Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgā virs Daugavas ūdeņiem pacelsies Gaismas tilts

2008-08-20

„Iedegsim gaismu un ar labām domām simboliski iesāksim 90.gades svinības mūsu galvaspilsētā, kuru vēlamies redzēt gaišu arī gada tumšākajā periodā. 90 dienas pirms Latvijas valsts dzimšanas svētkiem kopīgi virs Daugavas radīsim Rīgas „gaismas tiltu”, savienojot rīdziniekus Daugavas abās malās, mūsu pilsētu ar citām pilsētām visā Latvijā. Tas nebūs koncerts, šī pasākuma jēga un būtība ir kopā būšanā un vienotībā”, uzsver Rīgas domes Kultūras departamenta vadītāja Diāna Čivle, aicinot piedalīties ikvienu rīdzinieku.

Līdz ar krēslas iestāšanos uz AB dambja no svecītēm tiks veidotas uguns zīmes, savukārt īpašu noskaņu radīs mūziķu priekšnesumi, kopīgas dziesmas, uzstājoties bez apskaņošanas tehnikas starpniecības. No 21.00 uz lielā ekrāna Latvijas Televīzijas tiešraidē būs iespēja sekot līdzi akcijas „Gaismas tilti” norisēm citās Latvijas pilsētās.

Savukārt plkst. 22 starp abiem Daugavas krastiem pacelsies virtuāls Gaismas tilts, kura „celšanā” ar saviem kabatas lukturīšiem varēs iesaistīties ikviens. Tādējādi rīdzinieki visai Latvijai pieteiks gaismas festivālu STARO RĪGA, kas pilsētā notiks no 14. līdz 18.novembrim kā Latvijas jubilejas pasākumu kulminācija Rīgā.

Pasākuma vizuālo gaismas instalāciju „Daugav’s abas malas mūžam nesadalās” realizēs gaismu mākslinieks Normunds Baļsāns (Kompānija NA). Pēc desmit minūšu gaismas spēlēm vairāku simtu metru augstumā virs Daugavas ūdeņiem, gaismas stari izveidos tiltu, simboliski savienojot abus Daugavas krastus.

Akcija „Gaismas tilti” ir arī tilts uz topošo Rīgas tradīciju – gaismas festivālu STARO RĪGA. Tā ietvaros 5 dienu garumā gada tumšākajā laikā Rīga kļūs gaišāka gan redzami, gan jūtami. STARO RĪGA atklās gan Rīgas īpašo pievilcības starojumu, gan svētkiem raksturīgās izjūtas - sirds siltumu un dvēseles gaišumu.

Pēdējās ziņas

2008-08-20 Sakarā ar svinīgiem pasākumiem ierobežos satiksmi
2008-08-20 Rīgas vicemērs: Rīgas iekļaušana galda spēlē „Monopols” – mūsu kopīgā uzvara
2008-08-20 Daugavpilī būs Latvijas jubilejas svētku telts pēdējā pieturvieta
2008-08-20 Sigur Ros koncertā iedegs Gaismas tiltu
2008-08-20 Rīgas skaistāko dārzu konkursā piedalās vairāk nekā 80 dārzu
2008-08-19 Visi rīdzinieki aicināti piedalīties akcijā „Gaismas tilti”
2008-08-19 Notiks Rīgas čempionāts skeitbordā
2008-08-19 Atklāts jauns rotaļu laukums Miera dārzā
2008-08-18 Albumus izdod pusaudžu elki Miley Cyrus un Jonas Brothers

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski