Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

20. septembrī notiks Svētki Stūrmaņu ielā

2008-09-18

Rīga, 18. septembris. Šī gada 20. septembrī no plkst. 10.00 līdz 17.00 Rīgā notiks Svētki Stūrmaņu ielā, kas dos iespēju piedalīties rīta rosmē ar nūjošanu, dažādās mākslas darbnīcās, noskatīties animācijas filmu „Sasit spārnus” un teātra izrādi ar Friča Bārdas dzeju, apskatīt dažādas izstādes, dzirdēt zvanu kora koncertu, apmeklēt amatnieku izstrādājumu tirdziņu un piedalīties citās aktivitātēs.

Svētki Stūrmaņu ielā, kļuvuši par tradīciju, tiek rīkoti jau trešo rudeni pēc kārtas un iekrāso Bolderāju Rīgas kultūras norišu kartē, atgādinot, ka Bolderāja ir svarīga Rīgas pilsētas daļa.
Šogad svētki sāksies plkst. 10.00 ar Valsts Policijas orķestra vadīto Stūrmaņu ielas modināšanu un demokrātisku rīta vingrošanu (plkst. 10.30 Rīgas 33. vidusskolas sporta laukumā) – nūjošanu, kas der visiem vecumiem un sportiskās sagatavotības pakāpēm.

Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas (MMS) pasniedzēju vārdi laiku pa laikam pazib kultūras afišās, un šoreiz vēlamies izcelt divus mākslas notikumus, kas saistāmi ar Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas pasniedzējiem - Mūzikas nodaļas skolotāju Jēkabu Nīmani un mākslas nodaļas skolotāju Vitu Valdmani.

Mākslinieces Vitas Valdmanes veidotie tēli atdzīvosies vairāk pieaugušajiem nekā bērniem domātajā, Nila Skapāna veidotajā animācijas filmā „Sasit spārnus”, kas tiks demonstrēta plkst. 15.00. Pirms tam (no plkst. 12.00) bērniem kopā ar filmas režisoru Nilu Skapānu būs iespējams darboties atvērtajā animācijas filmu darbnīcā Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas 116. kabinetā. Savukārt Jēkaba Nīmaņa mūzika skanēs plkst. 16.00 Jaunā Rīgas teātra izrādē „Fricis Bārda. Dzeja. Ambients”.

Rudens Bolderājā pie ūdens dzīvojošajiem saistās ar vējiem un vanšu šķinēšanu. Zvanu skaņas būs dzirdamas arī zvanu kora Campanella kora koncertā, kas plkst. 13.30 sāksies Bolderājas Romas katoļu baznīcā, un zvaniņi skanēs bērnu veidotajā vēja zvanu izstādē pie Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas.

Diriģents Andris Gailis ir pārņēmis stafeti no ilggadējā Bolderājās MMS orķestra vadītāja Hermaņa Eglīša, un plkst. 12.00. sāksies koncerts, kurā uzstāsies gan viņa vadītais „Unikoris”, gan Bolderājas MMS orķestris. Turpat, Stūrmaņu ielā pie pasta un SEB bankas, muzicēs arī dziedātāja Marina Krempolia un Jevgenijs Iganss, kā arī Bolderājas MMS Populārās Mūzikas programmas audzēkņi un pasniedzēji.

Aktīvajiem un darbīgajiem svētki piedāvā iespēju piedalīties Mākslas nodaļas pasniedzēju un viesu veidotajās darbnīcās, apskatīt izstādes, kā arī fotografēties pie svētkiem gatavotiem fotostendiem. Būs arī neliels amatnieku izstrādājumu tirdziņš un citi pārsteigumi. 

Pasākumu atbalsta: Rīgas dome, veicina: SEB, SIA „Sabina S”, Rīgas 33. vidusskola, Bolderājas Romas katoļu baznīca, Rīgas Kurzemes rajona izpilddirekcija.
Pasākumu rīko: Rīgas domes Kultūras departamenta Bolderājas Mūzikas un mākslas skola.
 

Pēdējās ziņas

2008-09-18 Nedēļas nogalē Ķīpsalā notiks "Pet Ekspo 2008"
2008-09-18 Ventspilī notiks Alus svētki "Oktoberfest"
2008-09-18 Atbalsta trīs slidotavu izveidi
2008-09-18 Piemiņas vietas apsargāšanai Torņakalna stacijā vajadzīgi 8 408 lati
2008-09-18 Ne-Yo piedāvā savu jauno albumu "Year of the Gentleman"
2008-09-18 Reperis Nelly izdod albumu "Brass Knuckles"
2008-09-18 Burusports Balva Vējdēļiem 2008 2. posms
2008-09-18 Kafejnīcas "Leningrad" pusgada jubilejas balle
2008-09-18 Apbalvos skaistāko dārzu īpašniekus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski