Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Andas Bankovskas personālizstāde "Dārzs"

2008-09-17

17. septembrī plkst. 19.30 „Rīgas mākslas telpas” INTRO zālē notiks Andas Bankovskas personālizstādes “Dārzs” atklāšanā. Izstāde būs apskatāma līdz 12. oktobrim.

Darbu pie melnbaltās fotogrāfiju sērijas “Dārzs” Anda Bankovska uzsākusi 2002. gadā un izstāde ir atskaite par sešos gados paveikto. Šo sēriju vieno kopīga tematika – dārza kā simbola apspēle mūsdienu dzīves ietvaros.

“Andas skatījums ir antropocentrisks - viņu interesē, pirmkārt, cilvēks, tā apdzīvotā vide un ikdienišķas situācijas. Lai gan Andas darbi centrējas/rotē ap pašas privāto dzīvi, to mērķis nav konfrontēt skatītāju ar intīmām fiksācijām, bet gan veids kā tās aizsegā stāstīt par ko citu. Viņas fotogrāfijās daudz lielāka nozīme ir atsevišķu sēriju centrālajam naratīvam jeb tēmai, vadmotīvam kas tajā tiek risināta.

Andas “Dārzs” nestāsta par dramatiskiem notikumiem vai sociālām, aktuālām problēmām, bet ataino dažādas ierastas situācijas, kas saistās ar šo tēmu. Tomēr “Dārzs” nav konkrētas vietas un tajā norisošo notikumu atspoguļojums, bet gan plaša un daudzšķautnaina cilvēka dzīves labirinta metafora un eksistences noslēpuma mistika” par sēriju saka kuratore Līga Lindenbauma.

Izstādi papildina bagātīgs katalogs, kurā iekļautas visas sērijas “Dārzs” fotogrāfijas, kas skatāmas Rīgas Mākslas telpā, kā arī atsevišķi uzņēmumi no citām sērijām un projekta tapšanas laikā tapušie Andas pieraksti un pārdomas. Katalogā savus komentārus par “Dārzu” līdztekus kuratorei Līgai Lindenbaumai izteikuši arī fotogrāfs Andrejs Grants, mākslas zinātniece un Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese un mākslas kritiķe Anda Kļaviņa.

Anda Bankovska (dz. 1971.g.) fotogrāfiju mācījusies pie Andreja Granta, beigusi LU Teoloģijas fakultāti (1995.g.) un Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu (1991.g.). Viņa ir viena no pazīstamākajām jaunās paaudzes fotogrāfēm, kas piedalījusies gan Latvijas, gan ārzemju izstādēs. Lai gan māksliniece ir piedalījusies virknē grupu izstāžu, pēdējā autores personālizstāde „Es domāju par sevi” norisinājās 2005. gadā. Sērija „Dārzs” pilnā kolekcijā  vēl nav tikusi eksponēta.

Izstādi atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Laikmetīgās mākslas centrs, Rīgas laiks, Foto Kvartāls, Kultūras Forums, Diena, Rāmju dizains, Map

www.artspace.riga.lv
 

Pēdējās ziņas

2008-09-17 "Spice" ielūdz uz Argentīnas tango svētkiem
2008-09-17 "Studentu Paradīze" būs īpaši atraktīva
2008-09-17 Ceļojošās izstādes "Iesim kopā!" atklāšana 21. septembrī
2008-09-17 Muzikālā orientēšanās Mežaparkā
2008-09-17 Notiks Rīgas domes tūrisma darba grupas sanāksme
2008-09-16 Rīgas mērs apbalvos teritoriju īpašniekus un apsaimniekotājus, kuri ierīkojuši velosipēdu statīvus
2008-09-16 Atjaunos vēsturisko rožu dobi Ziedoņdārzā
2008-09-16 Viktors
2008-09-16 "Studentu Paradīze" vieno ne tikai studentus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski