Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Brīvdabas kino nakts Cēsīs - uz trim ekrāniem!

2008-08-11

Piektdien, 15.augustā Cēsu Pils dārzā cēsnieki un pilsētas viesi tiek aicināti apmeklēt trešo brīvdabas kino nakti, kuras programmu pirmo reizi veido trīs kino seansi. Uz ekrāniem Pils dārzā un Viduslaiku pils Svētku zālē tiks izrādītas animācijas filmas, latviešu komiskās dokumentālās īsfilmas un lielā vakara filma.

Plkst.20.00 uz Pils dārza mazā brīvdabas ekrāna tiks demonstrēts animācijas filmu cikls „Pasaciņas.” 52 minūtēs tiks izrādītas 25 iemīļotas multfilmas, t.sk. „Nikno lapsēnu maršs”, „Skumjā govs”, „Miega vilcieniņš” un „Kam ir visskaistākās ūsas”.

Pirmo reizi Cēsu Viduslaiku pils vēsturē kino varēs skatīties Pils Svētku zālē, kur plkst.20.00 tiks demonstrētas latviešu dokumentālās īsfilmas. Repertuārā ietverta režisora Dzintara Dreiberga filma „Duschecka”. Piecu bērnu māmiņa Dušecka strādā naktīs, vadot trolejbusu, un pie stūres skaļi dzied! Filma festivālā „Lielais Kristaps” nominēta kā Labākā studentu filma.

Skatītāju vērtējumam tiks nodots arī operatora Māra Maskalāna izcili filmētais darbs bez teksta, kurš stāsta par dzīvnieku pasauli Getliņu izgāztuvē „Leiputrija”. Filma ir festivālu hīts un nominēta kā Eiropas labākā dokumentālā filma. Pirmajā mirklī šķiet, ka šī ir skaista dabas filma, kur dzīvnieki dzīvo savu parasto dzīves ciklu un jūtas ļoti labi... Tikai pēc tam skatītājs saprot, ka īsti normāli viss tomēr nav, jo šī dzīve norit izgāztuvē, cilvēka radītos atkritumos.

Režisores Astras Zoldneres filmā „Kurpju daktere” 8.marts izvēršas par īstiem svētkiem kurpnieces Tatjanas darba dienā. Tatjana strādā Tallinas ielas lietoto apavu veikalā, kuru apmeklē dažāda vecuma un sociālā slāņa klienti, katrs ar savām vajadzībām un īpatnībām. 

Plkst.22.00 uz lielā brīvdabas ekrāna sāksies vakara filma „Venēcijas tirgotājs” (ASV, 2004). Pārsteidzoši baudāma, laba un „godīga” Viljama Šekšpīra lugas interpretācija, kas aizved skatītājus uz 16.gadsimta Venēciju. Režisors: Maikls Redfords. Lomās: Als Pačīno, Džeremijs Airons, Džozefs Finess u.c.

Ieejas maksa pieaugušajiem ir Ls 2.00, skolēniem, studentiem un pensionāriem – Ls 1.00. Biļetes cena ietver unikālu iespēju izstaigāt naksnīgo Viduslaiku pili, kura citkārt jau plkst.20.00 apmeklētājiem ir slēgta. Kino var baudīt uz līdzpaņemtiem ērtiem mājas krēsliem un apvienot ar vakariņām Pils dārza kafejnīcā. Lietus gadījumā - kino nakts atcelta.

Šīs vasaras pēdējā brīvdabas kino nakts notiks 29.augustā, kurā tiks demonstrētas Latvijā un starptautiskos festivālos atzītas ārvalstu un latviešu spēles un animācijas filmas.

Kino nakti atbalsta: Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs, Nacionālais Kino centrs, animācijas filmu studija „Dauka” un Acmefilm.

 

Pēdējās ziņas

2008-08-11 Sindija Laupere atgriežas ar albumu "Bring Ya To The Brink"
2008-08-11 Liepājas suvenīri apskatāmi Liepājas mājas lapā
2008-08-11 Loku šaušana Cēsu Pils dārzā
2008-08-11 Iznāk Ventspils tūrisma buklets bērniem un jauniešiem
2008-08-11 airBaltic uzsāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Dubaiju
2008-08-11 Alūksnē noslēgsies Baltijas čempionāts ūdens motocikliem
2008-08-11 Ārvalstu tūristu skaits Ventspilī pieaug
2008-08-11 16.augustā - Eiropas operzvaigznes operas "Toska" brīvdabas izrādē
2008-08-11 15.augustā Mākslas festivālā "Cēsis 2008" koncertēs Gidons Krēmers un Kremerata Baltica

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski