Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Birks: rīdzinieki spēj atbildīgi izturēties pret pilsētas zālienu

2008-07-04

Mērs ir saņēmis arī fotouzņēmums, kuros mēneša garumā fiksēts zāliens teritorijā, kurā tika atļauta sēdēšana un akcijas „Sēžam zaļi!” organizatoru apkopotā informācija par akcijas norisi.

Visus saņemtos vizuālos un informatīvos materiālus Rīgas domes priekšsēdētājs jau tuvākajā laikā nodos Rīgas domes Vides komitejas deputātiem izvērtēšanai un konceptuāla lēmuma pieņemšanai.

Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks: „Nav nekāds noslēpums, ka, uzsākot šo eksperimentu, mana nostāja jautājumā par sēdēšanu Rīgas zālienā nebija viennozīmīga. Taču mani novērojumi liecina, ka ne jau rīdzinieku prašana vai neprašana aiz sevis savākt atkritumus ir problēma; problēma drīzāk ir Rīgas zāliena kvalitāte un atkritumu urnu nepietiekamība vai pārāk reta to iztukšošana. Es esmu augstās domās par rīdzinieku spēju novērtēt Rīgas sakopto vidi un ar atbildību izturēties pret pilsētas zālienu.”

Pētījuma centra SKDS veiktās aptaujas rezultāti rāda, ka jaunākā gada gājuma rīdzinieku, vecumā no 18 – 24 gadiem, dominējošais viedoklis (63,9 %) ir atļaut sēdēšanu pilsētas centra zālienos. Savukārt, aptaujātie vecuma grupā no 25-34 gadiem, sēdēšanai zālienā pauž atbalstu - 49,6 %, bet 43,7% iestājas pret. Kā jau tika paredzēts, pieaugot respondentu vecumam, samazinās atbalsts sēdēšanai zālienā. Interesanti, ka, jo augstāks ir respondentu izglītības un ienākumu līmenis, jo lielāks ir to atbalsts izmaiņām pilsētas noteikumos. Apataujāto vidū ar augstu ienākumu līmeni dominē viedoklis, ka Rīgas domei būtu jāļauj sēdēt pilsētas centra zālienā - 63,4%. Pozitīvu atbalstu izmaiņām šobrīd noteiktajā kārtībā pauž 42,8% respondentu ar augstāko izglītību. Kopumā par sēdēšanu Rīgas pilsētas zālienā iestājas 36% rīdzinieku, pret – 58,3%, bet grūti pateikt bijis 5,7% pilsētas iedzīvotāju.

„Eksperimenta laiks sakrita ar bezlietus periodu, tādējādi spilgti varēja redzēt zāliena kvalitātes problēmas un to, ka Kalnkaziņa kungam ir jādomā arī par zāliena laistīšanas organizēšanu. Latvijā sausā laika periodi vasaras sezonā kļūst arvien garāki. Ja zāliens nav pietiekami kvalitatīvs, tad jādomā par citu zāliena veidu, kas nav tik vārgs, lai tajā varētu atpūsties, piemēram, māmiņas ar saviem zīdaiņiem. Visticamāk sēdēšana zālienā tomēr nebūtu vēlama pilsētas kanālmalas nogāzēs. ”- tā Jānis Birks.

 

Pēdējās ziņas

2008-07-04 Baltijas mediji interesējas par Rīgas kultūras dzīvi
2008-07-04 SVA speciālisti aizliedz peldēties Daugavas peldvietā Lielvārdē, kā arī Jazinka un Kovšu ezeros
2008-07-03 Vicemērs Ludviks: vilcināšanās ar tualešu uzstādīšanu ir bezatbildība
2008-07-03 Sācies konkurss "Raksturīgākais un populārākais Ventspils suvenīrs 2008"
2008-07-03 Jauna Starptautiskā lidosta "Rīga" - otra lielākā Ziemeļeiropā
2008-07-03 Tikšanās ar mākslinieci Valentīnu Helmūti un izstādes atklāšana viesnīcā "Promenade Hotel"
2008-07-03 Dizaina viesnīca "Promenade Hotel" Liepājā atskatās uz savu pirmo darbības gadu
2008-07-03 Grupai "Habemus" dziesma "Mēs varam" – veltīta AIDS slimniekiem pasaulē
2008-07-03 Zilaļģu dēļ aizliegts peldēties Rēzeknes rajona Kovšu ezerā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski