Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kultūras forumu Baltā nakts Rīgā apmeklējuši ap 30 000 cilvēku

2008-09-04

Rīga, 4. septembris. Mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts producente un pasākumu aģentūras “Pareizā ķīmija” direktore Gundega Tihi informē, ka kultūras forumu Rīgā no 30. augusta vakara līdz 31. augusta rītam apmeklējuši ap 30 000 cilvēku. Šogad pasākumu auditorija esot bijusi vēl daudzveidīgāka nekā iepriekšējos gados.

„Baltā nakts pierādīja, ka kultūras izzināšanai nav sliktu laika apstākļu un interese par laikmetīgām kultūras norisēm Rīgā ir noturīga. Šī gada forums nostiprināja pārliecību, ka arī turpmāk jāaicina mūsu Eiropas partneri veicināt kultūras projektu mobilitāti”, atzīst Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle.

Šogad Mūsdienu kultūras forumā Baltā nakts klātienē piedalījās daudzi ārzemju mākslinieki. To vidū Deivids Vorns (David Warne) un Kevins Krivels (Kevin Krivel), piedāvājot interaktīvo video projektu „Galva: griežas” (Head: spins) uz Kongresu nama fasādes. Cirka un leļļu naktī Arkādijas parkā piedalījās cirka un leļļu mākslinieki no Krievijas, Spānijas, Francijas un citām valstīm. Tāpat Spīķeros projekta „Videography III: Space Textures” koncerta ietvaros darbojās video un audio mākslinieki no Vācijas, Lietuvas un Japānas. Savukārt projekts „Noass video sala” uz AB dambja brīvdabas kino atmosfērā deva iespēju noskatīties video programmas no Japānas, Serbijas, Lietuvas un Igaunijas.

Kā novēroja foruma Baltā nakts producente Gundega Tihi, šogad foruma Baltā raksts auditorija bija vēl daudzveidīgāka nekā iepriekšējos gados: „Pasākumus apmeklēja vairāk ģimenes ar bērniem un vecāka gada gājuma cilvēki, kas īpaši bija novērojams Arkādijas parkā. Savukārt agrās rīta stundas bija populārākas jauniešu auditorijai. Visapkārt varēja redzēt ieinteresētus un priecīgus Baltās nakts apmeklētājus, kuri steidzās baudīt pēc iespējas vairāk piedāvāto pasākumu. Veiksmīgs risinājums bija pasākumu virknējums ap tramvaja maršrutu, kas organizēja un strukturēja kustību un virzību.”

Kultūras forums Baltā nakts šogad piedāvāja kopumā 18 laikmetīgās mākslas projektus, kas notika Andrejsalā, Spīķeru korpusos, Arkādijas parkā, AB dambī, Vecrīgā, Vērmanes dārzā, Kronvalda parkā, pie Nacionālā teātra, skvērā pie Latvijas Nacionālās operas. Pasākumi savirknējās ap īpašu Baltās Nakts Tramvaja maršrutu, veidojot pasākumu zonu no Andrejsalas līdz Arkādijas parkam.

Mūsdienu kultūras forums Baltā nakts ir daļa no starptautiska projekta, kurā Rīga piedalās jau trešo gadu. Forumu Baltā nakts Rīgā organizēja Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar pasākumu aģentūru „Pareizā ķīmija”, Laikmetīgās mākslas centru, Latvijas Nacionālo teātri, Latvijas Jaunā teātra institūtu, Kultūras un mākslas projektu NOASS, Radio Naba, Dirty Deal cafe, galeriju „Mākslas dārzs”, Rīgas pilsētas izstāžu zāli „Rīgas mākslas telpa”, Mākslas menedžmenta un informācijas centru, kinoteātri „Rīga”, biedrību „Klusa Daba”, Jauno Mediju kultūras centru RIXC, Rīgas kultūras un tautas mākslas centru „Mazā ģilde”, radošo apvienību „Orbīta”, Rīgas Porcelāna muzeju, kā arī māksliniekiem no Kanādas - Deividu Vornu un Kevinu Krivelu. Plašāka informācija par projektiem mājas lapā: www.baltanakts.lv.

Pēdējās ziņas

2008-09-04 Lidojumam var reģistrēties, izmantojot pašreģistrēšanās automātu
2008-09-04 Dons noslēdz līgumu ar "Nox Music"
2008-09-04 airBaltic piedāvā internetā pasūtīt karsto ēdienu.
2008-09-04 Aicina jaunus dalībniekus Rīgas tautas mākslas kolektīvos
2008-09-04 Piemiņas vietas apsargāšanai Torņkalna stacijā uzstādīs videonovērošanas kameras
2008-09-04 Slēgs satiksmi Slāvu ielas pārvada vietējās satiksmes brauktuvēs
2008-09-04 Sakarā ar Īslandes ārlietu ministres vizīti ierobežos satiksmi
2008-09-04 Sakarā ar Dzejas dienu pasākumu slēgs satiksmi Arsenāla ielā
2008-09-04 Almers Ludviks: Izglītībai, jauniešiem un bērniem jābūt Rīgas domes budžeta prioritātei

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski