Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Peldēties aizliegts 2 vietās Rīgā un 6 vietās Rīgas rajonā

2008-07-28

Rīga, 28. jūlijs. Sabiedrības veselības aģentūras (turpmāk – SVA) vides veselības speciālisti paaugstināta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ aizliedz peldēties Rīgā Gaiļezerā un Buļļupes peldvietā pie Birzes ielas, kā arī Rīgas rajona peldvietās Lielupes peldvietā Spuņņupē (Salas pagastā), Jūdažu ezerā (Siguldas novads), Lielajā Baltezerā (Ādažu novadā), Vangažu ezerā (Siguldas novads), Lielās Juglas upes peldvietā Ropažos un Daugavas upes peldvietā Saulkalnē.

Savukārt peldēties nav ieteicams Linezerā Rīgā un Rīgas rajona peldvietās Gaujas upes peldvietā Murjāņos (Sējas novads), Jaunolaines ciema ūdenskrātuvē „Mežezers” (Olaines pagasts), kā arī Ogres rajona Mazās Juglas peldvietā Ikšķiles novadā, jo arī tur ir pārsniegti pieļaujamie mikrobioloģiskie rādītāji.

Atkārtoti veiktās peldūdens analīzes vietās, kur pagājušajā nedēļā bija peldēšanās aizliegumi, liecina, ka situācija uzlabojusies Baltezerā (Daugavpils raj., Vaboles pagasts), Beberbeķu ezerā (Rīgas raj., Babītes pagasts) un Lielupes peldvietā pie tilta (Rīgas raj., Salas pagasts), kur peldēties ir atļauts tāpat kā pārējās šajā nedēļā pārbaudītājas peldvietās, ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts.

Atgādinām, ka peldoties piesārņotā un sliktas kvalitātes ūdenī pastāv risks iegūt veselības problēmas, kas lielākoties izpaužas kā kuņģa - zarnu darbības traucējumi. Visbiežāk mikroorganismi organismā nonāk nejauši, norijot ar infekcijas slimību izraisītājiem piesārņotu ūdeni. Tomēr infekciju var izsaukt arī šo mikroorganismu nokļūšana acīs, degunā, ausīs, kā arī saskrāpējumos un iegriezumos. Vislielākais risks saslimt pēc peldēšanās piesārņotā ūdenī ir bērniem, veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu.
Šī ir ceturtā peldsezona, kopš SVA speciālisti veic peldūdens pārbaudes ne tikai jūras, bet arī iecienītākajās ezeru un upju peldvietās, peldūdens kvalitāti pārbaudot 276 peldvietās. Peldsezona ilgst no 15.maija līdz 15.septembrim. Peldvietu ūdens kvalitātes rādītājus pēc laboratorisko izmeklējumu saņemšanas novērtē speciālists un dod slēdzienu par ūdens kvalitāti – peldēties atļauts, peldēties nav ieteicams vai arī peldēties nav atļauts. Par izmeklējumu rezultātiem tiek informēts peldvietas īpašnieks, citas ieinteresētās institūcijas, kā arī ar masu mediju starpniecību - sabiedrība.
 

Pēdējās ziņas

2008-07-28 Plenēra dalībnieki Cēsu pils dārzā portretēs cēsniekus
2008-07-28 Latvijas jubilejai par godu iedegies Gaismas tilti
2008-07-28 TALLINK kruīza prāmis M/S FESTIVAL maršrutā Rīga – Stokholma sāks kursēt 2.augustā
2008-07-28 Uzsākts projekts par tūrisma attīstību aizsargājamās dabas teritorijās
2008-07-25 Cēsīs ieradušies 21.Starptautiskā akvareļglezniecības plenēra dalībnieki
2008-07-24 Pasākumi "LIDO" atpūtas centrā
2008-07-23 Cēsīs sāksies 21. Starptautiskais akvareļglezniecības plenērs
2008-07-23 Cēsīs "salidos" SAAB no dažādām valstīm
2008-07-23 Par Cēsu Jaunās pils un apmeklētāju centra atklāšanu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski