Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latvijas Televīzijā rudens sezonā dominēs Latvijas 90 gadu jubilejai veltīti raidījumi

2008-08-28

No 14.septembra četras svētdienas pēc kārtas plkst.17.30 būs skatāms raidījumu cikls "Nerakstītās vēstures lappuses", kas stāstīs par Atmodas iniciatores Tautas frontes vēsturi. Ciklu veido redaktore Ilze Strenga sadarbībā ar režisori Virdžīniju Lejiņu. LTV radošā komanda dosies uz Latvijas novadiem, lai pie ugunskuriem satiktu kādreizējos brīvības cīnītājus.

Patlaban top arī izcila kultūrvēsturiska videoskiču sērija, kuras pamatā ir Imanta Ziedoņa epifānijas. Skicēs skanēs Ziedoņa balss, papildināta ar Raimonda Tigula poētiski asociatīvo mūziku. Videoskices veido režisore Virdžīnija Lejiņa.

Savukārt jaunu videofilmu "Karavīru dziesmas" veido režisors Arvīds Babris. Filmā būs dzirdamas dažādu laiku karavīru dziesmas jaunā aranžējumā un izpildījumā.

Unikāls un aizraujošs solās būt topošais cikls "Vienaudži", kas būs stāts par deviņdesmitgadniekiem, kuriem bijis lemts piedzimt vienā gadā ar Latvijas valsti. "Kopā ar Latvijas vienaudžiem izstaigāsim pirmos pārdrošos soļus, piedzīvosim gan valstiski nozīmīgus pavērsienus, gan meklēsim izeju dziļi personiskos labirintos," norādīja šī cikla veidotāja, LTV žurnāliste Līga Puriņa.

Savukārt četras novembra nedēļas nogales būs īpašas svētku svinības Latvijas novados, ko tiešraidēs plaši atspoguļos arī LTV.

LTV, gatavojoties jaunajai sezonai, skatītājiem sola daudz intriģējošu jaunumu visdažādāko žanru raidījumos. LTV 1.kanāls savu jauno sezonu sāks 15.septembrī, kad ēterā atgriezīsies pašmāju veidotais seriāls "Neprāta cena".

No 18.septembra ceturtdienu vakaros LTV 1.kanālā tiek solīts augstvērtīgs un aizraujošs dokumentālais kino, savukārt ciklā "Kino baudītājiem" būs iespēja iepazīsties ar mūsdienu Eiropas labāko filmu izlasi, bet svētdienu vakaros LTV 1.kanāla ēterā būs iespēja noskatīties arī jaunākās latviešu filmas. Tāpat netrūks arī izcilu akadēmiskās mūzikas koncertu, kā arī nozīmīgu kultūras un izklaides projektu, sola LTV.

Jaunajā sezonā LTV 1.kanāla programmu direkcija būs arī padomājusi par skatītāju jauno paaudzi. Jau no 6.septembra nedēļas nogalēs būs skatāms jauns cikls bērniem "Pasaciņa", kur būs iekļautas studijas "Dauka" animācijas filmas.

Savukārt LTV 7.kanāls jauno sezonu sāks 28.septembrī, kad ēterā ceļu pie skatītājiem sāks divi jauni raidījumi - "Mežonīgais skrējiens" un "180 dienās apkārt zemeslodei".

Raidījuma ciklu "180 dienās apkārt zemeslodei" veidojis moto piedzīvojumu klubs "apPasaule" sadarbībā ar Mārtiņu Silu un Kasparu Bīlānu. LTV sola, ka desmit sēriju cikls būs aizraujošs ieskats piecos kontinentos un 25 valstīs, sešu mēnešu laikā kopumā veicot gandrīz 50 000 kilometru un fiksējot neskaitāmus fotomirkļus 87 stundu garā videomateriālā.

Savukārt piedzīvojumu šovā "Mežonīgais skrējiens" skatītāji varēs vērot, kā 14 Latvijas uzņēmumu komandas, kuru kapteiņi ir populāri cilvēki, cīnās par izdzīvošanu realitātes piedzīvojumu šovā, kuru veido producentu apvienība "Verte media" sadarbībā ar Pilsētas piedzīvojumu aģentūru.

No oktobra beigām LTV 7.kanāla ēterā plānota vēl trešā piedzīvojumu ekspedīcija "1000 jūdzes Urālu kalnos", kurā kopā ar diviem pieredzējušiem ceļotājiem Edgaru Zaķi un Hariju Silu bija devušies dziedātājs Intars Busulis, LTV ētera seja Kaspars Zlidnis, kā arī aktieri Egons Dombrovskis un Gints Grāvelis.

Jaunajā sezonā pārvērtības piedzīvos LTV 7.kanāla jauniešu raidījums "SeMS".

Rudens sezonā LTV 7.kanāls turpinās atspoguļot arī sezonas svarīgākos notikumus sportā - Eiropas čempionāta atlases spēles basketbolā, olimpiskās atlases spēles hokejā, Pasaules čempionāta atlases spēles futbolā, "SEB Baltijas basketbola līgas" spēles, LMT virslīgu futbolā, Pasaules kausa posmus kamaniņu sportā un bobslejā un daudzus citus sporta notikumus.

Rudens sezonā LTV 7.kanālā būs skatāmas arī kvalitatīvas piedzīvojumu filmas, trilleri un komēdijas, kā arī izzinošas un izklaidējošas dokumentālās filmas.

Pēdējās ziņas

2008-08-28 Akceptē Rīgas dalību Eiropas pilsētu asociācijā „Energie Cities”
2008-08-28 Rīga varētu parakstīt Eiropas pilsētu mēru paktu
2008-08-28 Rītdien Rīgā atklās Brīvības gatves un Juglas ielas divu līmeņu šķērsojumu
2008-08-28 Sakarā ar Aristoteļa svētkiem ierobežos satiksmi
2008-08-28 Sakarā ar pasākumu ierobežos satiksmi Kuģu ielas posmā un Daugavas akvatorijā
2008-08-28 Sakarā ar Nacionālā teātra pasākumu aizliegs ūdens transporta satiksmi Pilsētas kanāla posmā
2008-08-28 Sakarā ar „Balto nakti” ierobežos transportlīdzekļu stāvēšanu pie Operas
2008-08-28 Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris uzstāsies Baltijas jūras festivālā Stokholmā
2008-08-28 Komiteja akceptē līdzekļus Eiropas Kultūras galvaspilsētas projekta izstrādei

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski