Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Sērijas "Pasaku lāde" ietvaros klajā nāk "Emīls un Berlīnes zēni"

2008-09-24

Rīga, 24. septembris. Ar Hipotēku bankas atbalstu kompānija “Platforma Music” klajā laidusi jau devīto sērijas “Pasaku lāde – pirms miedziņš nāk” kompaktdisku, kurā šoreiz iekļauts Ēriha Kestnera pasakas “Emīls un Berlīnes zēni” oriģinālieraksts.

Pasaka stāsta par to, kā Emīls pirmo reizi viens pats dodas uz Berlīni. Vecmāmiņa un māsīca Ponija Cepurīte gaida viņu Frīdriha ielas stacijā. Bet Emīls neierodas, arī ar nākamo vilcienu ne. Kamēr vecmāmiņa un Ponija Cepurīte domā, ko darīt, Emīls jau ierauts notikumu virpulī. Lielajā un svešajā pilsētā Emīls seko vīram, kurš viņu vilcienā apzadzis. Par laimi, Emīlam palīdz Gustavs ar autotauri un viņa draugi.

Latvijas Radio ierakstā dzirdami tādi latviešu aktieri kā Raimonds Gruntiņš (Emīls), Ilga Tomase (Emīla māte), Maiga Mainiece (Emīla vecmāmiņa), Ludmila Leimane-Vītoliņa (Virta kundze), Vilis Bārda (Vahtmistrs Ješke), Andris Mekšs (Grundeiss), Helēna Romanova (Jakoba kundze), Māris Finks (Gustavs) un citi. Komponists – Raimonds Pauls.

Albumam pievienota izkrāsojama uzlīme ar Emīla un Gustava attēliem.

Pasaku “Emīls un Berlīnes zēni” (“Emil und die Detektive”) 1929.gadā sarakstīja vācu rakstnieks Ērihs Kestners, kurš pazīstams arī ar saviem darbiem “Punktiņa un Antons” un “Divas Lotiņas”. 1986.gadā šī pasaka tika ierakstīta Latvijas Radio studijā. Pasakai tapuši arī vairāki ekranizējumi, jaunākais no tiem – 2001.gadā vācu režisores Franziskas Buhas vadībā. 1934.gadā pasakai tapa turpinājums – “Emīls un trīs dvīņi” par Emīla un viņa draugu piedzīvojumiem uz kādas neapdzīvotas salas Baltijas jūrā.

“Emīls un Berlīnes zēni” ir jau devītais kompaktdisks sērijā “Pasaku lāde – pirms miedziņš nāk”, kuras ietvaros līdz šim iznākušas tādas pasakas kā “Pasaka par Diegabiksi”, “Slavenais Pīlēns Tims / Vinnijs Pūks un viņa draugi / Trīs ruksīši”, “Pauks un Šmauks”, “Velniņi / Zelta vērpējas”, “Brēmenes muzikanti / Doktors Aikāsāp”, “Pifa piedzīvojumi / Makss un Morics”, “Sniega karaliene”, “Brāļu Grimmu pasakas” un “Emīls un Berlīnes zēni”.

Kā nākamo pasaku oktobra beigās “Platforma Music” klajā laidīs stāstu par Pīteru Penu.

Pēdējās ziņas

2008-09-24 "Pifa piedzīvojumi" ir klāt!
2008-09-24 Miķeļdienas pasākums Daugavpilī Vienības laukumā
2008-09-23 Liepājā ieradīsies žurnālisti no Turcijas
2008-09-23 Ievērojami Krievijas arhitekti un dizaineri vadīs seminārus par mūsdienu arhitektūru un dizainu
2008-09-22
2008-09-22 Orientēšanās sacensībās uzvar Gain Fast, Z-Scars un ak69
2008-09-22 Izsludināts konkurss par Rīgas pilsētas un Rīgas pašvaldības grafiskajām zīmēm
2008-09-22 Satiksmes ierobežojumi sakarā ar Miķeļdienas gadatirgu
2008-09-22 Eiropas Komisijai jāpalielina budžets tūrisma veicināšanai

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski