Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Notiks Baltijas un Latvijas mēbeļu, interjera un stikla dizaina konkursi

2008-09-30

Rīga, 30. septembris. 13. starptautiskajā mēbeļu un interjera izstādē “Baltic Furniture 2008” tiks pasniegtas balvas par Baltijas labāko mēbeļu, interjera un stikla dizainu. Kopā uz balvām konkursos “Baltijas mēbeļu ražotāju dizaina balva 2008” un “Gada balva dizainā 2008” vairākās nominācijās pretendē 118 darbi. Visu konkursu balvu ieguvēju paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 3. oktobrī plkst. 14.30 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Pasniegs “Gada balvu dizainā 2008” 
Latvijas Dizaineru savienība (LDS) izstādē veidos ekspozīciju ar jaunākajiem Latvijas dizaineru darbiem un pasniegs “Gada balvu dizainā 2008”, kas ir izveidota, lai noteiktu izcilākos divu pēdējo gadu dizaina sasniegumus Latvijā, apzinātu un popularizētu kvalitatīvākos projektu risinājumus Latvijas rūpnieciskajā un unikālajā dizainā, kā arī atzīmētu labākos interjera dizaina projektus, to autorus un izpildītājus. Sekmētu dažādu nozaru dizaineru savstarpējo sadarbību un veidotu darba attiecības ar ražotāju.

Izstādē “Baltic Futniture 2008” tiks pasniegta “Gada balva dizainā 2008 - mēbeļu un aksesuāru dizains” divās kategorijās “Latvijas rūpnieciskais mēbeļu un aksesuāru dizains”, kam pieteikti 15 dizaina paraugi, kā arī nominācijā “Latvijas unikālais mēbeļu un aksesuāru dizains”, kurā tiek vērtēti 22 darbi.

Vērtējumam “Gada balva dizainā 2008 - interjera dizains” kopā pieteikti 57 dizaina darbi, kas tiek iedalīti trijās kategorijās – biroju interjeri, sabiedriskie interjeri un privātie interjeri. Galvenās balvas pasniegs Vācu kompānijas “KLUDI” pārstāvis Latvijā un “G Elektro”.

Latvijas Dizaineru savienība (LDS) un “LAUFEN” pasniegs balvu arī “Gada dizainerim”, un ir ieviesusi papildus nomināciju – “Labākais fotoattēls”. Fotogrāfs, pedagogs un foto kritiķis Vilnis Auziņš vērtēs visu konkursam pieteikto darbu fotogrāfu sniegumu, kuru prasme, telpas sajūta un foto tehnika būtiski ietekmē interjeru projektu uztveri un sapratni par telpu. Žurnāls “DEKO”, kurš jau astoņus gadus meklē un atrod Latvijā tapušos interesantākos interjerus, un kuriem ir svarīga foto kadra kvalitāte, apbalvos labāko attēlu.
Latvijas Dizaineru savienība rīkos arī konkursu “Stikls un Stils”. Tajā piedalīsies LDS biedri, dizaineri un dizaina studenti, kurus ir ieinteresējis stikls. Konkursa mērķis ir noteikt asprātīgākos un netradicionālākos izstrādājumus ar augstu estētisko, funkcionālo un tehnoloģisko izpildījuma vērtību, kas tapuši individuāli un sadarbībā ar ražotāju. Izstrādājumus vērtēs un turpmāku sadarbību piedāvās Latvijas ražotāji un tirgotāji. GRAND PRIX pasniegs mākslinieks un pedagogs Dainis Gudovskis. Šajā konkursā pieteikti 13 mākslinieciski augstvērtīgi dizaina darbi.
Simpātiju balvas dažādās nominācijās pasniegs “Schneider Electric”, “Duravit”, “Sadolin”, “Scavolini”, “Lumo Reflect”, “Objekts”, “NCS”, MC2, “Forbo”, “Infors”. Visus dalībniekus sveiks “Gastronome” un “Preatore”.
Žūrijas komisija: Barbara Ābele, Ilze Martinsone, Arvīds Endziņš, Anita Pīra, Pēteris Treicis, Juris Griķis, Uģis Pīrs, Valentīns Elsts, Jevgēņijs Vilenkins (Krievija), Marius Dirgela (Lietuva), Villi Pogga (Igaunija), Inga Nemše, Dace Lamase, Dainis Gudovskis, Dainis Bonda. Interjeru konkursu vērtēs starptautiska žūrija – Dalius Puzinas (Lietuva), Urmo Vaikla (Igaunija), Baltijas arhitektūras centra pārstāvji – Bruno Gabbiani (Itālijas), Satoshi Okada (Japānas).

Pēc izstādes beigām Latvijas Dizaineru savienības organizēto konkursu darbi tiks izvietoti pilsētas izstāžu zālēs Rīgas domē (6.10. 15:30 atklāšana), Rātslaukumā 1 un MC2 (9.10.).

LDS stendā viesosies Igaunijas Dizaineru savienība ar Londonas “100% Design” kolekciju un Lietuvas Dizaina forums ar vairāku gadu labāko darbu kolekciju. Būs arī jauno profesionāļu dizaina darbnīca, kur līdzdarbosies pieredzējušie kolēģi. Noslēgumā tiks apbalvoti labāko darbu autori un iegūs interaktīvās bibliotēkas “Zugara Liberaria” disku.

Piešķirs balvas par labāko mēbeļu dizainu Baltijā
Kā zināms, izstādē “Baltic Furniture” tiks pasniegta “Baltijas mēbeļu ražotāju dizaina balva 2008” trijās kategorijās – “Rūpnieciskais dizains”, “Unikālais dizains” un “Dizaina ideja”. Kopumā konkursam pieteikti 26 darbi no Latvijas un Lietuvas. Vissīvākā konkurence solās būt kategorijā “Rūpnieciskais dizains”, kurā pieteikti 11 dizaina paraugi – gan biroja mēbeles, gan viesistabas mēbeles, drēbju pakaramais, dīvāni un sēdmēbeles. Par balvu nominācijā “Unikālais dizains” sacentīsies seši darbi, savukārt kategorijā “Dizaina ideja” pieteikti deviņi darbi.

Konkursā iesniegtos darbus vērtēs: Anita Grase, Vilnis Kazāks, Evija Sīle, Ilze Martinsone, Sandra Krastiņa, Jānis Lejnieks, Velta Holcmane, Gastons Neimanis, Māris Ķirsons, Inna Oškāja, Villi Pogga (Igaunija), Marius Dirgela (Lietuva), Geralds Sultheiss (Vācija).

Izstāde “Baltic Furniture 2008” ar tajā notiekošajiem pasākumiem un konkursiem ir viens no vadošajiem notikumiem dizaina mēnesī “Dizains oktobrī”, kas ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm Rīgā norisināsies visu oktobri. Izstādi “Baltic Furniture 2008” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar asociāciju "Latvijas mēbeles", Rīgas domi, Latvijas Dizaineru savienību, Baltijas Arhitektūras centru, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Igaunijas Kokapstrādātāju apvienību “Eesti Puutööliit”.

Visi konkursiem pieteiktie darbi – dizaina mēbeles un aksesuāri – būs aplūkojami jaunajā izstādes “Baltic Furniture 2008” sadaļā – 6700m2 plašajā Dizaina hallē no 2. līdz 5. oktobrim.

 

Pēdējās ziņas

2008-09-30 XanGo - no mangostana augļa un mizas gatavota sula
2008-09-29 Ballītes bērniem!!!
2008-09-29 Dzimšanas dienas gadā apkopojam labas lietas par Latviju
2008-09-29 Auglības koks jaunlaulātajiem
2008-09-29 Bezmaksas mūzikas kampaņa saņem "Zelta āmuru"
2008-09-29 Apbalvo labākās Ventspils naktsmītnes
2008-09-29 Noskaidroti 2008. gada Ventspils fotokonkursa uzvarētāji
2008-09-29 Latvijas jubilejas dienasgrāmatas www.lv90.lv jaunumi
2008-09-26 Grupa "PussyCat Dolls" izdod jaunu albumu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski