Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

10. Kantrī mūzikas festivāls Bauskā

2008-07-08

Kopš pirmā festivāla tā apmeklētāju skaits audzis desmitkārtīgi un to aizvien biežāk apmeklē daudzi ārzemju tūristi – šī mūzikas un dzīves stila cienītāji, līdz ar to Bauskas pilsētas vārds tiek plaši reklamēts visa veida starptautiskajos mēdijos. Arī Latvijā, nereti, Bauskas vārds asociējas ar tajā notiekošo kantrī mūzikas festivālu.
Tradicionāli festivāls notiek jūlija otrās nedēļas nogalē. Festivāla pamatmērķis - sapulcināt visus labākos Latvijas kantrī mūzikas sastāvus, lai tos izvērtētu un pasniegtu balvas labākajiem mūziķiem 3 kategorijās – „labākā dziesma”, „labākā grupa” un „veiksmīgākais dziedātājs”.
 Šogad pirmo reizi festivāls, jau ierasto divu dienu vietā, notiks trīs dienas, un proti, no 11. līdz 13. jūlijam. Kā jau desmitgades jubilejai par godu, tam izveidota īpaša, vēl nebijusi programma. Kā interesantākā iecere jāmin visu labāko Latvijas kantrī mūziķu kopkoncerts, kas tiks filmēts un vēlāk tiražēts DVD diskos. Bez tam jāpiezīmē, ka festivāla organizētāji atteikušies no ierastām nakts diskotēkām  un šogad tiks piedāvātas nakts balles ar Latvijas populārākajiem Country un Rocn.n.Roll sastāviem, tādiem kā: „Sestā Jūdze”, „Dakota”, Pita Andersona un Ivara Pētersona grupām.
Festivāla programmā atvēlēta vieta arī viesmākslinieku priekšnesumiem. Ar katru gadu viesmākslinieku  sastāvi ir aizvien populārāki un  spožāki. To, ka festivāls kļuvis populārs arī ārpus Latvijas robežām apliecina tas, ka  tā organizētāji ik gadu izskata gandrīz 200 dažādu viesmākslinieku iespēju tajā piedalīties. Tomēr, tā kā galvenā pasākuma ideja ir vienkopus aicināt pašmāju mūziķus,  ārzemju viesiem tiek atvēlēta īpaša un ļoti ierobežota dalība tajā. Protams, nekad netiek aizmirsti mūsu tuvākie kaimiņi no Baltijas, bet runājot par tālākiem viesiem, festivāla organizatori ļoti rūpīgi viesus izvēlas.

Iepriekšējos festivālos klausītājiem ir bijusi iespēja redzēt un dzirdēt Eiropas labāko western-swing grupu no Holandes - Panhandel Swing, veiksmīgāko steel ģitāristi pasaulē Sarah Jory un Ziemeļamerikas labāko kantrī ģitāristu no Kanādas - Steve Piticco. Liels muzikāls pārdzīvojums bija pērn, kad festivālā  piedalījās daudzu ECMA balvu ieguvējs Arly Karlsen un visu laiku slavenākais kantrī  duets no ASV-Bellamy Brothers. Arī šogad festivālā gaidāma spoža zvaigzne, proti, deviņas reizes „Grammy” balvu ieguvušie ASV western - swing grupa „Asleep At The Wheel”. Lieki piebilst, cik nozīmīga ir šī balva un panākumi, ja salīdzinājumam var minēt, ka šogad vasarā uz  Latviju aicinātajai grupai „Metallica” tās ir tikai astoņas.

 Bauskas kantrī festivāls gadu gaitā ir izveidojies par lielisku atpūtas pasākumu ģimenēm, jo Latvijā tikai šī festivāla laikā  ir iespējams dzīvot telšu pilsētiņā visas festivāla dienas un izbaudīt Bauskas apkārtnes un vasaras iespējas – gan skaisto Bauskas estrādes apkārtni ar Mūsas un Mēmeles ieteku Lielupē, gan majestātiskās Bauskas pils drupas, gan festivāla sniegtās izklaides iespējas visu vecumu festivāla apmeklētājiem.

Uz tikšanos Bauskā 11 -13. jūlijā

Pēdējās ziņas

2008-07-08 Apbalvos konkursa "Jūrmalas labākais ēdināšanas uzņēmums 2008" uzvarētājus
2008-07-08 Lielie Meļu svētki Duntes muižā
2008-07-08 Liepājas tūrisma sezonas atklāšana
2008-07-08 airBaltic šogad pārvadāto pasažieru skaits sasniedz 1 miljonu
2008-07-07 Grupas "a-ha" solists Mortens Harkets atgriežas ar jaunu albumu
2008-07-07 Dārzeņu orķestris, skrējiens pa upīti un nakts mistērija "Dzīrēs Kuldīgā"
2008-07-07 Airport Express nodrošina intensīvāku satiksmi starp lidostu un Rīgas centru
2008-07-07 Zaķusalas pasākuma rīkotājiem nebija atļauts pārsniegt trokšņu līmeni
2008-07-04 Baltijas mediji interesējas par Rīgas kultūras dzīvi

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski