Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Baltijas mediji interesējas par Rīgas kultūras dzīvi

2008-07-04

Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle apliecina, ka ārzemju žurnālistu vizītes ir nozīmīgs Rīgas un visas valsts tēla veidošanas elements, kas vienlaikus veicina kultūras tūrismu. „Līdz šim mūsu kaimiņvalstu iedzīvotāji Rīgā apmeklē galvenokārt ārzemju mūziķu rokkoncertus. Taču Rīgas pilsēta starptautiskā līmenī var lepoties ar daudziem nacionāla līmeņa kultūras pasākumiem, kuru apmeklētību vēlamies attīstīt starptautiskā līmenī. Īpaši nozīmīgi tas ir Rīgai ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2014. gadā, ” stāsta Diāna Čivle.
14 igauņu un lietuviešu žurnālistu delegācija ne vien apmeklēs Dziesmu un deju svētku koncertus un svētku gājienu, bet Rīgas domes Kultūras departamenta rīkotajā prezentācijā iegūs informāciju arī par Rīgas Svētkiem, Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gades svinību pasākumiem un citām svarīgākajām šī gada kultūras dzīves norisēm.
Gatavojoties vizītei, lielu interesi Baltijas žurnālisti izrādījuši par Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gades svinību kultūras pasākumiem, kuri Lietuvai un Igaunijai ir vēsturiski un emocionāli tuvi. Apciemojuma rezultātā Baltijas medijiem būs arī iespēja salīdzināt Baltijas valstu galvaspilsētu kultūras dzīves tradīcijas un palielināt informācijas apriti par kaimiņvalstu kultūras aktualitātēm. Igauņu žurnālisti, kuri īpaši interesējās par Dziesmu un deju svētkiem, pauduši pārsteigumu, ka Rīgā notiek tikpat vērienīgi nacionāla mēroga Dziesmu svētki kā Tallinā.
Vizīti, kas Rīgā notiks 6. un 7. jūlijā, rīko Rīgas domes Kultūras departaments. Delegāciju pārstāvēs 7 Lietuvas un 7 Igaunijas žurnālisti, kuru vidū būs arī abu valstu lielāko laikrakstu pārstāvji.
Kā ziņo Dziesmu un deju svētku birojs, Dziesmu un deju svētku atspoguļošanai akreditēto žurnālistu vidū, kuru vairākumu veido Latvijas žurnālisti, ir ārzemju masu mediju pārstāvji arī no Portugāles, Zviedrijas, Polijas, Gruzijas, Turcijas, Ķīnas, Japānas un starptautiskajām mediju korporācijām.

 

Pēdējās ziņas

2008-07-04 SVA speciālisti aizliedz peldēties Daugavas peldvietā Lielvārdē, kā arī Jazinka un Kovšu ezeros
2008-07-04 Birks: rīdzinieki spēj atbildīgi izturēties pret pilsētas zālienu
2008-07-03 Vicemērs Ludviks: vilcināšanās ar tualešu uzstādīšanu ir bezatbildība
2008-07-03 Sācies konkurss "Raksturīgākais un populārākais Ventspils suvenīrs 2008"
2008-07-03 Jauna Starptautiskā lidosta "Rīga" - otra lielākā Ziemeļeiropā
2008-07-03 Tikšanās ar mākslinieci Valentīnu Helmūti un izstādes atklāšana viesnīcā "Promenade Hotel"
2008-07-03 Dizaina viesnīca "Promenade Hotel" Liepājā atskatās uz savu pirmo darbības gadu
2008-07-03 Grupai "Habemus" dziesma "Mēs varam" – veltīta AIDS slimniekiem pasaulē
2008-07-03 Zilaļģu dēļ aizliegts peldēties Rēzeknes rajona Kovšu ezerā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski