Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Cēsis gatavas Lielajai Talkai!

2008-09-09

Cēsis, 9. septembris. 13.septembrī gan lieli, gan mazi, gan tuvi, gan tāli cēsnieki ir apņēmības pilni nākt kopā un paveikt varenu darbu, sakopjot Cēsu apkārtni.

Kopīgs darbs, pozitīvas emocijas un lieliska dāvana kā valstij, tā pašiem sev jau šo sestdien Cēsīs Lielajā Talkā "Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90.gadadienā".

Lai likvidētu nelegālās izgāztuves mežos un pļavās, novāktu gružu čupas pie upēm un ezeriem un sakoptu piemēslotās ceļmalas, Cēsu pilsētas dome ir apzinājusi vietas Cēsīs, kurās ir izveidojušās nelegālās izgāztuves, sistemātiski tiek atstāti atkritumi, veidojas kritalas un krūmu aizaugumi un organizē šo vietu sakopšanu. Pavisam kopā sestdien Cēsīs sakops vairāk kā 14 noteiktas vietas, jo interesi sakopt vairākas pilsētas vietas izrādījuši Cēsu iedzīvotāji, skolēni, iestādes un uzņēmumi.

13.septembrī Cēsīs noteiktās talkas vietas (skatīt KARTI):
•    Grava starp 2.vidusskolu, daudzdzīvokļu namiem, Festivāla ielu un Valmieras ielu (talcinieku pulcēšanās pie 2.vsk. šķūņa Valmieras ielas pusē);
•    Lauciņu kapi (pulcēšanās pie galvenās ieejas kapos no J.Poruka ielas puses);
•    Avotu ielejas parks starp Dzintara, Valmieras un Akmens ielām (pulcēšanās lejā pie tiltiņa no Dzintara ielas puses);
•    Pirtsupītes apgabals starp Dārzniecības ielu, Piebalgas ielu un Raiņa ielu (pulcēšanās uz Dārzniecības ielas 11 zemes gabala pie upītes);
•    Dzelzceļmalas josla starp Valmieras ielas dzelzceļa pārbrauktuvi un A.Kronvalda ielu (pulcēšanās auto stāvlaukumā pretī Cēsu pilsētas sporta kompleksa galvenajai ieejai, Piebalgas 18);
•    Dzelzceļmala aiz naftas bāzes (pulcēšanās Birzes un Valmieras ielas krustojumā);
•    Eduarda Veidenbauma piemiņas vieta „Glāznieki” Rūpniecības iela 18 (pulcēšanās Palmu un Rūpniecības ielas krustojumā esošajā stāvlaukumā pie šķūņa);
•    Vācu kapi Rīgas ielā (pulcēšanās pie kapu centrālās ieejas);
•    Bērzaines kapi, galvenokārt nogāze, (pulcēšanās laukumā pie Bērzaines 31 Ekopunkta);
•    Pirtsupītes apgabals starp veikalu Maxima un Bērzaines ielu (pulcēšanās Pirtsupītes graviņā pie tiltiņa Šķūņu ielas galā);
•    Meža teritorijas pie Smilšu ielas, Cepļu ielas un Peldu ielas, (pulcēšanās 9. autobusa galapunktā uz Gaujas ielas (bij.Sarkanā Krusta slimnīca);
•    Krasta ielas mežu teritorijas (pulcēšanās Dziesmusvētku kalna pakājē Lenču un Viestura ielas krustojumā);
•    Lejas kapi (pulcēšanās pie galvenās ieejas no Lenču ielas puses);
•    Dzidravota vecupes krastos (pulcēšanās Gaujas Cīrulīšu pludmalē pie Info punkta).

Talkas laikā, 13.septembrī, pilsētā būs izvietoti seši lielgabarīta atkritumu konteineri, kuros varēs samest arī no citām vietām savāktos atkritumus:
1.    Rūpniecības 18 -   iebrauktuves malā;
2.    Valmieras Birzes ielas krustojumā;
3.    Vācu kapos;
4.    Lauciņu kapos;
5.    Dārzniecības ielas malā blakus Pirtsupītei;
6.    Gaujas ielās malā pie Smilšu ielas.

Talkas sākums plkst.10.00. Visi aicināti pulcēties iepriekš izvēlētajās vai pieteiktajās vietās pie attiecīgās vietas koordinatora, kas būs pašvaldības darbinieks, tērpts gaismu atstarojošā vestē. Talkas koordinators iepazīstinās talciniekus ar dienas kārtību, drošības noteikumiem, informēs par tuvāko konteineru atrašanās vietām un sniegs citu informāciju, kas svarīga attiecīgās vietas talciniekiem.

Talkas laikā katras vietas koordinatori informēs Lielās Talkas organizatoru biroju un LNT par talcinieku skaitu, čaklākajiem un atraktīvākajiem talciniekiem katrā vietā, savāktajiem atkritumiem un interesantākajiem atradumiem, savukārt LNT kanāla slīdošajā, informatīvajā lentā būs iespējams uzzināt par aktivitātēm Cēsīs visas dienas garumā.

No plkst.13.30 visi akcijas dalībnieki aicināti uz Cēsu pilsētas stadionu, kur talciniekus gaidīs NBS Instruktoru skolas pavāru gatavotā siltā maltīte.

Talcinieki jau 12.septembrī aicināti doties uz Supernetto veikaliem un saņemt cimdu pāri un atkritumu maisu. Protams, visiem iespēja ņemt līdzi arī savus mīļākos darba cimdus! Cimdu pāri un maisu varēs saņemt arī pie katras vietas koordinatora talkas laikā.

Šobrīd dalību talkā Cēsīs pieteikušas vairākas organizācijas, izglītības iestādes un uzņēmumi. SIA „Stingers” (sakops Lejas kapus), Hipotēku banka (talkos Avotu ielejas parkā), jāpiemin, ka šie uzņēmumi uzņēmušies atbildību par šīm teritorijām ilgtermiņā. Tāpat arī savu dalību talkā apstiprinājis Malēniešu klubs, „Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības” Cēsu nodaļa, Jauniešu dome, jauniešu grupa „Saules Zootropi”, NBS Instruktoru skola, Cēsu 1.pamatskola, Cēsu 2.pamatskola, Cēsu pilsētas pamatskola, Cēsu Pastariņa pamatskola, Cēsu 2.vidusskola, Cēsu Valsts ģimnāzija, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija, Cēsu vakara vidusskola, Cēsu Profesionālā vidusskola, Cēsu sporta skola, Cēsu Speciālās pirmsskolas izglītības iestādes un Cēsu 4.pirmsskolas izglītības iestādes darbinieki, A/S „Cēsu Alus”, SIA „Sinhro C”, SIA „Rasmanis un Dankers”, Latvijas Gāze, Lattelekom, SEB bankas Cēsu filiāle, un ļoti aktīvi talkas sagaidīšanā iesaistījušies pilsētas iedzīvotāji!
Talkas nodrošināšanu ar darba rīkiem, tehniku un pārtiku Cēsīs atbalsta SIA „Elvi”, SIA "Rimi Latvia", SIA „ZAAO”, SIA „RagnSells”, SIA „Vinda”, NBS Instruktoru skola, veikalu tīkls „K-Rauta”, SIA „Rasmanis un Dankers”, SIA „Cīruļkalns”, Hipotēku banka, SIA „KomAuto”, SIA „Tarmo”, SIA „BEĀTUS”, Ažiņa komercfirma Mārkets.
Plānots, ka pasākumā Latvijā piedalīsies ap 40 000 brīvprātīgo no visām pilsētām un pagastiem. Talkas patrons ir Valsts Prezidents Valdis Zatlers un to atbalstot kopā ar pārējiem talkos Latvijā populāri sportisti, mākslinieki, mūziķi.
Papildus informācija www.talkas.lv un pie Cēsu pilsētas pašvaldības Lielās Talkas koordinatores Intas Ādamsones, tālr.64161818, 29478660; e-pasts inta.adamsone@dome.cesis.lv. 

Pēdējās ziņas

2008-09-09 Neparastais Turcijas mantojums Cēsīs
2008-09-09 Iesniegti pirmie darbi Liepājas fotokonkursam 2008
2008-09-09 Cēsīs atklās izstādi Latvijas Tautas frontes 20 gadu atcerei
2008-09-09 VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" partnera atlases konkursa otrajai kārtai kvalificējušies pretendenti ar lielu starptautisku pieredzi
2008-09-08 Pirmdien, 8.septembrī - "Studentu Paradīzes PRE-Party"
2008-09-08 Latvijas spēkavīri sacentīsies talkošanā
2008-09-08 Tallink apkalpoto pasažieru skaits gada laikā pārsniedz 7 miljonus pasažieru
2008-09-08 Prezentēs Dzintaru koncertzāles rekonstrukcijas projekta skices
2008-09-08 airBaltic augustā pārvadā par 37% vairāk pasažieru nekā pērn

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski