākas žurnālistu un tūroperatoru vizītes no dažādām valstīm, kā, piemēram, no Krievijas, Vācijas, Beļģijas, Turcijas un Baltkrievijas.

Bez tik ierastā Liepājas un Liepājas rajona Tūrisma ceļveža piecās valodās, izgatavoti arī vairāki citi tūrisma informācijas materiāli un brošūras. Par jaunāko un interesantāko var uzskatīt skaistumkopšanas brošūru, kurā apkopotas labākās un kvalitatīvākās Liepājas skaistumkopšanas iestādes, ko iesakām apmeklēt Liepājas viesiem. Nevar nepieminēt arī šajā sezonā izdoto un sen gaidīto Karostas grāmatu, kas tapusi ar Liepājas pilsētas Domes un Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Lai popularizētu Liepāju un tās apkārtni, Tūrisma informācijas biroja darbinieki piedalījās vairākās ārvalstu tūrisma izstādēs un gadatirgos. Pie populārākajām var minēt izstādes Nīderlandē, Vācijā, Lietuvā un Igaunijā.

Pēdējo gadu laikā ievērojami pieaudzis arī naktsmītņu skaits Liepājā, kas nenoliedzami ir palielinājis un dažādojis nakšņošanas piedāvājumu. Ja 2004.gadā Liepājā bija 19 naktsmītnes, tad 2008.gadā tās jau ir 34, tai skaitā 13 viesnīcas, 8 viesu nami, 5 jauniešu mītnes un 8 apartamenti. Kopumā Liepājā šajās naktsmītnēs vienlaikus var pārnakšņot gandrīz 1500 viesu. Par šī gada jaunumiem var uzskatīt jauniešu mītni „Hotel 21” un „Traveller’s Beach Hostel”, kā arī apartamentus Rožu ielā. Vēl pie šī gada jaunumiem var minēt kvadraciklu nomu, lidojums ar izpletni virs jūras, Liepājas Ebreju kopienas vēstures muzeju, A/S „Liepājas Metalurgs” muzeju, kuģītis izbraukumiem pa Liepājas ostas akvatoriju – 2 dažādi piedāvājumi. Bet pie Liepājas rajona jaunumiem var pieminēt viesu namu „Atvari”, viesu namu „Pastaiga mākoņos” un viesu namu „Pūķa rags”.

Šobrīd Tūrisma informācijas birojā jau norit aktīvs darbs pie gatavošanās nākošajai sezonai, jaunu tūrisma materiālu sagatavošanas un jaunu ideju radīšanas.
 

Pēdējās ziņas

2008-10-01 Torņkalna stacijā uzstādīs videonovērošanas iekārtas
2008-10-01 Attiecībā pret VAS Starptautiskā lidosta "Rīga" Lietuvas tiesa pieņem aizmugurisku spriedumu
2008-10-01 airBaltic prezidenta un izpilddirektora Bertolta Flika komentārs
2008-10-01 Latvijas fani iecerējuši pārspēt Ginesa rekordu
2008-10-01 Mākslinieka Rolanda Grosa personālizstāde "Rolands Gross 2008"
2008-10-01 Oktobris Rīgā būs Dizaina mēnesis
2008-09-30 Notiks Baltijas un Latvijas mēbeļu, interjera un stikla dizaina konkursi
2008-09-30 XanGo - no mangostana augļa un mizas gatavota sula
2008-09-29 Ballītes bērniem!!!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski