Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

PVD stingri uzrauga Dziesmu un deju svētku dalībnieku un viesu ēdināšanu

2008-07-02

Lai svētki izdotos, tiem jāgatavojas laikus. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) jau kopš februāra kopīgi ar Rīgas domi un Dziesmu un deju svētku dalībnieku ēdināšanas uzņēmumiem savlaicīgi plānojis un koordinējis pārtikas inspektoru pārbaudes tā, lai svētku dienās ikviens dalībnieks varētu būt bez raizēm par ēdienu kvalitāti.

PVD aicina pašus dalībniekus arī būt uzmanīgiem ēdājiem un neglabāt ēdienu vēlākam, brīvākam brīdim, bet to izlietot svaigu.

Plašu publisku pasākumu dalībnieku ēdināšana prasa lielu atbildību un uzņēmuma paškontroli, jo, ja netiek ievērotas visas higiēnas prasības, pārtikas uzglabāšanas temperatūras režīmi un derīguma termiņi, paaugstinās patērētāju risks saslimt masveidā, lietojot uzturā nekvalitatīvu un nepareizi sagatavotu pārtiku. Iepriekšējo Dziesmu un deju svētku laikā PVD visbiežāk atrada, ka ēdināšanas uzņēmumos netiek ievēroti produktu uzglabāšanas temperatūras režīmi.

Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori ir apsekojuši un atzinuši par darbam gataviem  ēdināšanas blokus  47 Rīgas mācību iestādēs, kur izmitinās svētku dalībniekus. PVD ģenerāldirektors Mareks Samohvalovs atgādina: „Par pārtikas kvalitāti un nekaitīgumu, kā arī par izplatāmās pārtikas atbilstību ir atbildīgs pārtikas uzņēmums.”

Dziesmu un deju svētku dienās  Pārtikas un veterinārā dienesta Rīgas pilsētas pārvaldes inspektori, iesaistot tuvējo rajonu PVD inspektorus, turpinās pastiprinātu pārtikas tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu uzraudzību, lai karstajā vasaras laikā novērstu nekvalitatīvas, veselībai nedrošas pārtikas realizāciju. Rīt, 2.jūlijā notiek šo valsts pārtikas inspektoru darbības koordinācijas sanāksme.

Arī pašiem dalībniekiem jābūt uzmanīgiem ēdājiem. PVD iesaka ievērot personīgo higiēnu un ilgstoši neuzglabāt iegādāto vai izsniegto pārtiku, bet to izlietot svaigu. Svētku dalībniekiem to ēdināšanas vietās PVD izplatījis plakātus un bukletus „Kā nesaindēties ar pārtiku ?!”

Par konstatētajiem pārkāpumiem, minot precīzu informāciju, svētku dalībnieki aicināti zvanīt uz PVD diennakts uzticības tālruni – automātisko atbildētāju 67027402 vai mob. tālruni 29543503.

Skanīgas balsis, raitu dejas soli un līksmu noskaņu ikvienam novēl PVD.
 

Pēdējās ziņas

2008-07-01 Rēzekne gatavojas 16. Eiropas tautu festivālam
2008-07-01 Peldēties aizliegts 3 Ogres rajona peldvietās un 1 Rīgas rajona peldvietā
2008-07-01 Vakar atsākusi darboties Ziedoņdārza strūklaka
2008-07-01 Pētīs Bastejkalna vēsturisko izskatu un diskutēs par Rīgas kanālmalas apstādījumiem
2008-07-01 Dziesmu un deju svētku dalībnieki ēdīs pasākumu vietu tuvumā
2008-07-01 Izdotas Liepājas centra kartes
2008-07-01 Red Bull Flugtag konkursam pieteikušās 490 komandas no visas Latvijas
2008-07-01 Jānis Kārkliņš strauji atveseļojas, "Skandi Auto Rally Team" gatavojas rallijam "Kurzeme 2008"
2008-07-01 Startē "Dižā Baltijas apceļošana"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski