Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Lidojumam var reģistrēties, izmantojot pašreģistrēšanās automātu

2008-09-04

Rīga, 4. septembris. No septembra sākuma starptautiskajā lidostā „Rīga” pasažieri var reģistrēties lidojumam, izmantojot pašreģistrēšanās automātu (Self check–in kiosk). Šobrīd pašreģistrēšanās automātus var izmantot aviokompānijas „airBaltic”, „Finnair”, „Lufthansa”, „Austrian Airlines” un „KLM” klienti, bet līdz gada beigām arī citu lidsabiedrību pasažieri, ja šīs lidsabiedrības piedāvā iespēju reģistrēties lidojumam internetā (web check–in).

Pašreģistrēšanās automāts ir vēl viena iespēja, kā pasažieris var reģistrēties lidojumam, jau būdams lidostā. Tie, kam nav pieejama iespēja reģistrēties lidojumam iepriekš, piemēram, izmantojot interneta reģistrāciju vai vakara reģistrāciju, un tie, kuri nevēlas stāvēt rindā pie reģistrēšanās galdiem, var izmantot šo alternatīvu. Tas ir ērts risinājums tiem, kuri ceļo bez reģistrējamās bagāžas,” norāda VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters.

Desmit pašreģistrēšanās automāti ir izvietoti termināļa reģistrācijas zonā. Automātiem ir gan skārienjutīgs ekrāns, gan arī parastā tastatūra gadījumam, ja aviokompānijas interneta reģistrācijas lapa nav optimizēta skārienjutīgā ekrāna izmantošanai. Pašreģistrēšanās automāta ekrānā ir norādīti aviokompāniju logotipi, un, pieskaroties ekrānam uz vajadzīgā zīmola, pasažieri paši var reģistrēties lidojumam. Reģistrācija, izmantojot automātu, notiek tādā pašā veidā kā aviokompānijas interneta mājaslapā. Reģistrācijas laiks ir aptuveni pusotra minūte, bet tas ir atkarīgs no cilvēka, kā arī lidsabiedrības interneta reģistrācijas iespējām.

Pašreģistrēšanās automāts pasažierim pēc veiksmīgas reģistrēšanās izsniedz iekāpšanas karti ar 2D svītru kodu. Automāti nenodrošina bagāžas reģistrēšanu, tāpēc tā ir jāiereģistrē atsevišķi pie bagāžas reģistrācijas galda (baggage drop off point), kas atrodas reģistrācijas sektorā. Drīzumā bagāžas reģistrācijas galdu skaits tiks palielināts.

Pašreģistrēšanās automātu ražotājs ir „SZ KMY Co” (Ķīna), piegādātājs – SIA „Sonex Technologies Latvia”, tā izmērs ir 450x466x1500 cm. Automāti iegādāti, pamatojoties uz 2008. gadā 14. martā izsludināto atklāto konkursu par pasažieru reģistrācijas interneta kiosku piegādi. Viena automāta cena, ieskaitot programmatūru, piegādi, uzstādīšanu un apmācību, ir 3427 LVL (bez PVN). Bez programmatūras viens automāts izmaksāja 3040 LVL (bez PVN).

Pēdējās ziņas

2008-09-04 Vēlas iegādāties zemesgabalu skolas stadiona vajadzībām
2008-09-04 Almers Ludviks: Izglītībai, jauniešiem un bērniem jābūt Rīgas domes budžeta prioritātei
2008-09-04 Sakarā ar Dzejas dienu pasākumu slēgs satiksmi Arsenāla ielā
2008-09-04 Sakarā ar Īslandes ārlietu ministres vizīti ierobežos satiksmi
2008-09-04 Slēgs satiksmi Slāvu ielas pārvada vietējās satiksmes brauktuvēs
2008-09-04 Piemiņas vietas apsargāšanai Torņkalna stacijā uzstādīs videonovērošanas kameras
2008-09-04 Aicina jaunus dalībniekus Rīgas tautas mākslas kolektīvos
2008-09-04 Kultūras forumu Baltā nakts Rīgā apmeklējuši ap 30 000 cilvēku
2008-09-04 airBaltic piedāvā internetā pasūtīt karsto ēdienu.

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski