Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Grupai "Habemus" dziesma "Mēs varam" – veltīta AIDS slimniekiem pasaulē

2008-07-03

Liepājas alternatīvā pop/rock grupa „Habemus” šā gada 30.maijā ierakstu studijā „FM Sound Studio” ierakstīja dziesmu „Mēs varam” – veltītu AIDS slimniekiem pasaulē, kas Āfrikas reģionos nupat jau sasnieguši saprātam neaptveramu skaitu.
Kā saka pats grupas vokālists Matīss Anuzis: „Mūzika tapa vispirms, tikai pēc tam man nāca vārdi. Dziesma stāsta par AIDS slimniekiem, kuru, paldies Dievam, nav manā draugu lokā. No dziesmas katrs klausītājs var paņemt to, kas viņam nepieciešams, ko viņš tajā brīdī izjūt, to klausoties”. Dziesmas mūzikas aranžējumā piedalījušies visi grupas „Habemus” dalībnieki: soloģitārists Aleksandrs Krasavins, basģitārists Dainis Pusaudzis un buņģieris Jānis Veits.
Drīzumā šis skaņdarbs sāk skanēt Latvijas radio stacijās.
Grupa šogad uzstāsies vairākos festivālos un koncertēs pagaidām vēl Latvijas robežās – kā, piemēram, festivāls „Mazā Saldus Saule” (19.jūlijs, Saldus Kalnsētas estrāde), „Tele2 Baltic Beach Party 2008” (26.jūlijs, Liepājas pludmale).
Grupas "Habemus" pirmsākumi meklējami 2003.gadā, kad Matīss/grupas vokāls/, kurš pirms tam bija nodarbojies ar dziesmu sacerēšanu un sarakstījis mūziku Jāņa Poruka dzejas uzvedumam, nolēma dibināt grupu. Viņš arī vienīgais ir palicis grupā no tās sākotnējā sastāva.
Nosaukums tika atrasts, cenšoties izvairīties no tradicionālās angļu valodas. Habemus latīņu valodā nozīmē "mums ir", un tas izceļ katra grupas dalībnieka individualitāti, kas summēta veido kolektīvu.
Grupa līdz šim uzstājusies festivālos un konkursos "Baltic Beach Party", "Zāģis 04", "Blieziens", "Baltic Beach Party", "Rudens vēju rock'n'roll", "20 minūtes slavas" , "Bildes", "Tu esi pamanīts" un "Liepājas dzintars", kā arī sniegusi koncertus daudzās Latvijas pilsētās.
"Habemus" piedalījās arī Gaļinas Poliščukas iestudētajā Liepājas teātra izrādē "Romeo un Džuljeta. Mīts" kā aktieri un izrādes mūziķi, bet 2005. gadā ierakstīja singlu kopā ar šova "Talantu fabrika" dalībnieci Ronju.
Periodiski grupa ieraksta jaunās dziesmas.
Nākotnes plānos ietilpst albūma izdošana un video klips.


 

Pēdējās ziņas

2008-07-03 Vicemērs Ludviks: vilcināšanās ar tualešu uzstādīšanu ir bezatbildība
2008-07-03 Sācies konkurss "Raksturīgākais un populārākais Ventspils suvenīrs 2008"
2008-07-03 Jauna Starptautiskā lidosta "Rīga" - otra lielākā Ziemeļeiropā
2008-07-03 Tikšanās ar mākslinieci Valentīnu Helmūti un izstādes atklāšana viesnīcā "Promenade Hotel"
2008-07-03 Dizaina viesnīca "Promenade Hotel" Liepājā atskatās uz savu pirmo darbības gadu
2008-07-03 Zilaļģu dēļ aizliegts peldēties Rēzeknes rajona Kovšu ezerā
2008-07-02 PVD stingri uzrauga Dziesmu un deju svētku dalībnieku un viesu ēdināšanu
2008-07-01 Starptautiskajā lidostā "Rīga" uzlabota ātrās drošības kontrole
2008-07-01 Prāta Vētras koncerttūre "Tur kaut kam ir jābūt"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski