Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

SVA speciālisti aizliedz peldēties Daugavas peldvietā Lielvārdē, kā arī Jazinka un Kovšu ezeros

2008-07-04

Peldēties nav ieteicams Daugavas upes peldvietā Ķegumā (Ogres rajons), Lilastes ezerā (Rīgas rajona Ādažu novads) un Linezerā (Rīgā), jo arī tur ir pārsniegti pieļaujamie mikrobioloģiskie rādītāji.
Visās pārējās pagājušajā nedēļā pārbaudītājas peldvietās, ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts.
SVA vides veselības speciālisti atgādina: peldoties piesārņotā un sliktas kvalitātes ūdenī pastāv risks iegūt veselības problēmas, kas lielākoties izpaužas kā kuņģa - zarnu darbības traucējumi. Visbiežāk mikroorganismi organismā nonāk nejauši, norijot ar infekcijas slimību izraisītājiem piesārņotu ūdeni. Tomēr infekciju var izsaukt arī šo mikroorganismu nokļūšana acīs, degunā, ausīs, kā arī saskrāpējumos un iegriezumos. Vislielākais risks saslimt pēc peldēšanās piesārņotā ūdenī ir bērniem, veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu.
Ūdenstilpnē, kurā konstatēta potenciāli toksisko aļģu klātbūtne, ir aizliegts peldēties, nodarboties ar ūdenssporta veidiem, kuru laikā iespējams cilvēka ķermeņa tiešs kontakts ar ūdeni, zvejot zivis, kā arī lietot ūdeni mājdzīvnieku dzirdināšanai.
SVA speciālisti iesaka peldvietās, kuru ūdens kvalitāte netiek pārbaudīta peldūdens monitoringa ietvaros, iedzīvotājiem pašiem pirms došanās peldēties vizuāli novērtēt ūdens kvalitāti. Gadījumos, ja ūdens nokrāsojies zili zaļā krāsā vai uz ūdens virsmas redzami zili - zaļi pavedieni, peldēties nevajadzētu. Uz ūdens redzamie aļģu ziedi vai putas var liecināt par toksisku aļģu klātbūtni.
Šī ir ceturtā peldsezona, kopš SVA speciālisti veic peldūdens pārbaudes ne tikai jūras, bet arī iecienītākajās ezeru un upju peldvietās, peldūdens kvalitāti pārbaudot 276 peldvietās. Peldvietu ūdens kvalitātes rādītājus pēc laboratorisko izmeklējumu saņemšanas novērtē speciālists un dod slēdzienu par ūdens kvalitāti – peldēties atļauts, peldēties nav ieteicams vai arī peldēties nav atļauts. Par izmeklējumu rezultātiem tiek informēts peldvietas īpašnieks, citas ieinteresētās institūcijas, kā arī ar masu mediju starpniecību - sabiedrība.
 

Pēdējās ziņas

2008-07-04 Baltijas mediji interesējas par Rīgas kultūras dzīvi
2008-07-04 Birks: rīdzinieki spēj atbildīgi izturēties pret pilsētas zālienu
2008-07-03 Vicemērs Ludviks: vilcināšanās ar tualešu uzstādīšanu ir bezatbildība
2008-07-03 Sācies konkurss "Raksturīgākais un populārākais Ventspils suvenīrs 2008"
2008-07-03 Jauna Starptautiskā lidosta "Rīga" - otra lielākā Ziemeļeiropā
2008-07-03 Tikšanās ar mākslinieci Valentīnu Helmūti un izstādes atklāšana viesnīcā "Promenade Hotel"
2008-07-03 Dizaina viesnīca "Promenade Hotel" Liepājā atskatās uz savu pirmo darbības gadu
2008-07-03 Grupai "Habemus" dziesma "Mēs varam" – veltīta AIDS slimniekiem pasaulē
2008-07-03 Zilaļģu dēļ aizliegts peldēties Rēzeknes rajona Kovšu ezerā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski