Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Cēsīs "salidos" SAAB no dažādām valstīm

2008-07-23

Cēsis, 23. jūlijs. Šogad starptautiskais SAAB īpašnieku salidojums pirmo reizi notiks Latvijā un arī cēsniekiem būs vienreizēja iespēja 9.augustā no plkst. 15:00 Raunas ielas stāvvietā vienuviet redzēt dažādu gadu SAAB markas automobiļus, kuru īpašnieki sabraukuši no ļoti daudzām valstīm. 

Cēsniekus priecēs jauni un jaunāki SAAB un arī par auto klasiku kļuvušie SAAB 92, 93 un Sonett modeļi, kuru divtaktu motoru skaņa ir reti sastopama parādība visā pasaulē, jo mūsu ausīm šķiet atgādinām vecāka gadagājuma motociklu rūkoņu.
Kādam var likties, ka šie un citi SAAB automobiļi ir tikai apbrīnas vērti kulta priekšmeti, citam atkal kā uzticami sabiedrotie tālākos ceļojumos. Kā tad ir patiesībā? To vērīgi interesenti varēs noskaidrot mūsu tikšanās reizē Cēsīs. 

„Ir iespējas, kas pie mums atnāk tikai vienreiz un mēs esam laimīgi ja varam tās izbaudīt kopā ar tiem, kuri vēlas priecāties kopā ar mums,” par tikšanos ar cēsniekiem domā Latvijas SAAB klubs, kurš ir vecākais vienas markas autobraucēju klubs Latvijā. SAAB entuziastu tikšanos mūsu valstī notiek pirmo reizi ne tikai Baltijas, bet visā Austrumeiropas mērogā.

Šī ir vienreizēja iespēja SAAB draugiem parādīt mūsu burvīgo Latviju. Tāpēc starts 26. SAAB klubu salidojuma veterānu tūrisma rallijam tiks dots jau otrdien, 5.augustā, Liepājā. Ceļojot cauri Latvijas novadiem jau 8.augustā Cēsīs būs  manāmi, bet 9.augustā dalībnieki būs sastopami jau minētajā Raunas ielas stāvvietā.  SAAB tūrisma rallija dalībniekiem finišs paredzēts 9.augustā, Cēsu rajonā. 

Mūsdienu SAAB ir aviācijas mantojums

Pats pirmais SAAB automobilis – SAAB 92001 piedzima tālajā 1937.gadā Zviedrijas pilsētiņā Trollhatten, kur SAAB automašīnas ražo joprojām. Pirms pirmā automobiļa izlaišanas pasaulē SAAB nodarbojās ar lidmašīnu būvi. Tas tad arī izskaidro SAAB automobiļu īpatnējo dizainu, īpaši jaudīgos motorus un ērto vadītāja darbavietu, kas atgādina pilota sēdvietu.

Kopš 1982. gada SAAB markas cienītāji no dažādam pasaules valstīm tiekas ikgadējos SAAB salidojumos, kuru galvenā doma ir ceļojot dalīties ar pieredzi, gūt jaunas idejas auto restaurācijā un labi pavadīt laiku domubiedru pulkā. SAAB salidojuma rīkotāj valsts tiek izvēlēta jau krietni pirms pasākuma, līdzīgi kā sporta spēlēs tiekoties visu valstu pārstāvjiem. Pērn šī tikšanās notika SAAB dzimtenē Zviedrijā, kur atzīmēta SAAB 60 gadu jubileja, savukārt Latvijas ideja pat tūrisma ralliju cauri novadiem mantota no Dānijas SAAB draugiem, kuri dažus gadus iepriekš sniedza mums neaizmirstamas atmiņas par Dāniju.

Latvijas SAAB klubs ir otrais vecākais auto klubs aiz Antīko Automobiļu kluba un pats vecākais auto markas klubs Latvijā, kurš, apvienojot vietējos skandināvu autobūves entuziastus un piedaloties starptautiskos SAAB klubu pasākumos, desmit gadu laikā kļuvis par spēcīgu organizāciju, kas pazīstama plaši ārpus Latvijas robežām. 

Pēdējās ziņas

2008-07-23 Cēsīs sāksies 21. Starptautiskais akvareļglezniecības plenērs
2008-07-23 Par Cēsu Jaunās pils un apmeklētāju centra atklāšanu
2008-07-22 Viesnīcu un restorānu nozarē ir jāsaglabā samazinātā PVN likme
2008-07-21 Peldēties aizliegts 3 Rīgas, 4 Rīgas rajona un 1 Daugavpils rajona peldvietā, nav ieteicams - vēl 9 peldvietās
2008-07-18 LIDO atpūtas centra pasākumu kalendārs no 18. līdz 23. jūlijam
2008-07-17 Gaidām Straupes lauku labumu tirdziņā 20.jūlijā!
2008-07-15 Ilzes Avotiņas personālizstādes Sargeņģelis atklāšana
2008-07-15 Pagarina pastaigu maršruts "Liepāja kā pa notīm!"
2008-07-15 Atvērts jauns restorāns Jūrmalā My Life

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski