Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas mērs apbalvos teritoriju īpašniekus un apsaimniekotājus, kuri ierīkojuši velosipēdu statīvus

2008-09-16

Rīga, 16. septembris. Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros trešdien, 17. septembrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks (TB/LNNK) iestādēm, kas savā pārraudzībā esošajās teritorijās šogad ierīkojušas augstā tipa velosipēdu statīvus, pasniegs atzinības zīmi „Draudzīgs velosipēdistam”.

Apbalvošana notiks pulksten 12.00 Rātsnamā, Rīgas domes priekšsēdētāja kabinetā, 220.telpā. Pasākumā piedalīsies arī Rīgas domes Satiksmes departamenta Starptautisko projektu un velosatiksmes attīstības nodaļas vadītāja Olita Sproģe.

„Draudzīgs velosipēdistam” atzinības zīme rīt tiks pasniegta 16 laureātiem, tostarp izglītības iestādēm, bankām, veikaliem, teātrim un citām iestādēm, kas padomājušas par savu klientu, apmeklētāju un darbinieku ērtībām. Pasākuma laikā tiks arī demonstrēti pie šīm iestādēm uzstādītie velostatīvi. Laipni aicināti mediju pārstāvji!

Lai popularizētu velosipēdistiem pretimnākošu attieksmi, kopš 2006.gada Rīgas domes Satiksmes departaments sadarbībā ar velosipēdistu vortālu Veloriga.lv piešķir atzinības zīmi “Draudzīgs velosipēdistam” uzņēmumiem un iestādēm, kas savā pārraudzībā esošajās teritorijās darbinieku un apmeklētāju ērtībām ir ierīkojušas augstā tipa velostatīvus.

Atzinības zīme ir izgatavota uzlīmes veidā. Tā tiek piestiprināta pie uzņēmuma, iestādes vai veikala ieejas durvīm un apliecina, ka šeit ir iespējams pieslēgt velosipēdu pie statīva, kur pieslēgt var gan velosipēda rāmi, gan abus vai vismaz vienu riteni.
Apsekojot velosipēdu pieslēgšanas vietas Rīgā, velosipēdistu vortāls Veloriga.lv secinājis, ka visvairāk velostatīvi nepieciešami pie braucienu galamērķiem – tirdzniecības centriem, kafejnīcām, uzņēmumiem un iestādēm. Uzlīme ir ieviesta kā pateicība iestādei par velostatīva uzstādīšanu un reizē mudinājums arī citām iestādēm savā pārraudzībā esošajā teritorijā uzstādīt velostatīvus.
Pirmās uzlīmes 2006.gadā „Draudzīgs velosipēdistam”, kā arī atzinības raksti tika pasniegti TC Olympia, TC Imanta, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai, A/S Diena, VIC Velokurjers, projektam „Metropolia”, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētai, Rīgas domes Vides departamentam. Šogad kā pirmais „Draudzīgs velosipēdistam” uzlīmi akcijas Muzeju nakts ietvaros ir saņēmis Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.
 

Pēdējās ziņas

2008-09-16 Atjaunos vēsturisko rožu dobi Ziedoņdārzā
2008-09-16 Viktors
2008-09-16 "Studentu Paradīze" vieno ne tikai studentus
2008-09-16 Liepājā ieradīsies tūroperatori no Beļģijas
2008-09-16 Uzņēmēji iededzas par Latviju
2008-09-16 Atbalsta Pēterbaznīcas nodošanu luterāņiem
2008-09-15 Grupas "Metallica" jaunais albums "Death Magnetic" Latvijā no 12.septembra
2008-09-15 Dziedātājai Milēnei Fārmerei jauns albums "Point de Suture"
2008-09-15 Alda Kļaviņa personālizstāde "Tikai jūra un debesis"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski