Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Zilaļģu dēļ aizliegts peldēties Rēzeknes rajona Kovšu ezerā

2008-07-03

Ūdenstilpnē, kurā konstatēta potenciāli toksisko aļģu klātbūtne, ir aizliegts peldēties, nodarboties ar ūdenssporta veidiem, kuru laikā iespējams cilvēka ķermeņa tiešs kontakts ar ūdeni, zvejot zivis, kā arī lietot ūdeni mājdzīvnieku dzirdināšanai.
SVA speciālisti iesaka peldvietās, kuru ūdens kvalitāte netiek pārbaudīta peldūdens monitoringa ietvaros, iedzīvotājiem pašiem pirms došanās peldēties vizuāli novērtēt ūdens kvalitāti. Gadījumos, ja ūdens nokrāsojies zili zaļā krāsā vai uz ūdens virsmas redzami zili - zaļi pavedieni, peldēties nevajadzētu. Uz ūdens redzamie aļģu ziedi vai putas var liecināt par toksisku aļģu klātbūtni.
Par aļģu attīstību vecinošiem faktoriem tiek uzskatīta ūdens temperatūra virs 16°C, stāvošs ūdens, bezvēja laiks un augsta organisko vielu un fosfora koncentrācija. Zilaļģes ir bīstamas ziedēšanas laikā, jo izdala toksīnus, kas ūdenī var saglabāties līdz 3 mēnešiem. Zilaļģu izdalītie toksīni noārdās dabīgā ceļā, to veicina baktērijas un ultravioletais starojums.
Pēc peldēšanas peldvietā, kur sastopamas zilaļģes, uz ķermeņa var parādīties ādas apsārtums un izsitumi, var būt acs gļotādas kairinājuma simptomi, kā arī vispārējs vājums. Vēlākā laikā var attīstīties šādas veselības problēmas - slikta dūša, vemšana, sāpes vēderā, caureja, spontānas muskuļu saraušanās, dermatīts, nelieli ādas apdegumi, alerģiska rakstura saslimšanas. Aļģu toksīni cilvēku un mājdzīvnieku organismā var nonākt:
•    nejauši norijot ūdeni peldēšanās laikā;
•    ar uzturu (lietojot pārtikā zivis);
•    caur ādu (mazgājoties, peldoties).
Šī ir ceturtā peldsezona, kopš SVA speciālisti veic peldūdens pārbaudes ne tikai jūras, bet arī iecienītākajās ezeru un upju peldvietās, peldūdens kvalitāti pārbaudot 276 peldvietās. Peldvietu ūdens kvalitātes rādītājus pēc laboratorisko izmeklējumu saņemšanas novērtē speciālists un dod slēdzienu par ūdens kvalitāti – peldēties atļauts, peldēties nav ieteicams vai arī peldēties nav atļauts. Par izmeklējumu rezultātiem tiek informēts peldvietas īpašnieks, citas ieinteresētās institūcijas, kā arī ar masu mediju starpniecību - sabiedrība.

Pēdējās ziņas

2008-07-03 Vicemērs Ludviks: vilcināšanās ar tualešu uzstādīšanu ir bezatbildība
2008-07-03 Sācies konkurss "Raksturīgākais un populārākais Ventspils suvenīrs 2008"
2008-07-03 Jauna Starptautiskā lidosta "Rīga" - otra lielākā Ziemeļeiropā
2008-07-03 Tikšanās ar mākslinieci Valentīnu Helmūti un izstādes atklāšana viesnīcā "Promenade Hotel"
2008-07-03 Dizaina viesnīca "Promenade Hotel" Liepājā atskatās uz savu pirmo darbības gadu
2008-07-03 Grupai "Habemus" dziesma "Mēs varam" – veltīta AIDS slimniekiem pasaulē
2008-07-02 PVD stingri uzrauga Dziesmu un deju svētku dalībnieku un viesu ēdināšanu
2008-07-01 Starptautiskajā lidostā "Rīga" uzlabota ātrās drošības kontrole
2008-07-01 Prāta Vētras koncerttūre "Tur kaut kam ir jābūt"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski