Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

16.augustā Mākslas festivāla "Cēsis 2008" noslēgumā - operas "Toska" izrāde

2008-08-15

“Festivālā jebkurš operas iestudējums ir vienreizējs notikums, tāpēc tā ir atbildība gan sponsoru, gan izrādes kvalitātes priekšā. Protams, gribas, lai titullomā būtu pasaules klases soliste, tāpēc ilgi tika lauzti šķēpi par vairākām izpildītājām. Šis gods ticis rumāņu izcelsmes vācu soprānam Adinai Nitesku. Kavaradosi būs Argentīnā dzimušais itāļu tenors Gustavo Porta, kas ar panākumiem uzstājies daudzos lielajos Eiropas opernamos, bet Skarpija – mūsu pašu izcilais baritons Samsons Izjumovs,” stāsta viens no festivāla akadēmiskās mūzikas sadaļas veidotājiem Arturs Maskats.
Brīnišķīgo melodiju un dramatiskā stāsta dēļ itāliešu komponista Džakomo Pučīni opera "Toska" ir katra sevi cienoša opernama repertuārā. Turklāt šī ir viena no retajām operām, kas īpaši labi skatāma un klausāma brīvā dabā. Lai Cēsu iedzīvotājiem un viesiem šīs vasaras operas piedzīvojums būtu neaizmirstams, speciāli uz Cēsīm brauks iestudējuma režisors, Maskavas Helikona operas dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Dmitrijs Bertmans un pielāgos iestudējumu izrādīšanai brīvdabā.
Opera vēsta par notikumiem Romā 1800. gadā. Bertmans iestudējumā gan nav nekā no tā laika revolucionāri politiskās gaisotnes, bet Romas krāšņajos interjeros tiks izspēlēta mīlas intriga - stāsts par dziedātājas Toskas un gleznotāja Kavaradosi mīlestību, kā arī Toskas sarežģītajām attiecībām ar slepenpolicijas priekšnieku Skarpiju, ļaujot pēdējā cēliena darbībai risināties Toskas zemapziņā. Izrāde sākas brīdī, kad Toska ir pametusi Skarpiju, iemīlējusies jaunajā māksliniekā. Bet Skarpija visādi cenšas Tosku atgūt. Veidojas mīlas trijstūris starp Tosku, Kavaradosi un Skarpiju.

Pirms operas izrādes no plkst. 14:00 līdz 18:00 Cēsu pils pagalmā festivāla atbalstītājs - uzņēmums Domenikss pilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedāvās izbaudīt automašīnu testa braucienus. Ikvienam būs iespēja sēsties pie stūres kādam no astoņiem Mercedes-Benz vai trijiem KIA automobiļiem, izmēģināt to priekšrocības īstā braucienā un saņemt konsultācijas no Domenikss pārstāvjiem.

Savukārt, pl.18:00 viesnīcas KOLONNA Hotel Cēsis terasē notiks festivāla noslēguma pieņemšana, kuras laikā tiks paziņots tā mākslinieka vārds, kuram uzņēmums Domenikss piešķirs balvu – iespēju pusgadu braukt ar jaunu Mercedes-Benz C-klases automobili.
Visu festivāla laiku laikmetīgās mākslas izstādes "Skaistums" skatītāji varēja aizpildīt anketas un balsot par vienu no astoņiem izstādes māksliniekiem, kura darbi viņus uzrunājuši visvairāk. Jauno Mercedes-Benz C-klasi – kas sevī apvieno gan skaistumu, gan inteliģenci – Domenikss piešķirs māksliniekam, kurš balsojumā iegūs vislielāko izstādes apmeklētāju atzinību un iemantos "Skatītāju simpātijas" godu.
"Mēs – uzņēmums Domenikss – novērtējam izcilu mākslu. Šogad par savu vadmotīvu un saukli esam izvēlējuši tieši IZCILĪBU. "Standarts: Izcilība" ir virziens, kurā paši vēlamies iet, un vienlaikus arī mēraukla un pamats mūsu atbalsta un sadarbības projektiem," norāda Benita Sadauska, SIA Domenikss valdes priekšsēdētāja. "Māksla un Mercedes-Benz automobiļi visā pasaulē ir bijuši savstarpēji saistīti. Pats automobilis savā ziņā arī ir mākslas darbs. Līdzīgi kā jebkurš mākslas priekšmets, arī automobilis ir kāda mākslinieka, dizainera radīts meistardarbs. Mercedes-Benz C-klase ir gudru un spēcīgu personību auto. Tādu, kas novērtē vienlīdz labu mākslu un labu auto," atzīst B. Sadauska.

Mākslas festivāls „Cēsis 2008” notiek no 18.jūlija līdz 16.augustam. Festivāla patronese ir LR Kultūras ministre Helēna Demakova. Cēsu Mākslas festivālu rīko Cēsu Pils ģilde. Festivāla atbalstītāji ir Cēsu pilsētas dome, LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, SEB banka, SIA „Domenikss”, AS „Kolonna” un AS „Cēsu alus” ar festivāla oficiālo dzērienu - alu „Cēsu Special”.

Informācija:
www.cesufestivals.lv
 

Pēdējās ziņas

2008-08-15 SVA vides veselības speciālisti aizliedz peldēties 7 peldvietās
2008-08-14 Rīgā svinīgi atklās pasaulē pirmo Eiropiādes pieminekli
2008-08-14 Sabiedriskā transporta papildreisi pilsētas svētku laikā
2008-08-13 Ir naktis, kad labāk palikt nomodā - Kultūras forums Baltā nakts Rīgā 30. augustā
2008-08-13 airBaltic ievieš interneta reģistrāciju lidojumiem no Liepājas
2008-08-13 Alūksnē veidos simbolisku gaismas un ziedu "Baltijas ceļu"
2008-08-13 Notiks kārtējais Liepājas tūrisma uzņēmēju klubiņš
2008-08-13 Par pasažieru skaitu no Erevānas un humānās palīdzības kravas nogādi
2008-08-13 PASĀKUMS PĀRCELTS: Brīvdabas kino nakts Cēsīs – uz trim ekrāniem!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski