Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Par Cēsu Jaunās pils un apmeklētāju centra atklāšanu

2008-07-23

Projekta I kārtas ietvaros atjaunots Jaunās pils 19.gs.arhitektoniskais veidols, restaurēta un rekonstruēta 1.un 2.stāva pils telpu interjeru apdare. Jaunās Pils telpās apmeklētājiem būs iespēja aplūkot arī jaunas izstāžu ekspozīcijas, kas būs pieejamas līdz Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pilnīgai atvēršanai.

1) Izstāde „Cēsu Jaunā pils: vēsture, izpēte, atjaunošana”
Tematiska izstāde, kurā vienlaikus plānots eksponēt gan atklātās pils oriģinālkonstrukcijas un unikālus interjera apdares elementus, gan arī grafisko, foto un video materiālu, Jaunās pils oriģinālpriekšmetus no muzeja krājuma, kā arī ēkas rekonstrukcijas gaitā iegūtos apdares materiālus un vēstures liecības. Izstādē tiks eksponētas oriģinālzīmējumu, plānu, karšu, fotogrāfiju kopijas, datorzīmējumi, plāni un shēmas, kuri izstrādāti ēkas pētniecības rezultātā.

2) Izstāde „130 gadi rūpnieciski ražotajam alum Cēsīs (Cēsu alus darītava pilsētas attīstībai)”.
Izstāde, kas top sadarbībā ar a/s „Cēsu alus”, apmeklētājiem vēstīs saistošu stāstu par Cēsu pilsētas nozīmīgākā rūpniecības uzņēmuma vēsturi, ļaujot iepazīt tā darbības ietekmi uz pilsētas ekonomisko dzīvi, vēsturiskā centra apbūvi, pilsētas vides veidošanu. Izstāde atspoguļos notikumus, kuri veidojuši un veido, ietekmējuši un turpina kultūras tradīcijas pilsētā.

3) Cēsu 21. starptautiskā akvareļglezniecības plenēra darbu izstāde, t.sk., plenēra dibinātāja mākslinieka Pētera Rozenberga piemiņas izstāde.
Plenēra darbu izstādi 2008.gada novembrī nomainīs svētku izstāde, kas veltīta Latvijas Republikas 90.gadadienai „No dziesmas līdz Nacionālai valstij!”

No 2.augusta pirmos ceļotājus un pils kompleksa apmeklētājus uzņems arī jaunais Pils kompleksa apmeklētāju centrs, pirmais mūsdienīgs šāda veida objekts Latvijā. Apmeklētāju centrā savu jauno mājvietu būs iekārtojis arī Cēsu Tūrisma informācijas centrs. 

Jaunās pils rekonstrukcija notiek projekta „Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai” ietvaros, to atbalsta Cēsu pilsētas dome un Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF). Projekta II. kārtā, kas tiks uzsākta 2009.gadā, plānots iekārtot jaunu Cēsu pilsētas un Vidzemes novada vēstures pastāvīgo ekspozīciju „Cēsis – Latvijas vēstures simbols” un atjaunot pils 3. un 4.stāvu, tādējādi attīstot Cēsu muzeju par tikšanās vietu augsta mēroga konferencēm un sanāksmēm.

 

Pēdējās ziņas

2008-07-23 Cēsīs "salidos" SAAB no dažādām valstīm
2008-07-23 Cēsīs sāksies 21. Starptautiskais akvareļglezniecības plenērs
2008-07-22 Viesnīcu un restorānu nozarē ir jāsaglabā samazinātā PVN likme
2008-07-21 Peldēties aizliegts 3 Rīgas, 4 Rīgas rajona un 1 Daugavpils rajona peldvietā, nav ieteicams - vēl 9 peldvietās
2008-07-18 LIDO atpūtas centra pasākumu kalendārs no 18. līdz 23. jūlijam
2008-07-17 Gaidām Straupes lauku labumu tirdziņā 20.jūlijā!
2008-07-15 SVA speciālisti aicina ceļotājus, uzturoties Ugandā, neapmeklēt alas, kurās dzīvo sikspārņi
2008-07-15 Atvērts jauns restorāns Jūrmalā My Life
2008-07-15 Pagarina pastaigu maršruts "Liepāja kā pa notīm!"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski