Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Aizliegts peldēties Mazajā Juglā, nav ieteicams – Daugavas peldvietā Salaspilī

2008-08-11

Atkārtoti veiktās analīzes Ķīšezerā (Rīgā) un Mēmeles upes peldvietā (Bauskā), kur pagājušajā nedēļā bija aizliegts peldēties, liecina, ka tur situācija ir uzlabojusies un tagad peldēties ir atļauts. Visās pārējās pagājušajā nedēļā pārbaudītajās Rīgas, kā arī Rīgas un Ogres rajona peldvietās, ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts.

Peldoties piesārņotā un sliktas kvalitātes ūdenī pastāv risks iegūt veselības problēmas, kas lielākoties izpaužas kā kuņģa - zarnu darbības traucējumi. Visbiežāk mikroorganismi organismā nonāk nejauši, norijot ar infekcijas slimību izraisītājiem piesārņotu ūdeni. Tomēr infekciju var izsaukt arī šo mikroorganismu nokļūšana acīs, degunā, ausīs, kā arī saskrāpējumos un iegriezumos. Vislielākais risks saslimt pēc peldēšanās piesārņotā ūdenī ir bērniem, veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu.

SVA speciālisti atgādina, dodoties peldēties vietās, kur peldūdens kontrole nenotiek, jāpievērš uzmanība tam, vai peldvietas tuvumā atrodas objekti, kas var ietekmēt peldūdens kvalitāti (celtniecības objekti, notekūdens caurules, kanalizācijas akas, ganības u.c.). Jānovērtē arī tas, vai ūdens tilpnes reljefs nav bīstams. Ja peldētājs nav pārliecināts par ūdens kvalitāti, jāizvairās no sejas saskares ar ūdeni un tā norīšanas, jo tas var izraisīt saslimšanu ar dažādām infekcijas slimībām.

Šī ir ceturtā peldsezona, kopš SVA speciālisti veic peldūdens pārbaudes ne tikai jūras, bet arī iecienītākajās ezeru un upju peldvietās, peldūdens kvalitāti pārbaudot 276 peldvietās. Peldsezona ilgst no 15.maija līdz 15.septembrim. Peldvietu ūdens kvalitātes rādītājus pēc laboratorisko izmeklējumu saņemšanas novērtē speciālists un dod slēdzienu par ūdens kvalitāti – peldēties atļauts, peldēties nav ieteicams vai arī peldēties aizliegts. Par izmeklējumu rezultātiem tiek informēts peldvietas īpašnieks, citas ieinteresētās institūcijas, kā arī ar masu mediju starpniecību - sabiedrība.
 

Pēdējās ziņas

2008-08-11 Sindija Laupere atgriežas ar albumu "Bring Ya To The Brink"
2008-08-11 Liepājas suvenīri apskatāmi Liepājas mājas lapā
2008-08-11 Loku šaušana Cēsu Pils dārzā
2008-08-11 Iznāk Ventspils tūrisma buklets bērniem un jauniešiem
2008-08-11 airBaltic uzsāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Dubaiju
2008-08-11 Alūksnē noslēgsies Baltijas čempionāts ūdens motocikliem
2008-08-11 Ārvalstu tūristu skaits Ventspilī pieaug
2008-08-11 16.augustā - Eiropas operzvaigznes operas "Toska" brīvdabas izrādē
2008-08-11 15.augustā Mākslas festivālā "Cēsis 2008" koncertēs Gidons Krēmers un Kremerata Baltica

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski